מדפסות תלת-ממד בשירות תעשיית התעופה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מומחי הטכנולוגיה של בריטיש איירווייס גורסים כי האפשרויות להדפסת רכיבים למטוסים אינן מוגבלות והשימוש במדפסות תלת-ממד עשוי לשנות את פניה של תעשיית התעופה ולשפר את חוויית הנוסעים

 

חלונות, מושבים, מגשי שולחנות ומגוון רכיבים נוספים במטוס, המודפסים במדפסת תלת-ממד, נבחנו ע”י מומחי הטכנולוגיה של חברת בריטיש איירווייס, שהגיעו למסקנה, כי מדפסות תלת-ממד עשויות לשנות מהותית את תעשיית התעופה, לסייע להפחתת משקל המטוס, ולתרום בעיקר לאיכות הסביבה ולהפחתת זיהום האוויר.

בריטיש איירווייס בוחנת את האפשרות להשתמש במדפסות תלת-ממד ליצירת חלקי מטוסים בעתיד. מדפסות אלה ימוקמו בשדות תעופה ברחבי העולם, וחלקי תא הנוסעים הלא חיוניים יהיו ראשונים שיופקו, וביניהם: מגשי שולחנות, מערכות בידור, מוצרים לשירותים. רכיבים אלה אינם משפיעים על הבטיחות של הטיסה, אך הם יכולים להפחית עיכובים עקב המתנה להטסת החלקים הדרושים.

הדפסת תלת-ממד היא צעד משמעותי לעתיד בר-קיימא של תעשיית התעופה, שכן המדפסות יכולות לייצר חלקים, שלמרות שהם חזקים ועמידים כמו רכיבים מסורתיים, שוקלים עד 55% פחות, ותורמים להפחתת זיהום האוויר.

המחקר של בריטיש איירווייס בנושא הדפסת תלת-ממד היא חלק מהתוכנית של החברה: BA2119 – Flight of the Future, לרגל חגיגות המאה. מחקרי העתיד של החברה נועדו לשפר את חוויית הלקוח, ובין השאר, מנבאים כי במהלך העשור הבא סורקים ביולוגיים יוכלו להציע אוכל ושתייה מותאמים לנוסעים ולהדפיס אותם על המטוס. בנוסף, המחקר צופה כי ג’ט לג יכול להיות נחלת העבר, כאשר מדפסות תלת-ממד תייצרנה גם תוספי בריאות מותאמים אישית.

עפ”י מומחי הטכנולוגיה של בריטיש איירווייס, ניתן יהיה בעתיד הלא רחוק להדפיס במדפסות התלת-ממד: סכו”ם, מוצרי נוחות כמברשות שיניים או מסרקים, מגשי שולחנות, חלונות מטוסים, צגי מערכות בידור, מושבים, מכלי מזוודות ועוד.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.