מתכננים לטוס בקרוב? זה מה שצפוי לכם בנתב”ג. צפו בסרטון

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מה צפוי לטסים בקרוב לחו"ל בנמל התעופה בן גוריון? ביצוע צ'ק אין לטיסה בבית, הגעה 4 שעות לפני ההמראה ללא מלווים, בדיקת חום בכניסה ועמדות אלכוג'ל בכל פינה. מה עוד? צפו בפיילוט שערכה היום (חמישי) רשות שדות התעופה להפעלת נתב"ג במתכונת Corona Free. אסטרטגיית יציאה מהמשבר, גרסת נתב"ג
משרד התחבורה ורת
חיטוי ואלכוג'ל בנתב"ג. צילום: דיויד סילברמן

רגע לפני שהשמיים נפתחים בקרוב לרווחה, כך כולנו מקווים, התקיים הבוקר (חמישי) בנמל התעופה בן גוריון פיילוט ראשון להפעלת השדה במתכונת Corona Free. כלומר, שדה תעופה המשרת נוסעים יוצאים וחוזרים בכפוף להנחיות משרד הבריאות. הפיילוט שהחל הבוקר בשעה 06:45 נעשה על שתי טיסות, היחידות, שהמריאו היום מהנמל השומם. נזכיר כי עד סוף חודש מאי חל איסור על זרים להיכנס לישראל. מאידך, לא מעט חברות תעופה כבר הודיעו על חידוש טיסותיהן בקווים שונים לישראל ומישראל. 

“נמל התעופה בן גוריון מצוי בעיצומן של הכנות לקראת חזרה לפעילות תוך כדי נקיטת אמצעי זהירות מקדימים”, אומר שמואל זכאי, מנהל נתב”ג. עוד לדבריו, “אנו מייחסים חשיבות עליונה למניעת התחלואה שתאפשר לעובדים והנוסעים להישמר ברמת בטיחות בריאותית גבוה בהגיעם לנמל התעופה ובדרכם ובחזרתם מחו”ל”.

איזה תהליך יעברו הנוסעים היוצאים מטרמינל 3? כל השלבים

צ’ק אין לטיסה – ייעשה מהבית טרם ההגעה לנמל. כמו כן, יש להדפיס בבית את כרטיס העלייה למטוס (בורדינג). נוסע שלא ידפיס בבית, יורשה לעשות זאת בקיוסקים הפזורים בתוך הטרמינל.

זמן הגעה לשדה – 4 שעות לפני זמן ההמראה במקום 3 שעות עד כה.

טרמינל 3 – כל הטיסות יוצאות מטרמינל 3, היחיד הפעיל לטיסות לחו”ל. טרמינל 1 סגור.

בלי מלווים – נוסעים לא יורשו להיכנס לטרמינל עם מלווים.

בדיקת חום – תתבצע כבר בשער הכניסה לטרמינל, שם גם ייבדק כרטיס הטיסה של הנוסע וכרטיס העלייה למטוס אשר יופק כאמור בצ’ק אין המוקדם מהבית כולל דרכון.

מעבדה לגילוי חולי קורונה – ברשות שדות התעופה אומרים היום כי בימים אלה נשקלת האפשרות להקים בחניון של טרמינל 3 מעבדה בשדה לגילוי מהיר (עד 20 דקות) של חולי קורונה ולהפיק ויזה רפואית לנוסעים. שמואל זכאי, מנהל נתב”ג אמר בנושא זה לפספורטניוז, “אין שום הבדל אם טסים מתל אביב לאילת או אם טסים מתל אביב למדינות עם אחוז תחלואה נמוך כמו כריתים או איי סיישל. לכן, הנושא הזה של כן מעבדה, לא מעבדה נמצא בדיונים מקצועיים. בסופו של דבר נקיים את הוראות משרד הבריאות”. באותה נשימה, דיבר זכאי על החשיבות בהחזרתו של נתב”ג לפעילות אווירית. “הגיע הזמן להפסיק את המצור האווירי”, אמר.

תיוג הנוסע – כל נוסע יקבל מיד בתום בדיקת החום צמיד זיהוי. הבוקר, במסגרת הפיילוט, חולקו צמידים בגוון כתום זרחני.

חובת חבישת מסכות – על הנוסעים לחבוש מסכה. נוסעים בלי מסכות לא יורשו להיכנס לטרמינל.

