שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

סופ״ש מושלם לטיולים: מצפון ועד דרום -זה מה שמצפה לכם באתרי רשות הטבע והגנים

תערוכת וידאו ארט מרהיבה בחללים יוצאי הדופן של מערת הפעמון בבית גוברין, סיור עששיות בעיר הנבטית עבדת, סיור לילי בעקבות עקרבים, רגעים מוזיקליים במצודה של מגדל צדק ופסיפסים בגן לאומי ציפורי. כל זאת ועוד מחכה לכם באתרי רשות הטבע והגנים. כל הפרטים
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מזג אוויר מושלם לטיולים: זה מה שמצפה לכם באתרי רשות הטבע והגנים
תערוכת וידאו ארט "ליבה" במערות בית גוברין. צילום: דור פזואלו

צפון

גן לאומי ציפורי
הליכה ב"שביל התבלינים" אל רחובה הראשי של העיר הרומית ציפורי, שבה נמצאו יותר מ-40 רצפות פסיפס. ביקור ב"בית חג הנילוס" ובו הציבור מוזמן לשמוע את סיפור חגיגות הנילוס ששפע במים, מתוך התבוננות ברצפת פסיפס בת 1,500 שנה ואת סיפורה של ציפורי, בירת הגליל בתקופת המשנה, שבה הילכו רבי יהודה הנשיא וחכמי הסנהדרין.
משך הסיור: כשעה וחצי. מתאים לכל גיל אך אינו מונגש.
מתי: ימי שישי ושבת, בשעות 10:00, 12:30. בימי חמישי 12.5.22, 26.5.22, בשעות 10:00, 12:30. ביום חמישי 19.5.22 (ל"ג בעומר), בשעות 10:00, 12:30.
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

מרכז

גן לאומי ירקון, מתחם תל אפק
עובדת משק בית של המלך והמהנדס הטורקי (והפרנואיד) של המגדל המתומן לא בטוחים לגמרי במהות עבודתם ולא ממש רוצים לבצע אותה. אתם מוזמנים למפגש הומוריסטי עם השניים, שיציג את היושבים בתקופות שונות במבצר אנטיפטריס.
משך הפעילות: כחצי שעה.
מתי: בשבתות 7.5, 14.5, 28.5, בשעות 10:00, 11:00, 12:00.
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה. חינם למנויי מטמון.

עין עבדת
עין עבדת. צילום: מנו גרינשפן

גן לאומי מגדל צדק
בשבתות של חודש מאי תוכלו לבלות רגעים מוזיקליים במצודה של מגדל צדק: ב-14 במאי מוזיקה אופראית וב-21 ו-28 במאי מוזיקה אירית. כדאי לשלב זאת עם סיורים מודרכים בנקודות בגן הלאומי ובסיור עצמי.
מתי: בימי שבת, בשעות 11:00, 12:00, 13:00 (כ-30 דקות).
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה. חינם למנויי מטמון.

גלריית מערות הפעמון, גן לאומי בית גוברין
עם רדת החשכה, בחלליה יוצאי הדופן של מערת הפעמון בבית גוברין, מציגה להקת המחול ורטיגו את היצירה "ליבה" – תערוכת וידיאו ארט המוקרנת על קירות המערה. בתערוכה המרשימה מוצגים קטעים שנלקחו מעבודת הלהקה, לוקטו וחוברו במיוחד עבור המערה שנוצרה בחציבה על ידי תושביו הקדומים של המקום. התערוכה והאתר מתחברים לתנועה של נעה ורטהיים, הכוריאוגרפית והמנהלת האומנותית של הלהקה. הביקור יתאפשר במתחם מערות הפעמון בלבד. התערוכה תוצג עד 14 ביולי 2022. הדרכות על מערת הפעמון, בשעות 19:00, 20:00, 21:00. משך ההדרכה כחצי שעה.
מתי: בימים חמישי ושבת בשעות 19:30–22:00. כניסה אחרונה לתערוכה בשעה 21:00. יש להירשם לביקור בגלריה בנפרד בשעות 19:00–22:00.
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

 

בית גוברין
תערוכת "ליבה" במערות בית גוברין. מרהיב עוד יותר במציאות. צילום: דורית טלפז

דרום

גן לאומי עבדת
מוזמנים להכיר את סודות העיר המרשימה עבדת. עיר נבטית על דרך הבשמים שהתפתחה לעיר ביזנטית מרהיבה. מומלץ להגיע לסיור השקיעה, שבו אפשר לראות מהמקדשים הנבטיים המרשימים את האזור כולו מתעטף באור דמדומים. עבדת היא מכלול ארכיאולוגי מרשים וגבעה הצופה על נחל צין באמצע המדבר.
מתי: בימי שישי ושבת, בשעות 10:00, 16:00.
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

פעילות נוספת המוצעת במקום הוא סיור עששיות בעיר העתיקה עבדת. בסיור לומדים על קורותיו של עם נודד שהקים יישוב קבע מפואר ועל סיפורה של העיר עבדת ואוצרותיה הארכיאולוגיים שהשתמרו במקום. הסיור מועבר על ידי מרכז החינוך וההסברה רמון.
מתי: שישי 20.5, בשעה 19:30.

חאן בארות, מכתש רמון
בלב תפאורה מדברית מתקיים "פסטיבל על-חלל". מתוך מכתש בכדור הארץ מוזמנים להביט בעזרת טלסקופים על המכתשים שבירח. סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, עמותת SpaceIL ורשות הטבע והגנים עומדים מאחורי החוויה הלילית. מה בתוכנית? בניית דגמים של חלליות, למידה על מסעות פורצי דרך מאז יורי גגארין ועד ימינו ותצפיות כוכבים בעזרת צייני לייזר. זאת ועוד, חיפוש ולמידה גם על עקרבים וחייהם בעזרת פנסי אולטרה-סגול. הקטנטנים שבחבורה מוזמנים לשמוע את סיפורה המרתק של החללית "בראשית1" בחשכת הליל תחת שמיים זרועי כוכבים. משך הפעילות בכל תחנה כ–20 דקות. הפעילות בהרשמה מראש ויש להגיע במועד שנרשמתם. לחלק מהפעילויות דרושות נעליים סגורות.
מתי: היום חמישי 12.5, בשעות 19:30–22:00.

פעילות נוספת בחאן עם עודד סהר, מנהל אתרי מזרח הרמון ברשות הטבע והגנים שייספר על האתגרים שמציבה תנועת הטיילות המגיעה למדבר, כיצד נערכים בשטח לקליטתה, מהו עתיד אתרי הטיולים במזרח הרמון לאור תכניות השימור ועבודות ההנגשה והפיתוח ועוד. בסיור ייבחן שילוט טיילות ניסיוני חדש, פרויקט ה"פרמיטים", הנגשה למטיילי שביל ישראל, ציר צבעי הרמון המתפתח – ממחצבה לאתר קולט הקהל ועוד.
מתי: שישי 20.5, בשעה 16:00.

חי רמון
מוזמנים להיכרות עם החי והצומח בהר הנגב דרך פעילות לכל המשפחה בחי רמון. בואו לפגוש את בעלי החיים הקטנים שלא פוגשים בדרך כלל בטיול רגיל בשטח ולבצע מגוון משימות מעשירות במרחב חי רמון והגן הבוטני הסמוך לו, שבסופן בילוי סביב למדורה והכנת פיתות. חי רמון הוא גן מדברי חי שבו ניתנת ההזדמנות לראות בבית גידולם הטבעי את בעלי החיים הקטנים המהווים חוליה חשובה ביותר במערכת האקולוגית המדברית. במקום גם גן בוטני שבו מוצגים שישה בתי גידול שונים המאפיינים את הר הנגב וחלקו משמש גן מקלט למיני צומח המצויים בסכנת הכחדה. הסיור מועבר על ידי מרכז החינוך וההסברה רמון.
מתי: בשבת 20.5, בשעות 11:30-10:00.

מכתש רמון, צומת מישור הרוחות לכיוון מערב
מוזמנים לסיור באזור הר הנגב להכרת שרידי אדם ועצים קדומים. הסיור יחל בבור חמת – בור מים שאוגר את מי הגשמים בחורף מזה אלפי שנים. נלמד על עצים נדירים המצויים במרחב הר הנגב. הסיור יסתיים בתצפית מרהיבה על חלקו המערבי של מכתש רמון. הסיור מועבר על ידי מרכז החינוך וההסברה רמון.
מתי: שבת 21.5, בשעות 12:30-09:30.

חניון אחוזת קבר בן-גוריון
סיור מנקודת מבט אקולוגית על השאלות שמעלה המפגש בין חיות הבר לתושבי המדבר. לאורך הטיילת של מדרשת בן-גוריון, על רקע הנוף של בקעת צין, יצא הסיור עם זהבה סיגל, אקולוגית הר הנגב ברשות הטבע והגנים. בסיור ידונו בסוגיות האקולוגיות שמעלה המפגש בין חיות הבר להתיישבות הכפרית במרחב הר הנגב, כולל תצפית מקרוב בפעילות עדרי היעלים שבשטח המדרשה.
מתי: חמישי 19.5, בשעות 15:00-13:00.

מרכז מבקרים מכתש רמון
סיור לילי בעקבות העקרבים, להכרת מיני העקרבים השונים החיים בנגב וללימוד אורחות חייהם. סיור העקרבים הלילי מתאים לכל המשפחה. במהלכו מדברים על אורחות חייו של העקרב, חיפוש עקרבים באמצעות פנסים המאירים בקרינת על-סגול (UV) ולקינוח שתיית תה עשבים מסביב למדורה. הסיור מועבר על ידי מרכז החינוך וההסברה רמון.
מתי: בימים חמישי ושישי 19-20.5, בשעות 22:00-20:00.

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.