מה משותף לנמלי התעופה של בריסל, ונקובר ונתב”ג?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
25 מיליון נוסעים בשנה הוא מספר הקסם, שמדרג את נמל התעופה בקטגוריית הנמלים הגדולים בעולם. נמל ונקובר 'עשה' זאת אתמול, נמל בריסל יציין את השיא בסוף השבוע, ונתב"ג מתקרב בצעדי ענק ו'יעשה' זאת בשנה הקרובה

 

העומס ההולך וגובר בנמלי התעופה ברחבי העולם מעיד על הגידול המתמשך בתנועת הנוסעים, ונמלי תעופה רבים חייבים להיערך להיקפים הגדולים, שבמקרים רבים גם עולים על כל התחזיות וההערכות המוקדמות.

נמל ונקובר בקנדה רשם אתמול את הנוסע ה-25 מיליון בשנת 2018. הייתה זו נוסעת, לינדה קיטינגס, שהגיעה לבקר את בתה הלומדת בעיר, והתקבלה בנמל התעופה בחגיגה עליזה וצבעונית וגם זכתה בפרס נכבד של מיליון מיילים של טיסות. בכך מצטרף נמל התעופה של ונקובר, שזכה מספר פעמים בתואר נמל התעופה הטוב באמריקה הצפונית, לקטגוריית נמלי התעופה הגדולים בעולם, בהם עוברים מדי שנה יותר מ-25 מיליון נוסעים.

ההישג הפתיע גם את קברניטי הנמל, שעפ”י כל התחזיות היה אמור להגיע להיקף תנועה כזה בעוד שנתיים, ורק לאחרונה החליטו על תכנית שדרוג מקיפה וארוכת טווח של הנמל בהשקעה של 9.1 מיליארד דולר, שתכלול, בין השאר, טרמינל בינלאומי מחודש ומורחב, שייפתח ב-2020.

התחזיות המעודכנות של קברניטי נמל ונקובר מעריכות כי ב-2020 יעברו בנמל 29 מיליון נוסעים וב-2022 יעברו בו 32 מיליון נוסעים.

נמל התעופה של ונקובר, קנדה. צילום: Shutterstock

גם הנמל בינלאומי של בריסל עומד להצטרף לקטגוריית נמלי התעופה הגדולים בעולם, כשביום שישי הקרוב יארח את הנוסע ה-25 מיליון בשנת 2018, שיא כל הזמנים, לאחר שאשתקד נרשם השיא הקודם של 24.7 מיליון נוסעים. השיא החדש ייקבע בסוף השבוע שלפני חג המולד, כשביום שישי צפויים לעבור בנמל 79,000 נוסעים, ואחד מהם יהיה הנוסע ה-25 מיליון המאושר, שיזכה לטקס חגיגי, שיכלול מופעי מוסיקה ומחול ושלל ממתקים לנוסעים.

נמל התעופה של בריסל. צילום: Shutterstock

נתב”ג, שממשיך בהתמדה לשבור שיאים, ובתום 2018 ירשום תנועה שנתית יוצאת דופן של יותר מ-23 מיליון נוסעים, צפוי בשנה הקרובה להשלים את תהליך ההרחבה והשדרוג, הן בטרמינלים והן במסלולי ההמראה והנחיתה, כדי לקלוט יותר מ-25 מיליון נוסעים, ואף הוא יצטרף לקטגוריית נמלי התעופה הבינלאומיים הגדולים.

נתב”ג: בדרך ל-25 מיליון בשנה. צילום: Shutterstock

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.