מעבר דרך מצלמות טרמיות – בכניסה לטרמינל הוצבו מצלמות טרמיות לצורך זיהוי נוסעים הסובלים מחום. כאלה יבודדו ולא יורשו להיכנס לטרמינל והודעה על כך תימסר לחברת התעופה בה אמור הנוסע לטוס.

מצלמות טרמיות בכניסה לנתב”ג. צילום: ספיר פרץ זילברמן

שמירה על ריחוק חברתי – על רצפת הטרמינל הודבקו מדבקות ריחוק על שמירה של 2 מטר האחד מהשני בשלוש שפות אנגלית, עברית וערבית. משפחות גרעיניות תורשנה לעמוד יחדיו.

נתב"ג
סטיקרים לשמירה על ריחוק חברתי ברצפת טרמינל 3. דיויד סילברמן
צילום: ספיר פרץ זילברמן

צ’ק אין בקיוסקים – מי שלא הדפיס את הבורדינג בבית יוכל לעשות זאת בקיוסקים בכניסה לטרמינל

בידוק ביטחוני – הבידוק הביטחוני יעשה בהפרדה של זכוכית שתפריד בין הבודק הביטחוני לנוסע.

שמור על מרחק למען בריאותך. צילום: ספיר פרץ זילברמן
שמור על מרחק למען בריאותך. צילום: ספיר פרץ זילברמן

עמדות אלכוג’ל ומכונות אלכוהול – בקבוקי אלכוג’ל לשימוש הנוסעים יהיו פזורים בכל עמדות הצ’ק אין כמו כן, מכונות אלכוהול לחיטוי ידיים אותן פגשנו בעבר בעיקר במתחם ביקורת הדרכונים, יוצבו כעת במקומות נוספים בטרמינל. על חשיבות חיטוי הידיים במקום ציבורי הומה אדם כמו נמל תעופה, פרסמנו כאן כבר לפני שנתיים (הקליקו וקראו).

דלפק חברת התעופה – ההגעה אל הדלפק תהיה לצורך שליחת מזוודה בלבד כאשר הנוסעים מבודדים מהדיילות/ים של חברות התעופה במחיצות זכוכית. אחרי שליחת המזוודה תתאפשר כניסה פנימה אל מתחם ביקורת הדרכונים והדיוטי פרי.

ניקוי הטרמינל – יעשה על ידי רובוטים עם חומרי ניקוי אחרים מאלה שנעשו בהם שימוש קודם הקורונה. כמו כן, הוחלפו מסננים במערכות האיוורור של הטרמינל.

רובוט מנקה בטרמינל 3. צילום: ספיר פרץ זילברמן

ומה עם השופינג בדיוטי פרי?

קניות בדיוטי פרי הפכו חלק בלתי נפרד מחוויית הטיסה של הישראלים, ולא בכדי הדיוטי פרי בנתב”ג נחשב לאחד הקניונים היותר רווחיים בארץ, לפני הקורונה כמובן.

הדיוטי פרי לא נכלל בפיילוט שקיימה היום רשות שדות התעופה, אך נמסר כי החנויות בדיוטי פרי צפויות להיפתח בהדרגה. ביום ראשון הקרוב, ה-17 במאי, תיפתח מסעדת מקדולנדס שתאפשר גם הזמנה באמצעות אפליקציה וקבלת המזון בדלפק. במסעדה, שתפעל בשלב ראשון בין 10:00 בבוקר ל-20:00 בערב, יציעו גם אריזת טייק אווי שנפתחת לשני מגשים לשמירה על היגיינה וניקיון. רשת מקדונלד׳ס מפעילה כרגע כ-180 סניפים ברחבי הארץ במתכונת טייק אווי, דרייב ומשלוחים (ללא ישיבה בתוך המסעדה) ולאחרונה הציבה כפפות חד פעמיות בכל סניפיה לצד מתקני אלכוג׳ל. עוד נמסר כי חנויות נוספות בדיוטי פרי תאפשרנה לנוסעים להזמין מראש מוצרים באפליקציה.

קפה מרחוק. כך מזמינים קפה באילן’ס בנתב”ג. זכוכית מפרידה בין המוכר לקונה. צילום: ספיר פרץ זילברמן
שמירה על ריחוק חברתי גם בספסלים ברחבי הטרמינל. צילום: ספיר פרץ זילברמן

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “מתכננים לטוס בקרוב? זה מה שצפוי לכם בנתב”ג. צפו בסרטון”

  1. אורנה צור

    מתי יתחדשו טיסות טרנס אטלנטיות? האם חובה מסיכה כל הטיסה?מה עם הארוחות בטיסות הארוכות??

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה