מחזיקי האג”ח של ישראייר מאיימים: “נדרוש מעל 160 מ’ ש’ ערבות ממוטי בן משה אם ימשיך בהליך משפטי”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בן משה ערער לבית המשפט העליון נגד מכירת ישראייר לרמי לוי והצליח להרגיז את נושי החברה שמאיימים כעת לדרוש ממנו להפקיד ערבות של עשרות מיליוני שקלים, בין היתר, בגין פגיעה בהתנהלות השוטפת של ישראייר
מכירת ישראייר
מטוס ישראייר בשדה התעופה בדובאי. צילום: יח"צ ישראייר

מחזיקי האג”ח סדרה ט’ של אי.די.בי פיתוח, מאיימים כי ידרשו ממוטי בן משה, בעלי דור אלון, להפקיד ערבות של מעל 160 מיליון שקל במידה וימשיך בהליך המשפטי שלו נגד מכירת ישראייר לרמי לוי שעלול לפגוע בהתנהלות השוטפת של ישראייר. ערבות של מעל 160 מיליון שקל הכסף היא בגין רכישת חברת התעופה ומיליוני שקלים נוספים בגין פגיעה בחברה עצמה.

בן משה הגיש ביום חמישי האחרון בקשה למתן רשות ערעור לבית המשפט העליון על מכירת ישראייר ללוי. על אף ערעורו זה, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת”א, חגי ברנר, פסק ביום שישי האחרון שלוי הוא בעל הבית החדש של ישראייר. גם הממונה על הליכי חדלות הפירעון נתן אישור למכור את החברה ללוי.

כך כתב בין היתר ברנר בהחלטתו, “נחזור ונזכיר פעם נוספת כי בית המשפט לא יתערב בשיקול דעתם של הנושים בבואם להעריך את מידת כדאיותה הכלכלית של העסקה המוצעת להם, ולא יחליף את שיקול דעתם הכלכלי בשיקול דעתו שלו, אף באותם מקרים בהם לדעתו של בית המשפט טעו הנושים בשיקול דעתם והוא היה מגיע לתוצאה שונה לו עמד בנעליהם”.

עוד כתב השופט ברנר, “במקרה דנן הנושים אמרו את דברם בקול רם וצלול ואין סיבה שלא לכבד את רצונם, מה גם שהנאמן תומך בפה מלא בבחירתם של הנושים, ולעמדתו המקצועית נודע משקל רב בעניינים כגון אלה. כידוע, בית המשפט איננו מתערב בשיקול דעתם המקצועי של בעלי תפקיד מטעמו אלא במקרים חריגים בהם נפל פגם מהותי בשיקול דעתם, או שהופרה על ידם חובת תום הלב וההגינות”.

ברנר, שידע כי קיימת האפשרות שגם בית המשפט העליון ידון בנושא, כתב, “בשולי הדברים יש לחזור ולציין לטובה את התנהלותם הראויה של בי.ג’י.איי ושל רמי לוי העומד בראש קבוצת המציעים, לכל אורך הליך המכר. הללו קיימו באופן מלא אחר הוראותיו והנחיותיו של הנאמן ולא סטו מהן כמלוא הנימה, בשונה מהמשתתפים האחרים”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה