תחבורה ציבורית: כיצד עומדים המחירים בישראל בהשוואה לעולם?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המחיר הממוצע לתייר על בסיס סקר שנעשה ב-53 מדינות וב-80 ערים הוא 1.68 אירו לנסיעה. המחיר הממוצע בישראל הוא 2.08 אירו. באיזו יבשת הכי זול לנסוע? ומי המדינה היקרה בעולם בתחבורה הציבורית?

 

האוטובוס, החשמלית והרכבת התחתית הם אמצעי התחבורה הציבורית הנפוצים סביב הגלובוס, מדרום אפרידה ועד לשבדיה. נסיעה קצרה אחת עם אחד מאמצעי התחבורה הללו ב-80 ערי תיירות ברחבי תבל עולה בממוצע כ-1.68 אירו. בישראל, כך מצא סקר שנערך בידי אתר "טאקסי2פורט", המחיר הממוצע לנסיעה הוא 2.08 אירו, עלייה של 23.8%.

הסקר בחן נסיעות לטווח קצר, לטווח בינוני וקבע מחיר ממוצע. בתל-אביב המחיר לנסיעה קצרה הוא 1.46 אירו, לנסיעה ארוכה 2.69 אירו וכאמור המחיר הממוצע הוא 2.08 אירו. בלוס-אנג'לס לעומתה המחיר הוא 1.44 אירו לכל נסיעה ממוצעת, בני-יורק 2.51 אירו ובאמסטרדם 2.69 אירו.

מחירי התחבורה הציבורית משקפים בדרך כלל את רמת החיים המקומית וברור שככל שהיא גבוהה יותר כך כרטיסי הנסיעה יקרים יותר. בקופנהגן התחבורה הציבורית היא היקרה ביותר לכרטיס נסיעה לכיוון אחד והיא יכולה להגיע עד 13.90 אירו. בוונציה נסיעה אחת בוואפרטו – האוטובוס-סירה המשייט בתעלותיה של העיר – עולה בממוצע 7.67 אירו. מחירי הכרטיסים הזולים יימצאו בקהיר ובבואנוס-איירס 11 סנטים בממוצע שהם 0.11 אירו.

אם בוחנים ומשווים את מחירי הכרטיסים ביבשות השונות מגלה הסקר של "טאקסי2פורט" כי הנסיעה בתחבורה ציבורית באחת מערי התיירות באפריקה תעלה בממוצע 0.28 אירו בלבד. נסיעה ממוצעת באירופה, תעלה 2.74 אירו, באוסטרליה ובניו-זילנד המחיר יהיה  2.96 אירו. בדרום אמריקה ישלם התייר 0.75 אירו בממוצע.

 

צילום: 123rf

 

באתרי התרמילאים המחירים הם נוחים: בלימה בירת פרו – 0.26 אירו הוא המחיר הממוצע, בקיטו בירת אקוודור המחירים 0.26 אירו הוא המחיר הממוצע ובאסיה הוא יהיה 1.37 אירו. בפוקט שבתאילנד 0.92 אירו הוא הממוצע. בדלהי המחיר ממוצעת הוא 0.46 אירו.אוטו

התחבורה הציבורית הזולה באירופה תמצא במזרחה של היבשת – 0.94 אירו בממוצע, בדרום אירופה, במדינות השוכנות על חופי הים התיכון, נסיעה ממוצעת עולה 2.14 אירו (רומא – 1.44 אירו). גיחה עירונית בצפון אירופה היא – לא קשה לנחש – היקרה עם עלות ממוצעת של 3.99 אירו לכרטיס. במערב אירופה יירכש כרטיס נסיעה ממוצע בתחבורה הציבורית ב-2.51 אירו בממוצע.

מבין 53 מדינות שנבדקו, האוטובוס משרת את ציבור התיירים  ב-35.8% מהערים. הרכבת התחתית מצויה ב-19.8% מערי התיירות ושילוב של החשמלית והמטרו יימצאו ב-12.3% מהערים במדינות שנבדקו.

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.