מטוסי ריינאייר המריאו למרות שביתת טייסי החברה

הטייסים הכריזו על שביתה בת יומיים והחברה גייסה טייסים מבסיסיה באירופה ו-1,700 טיסות יצאו כמתוכנן בסופ"ש הקרוב. איומי השביתה בריינאייר עכשיו גם בספרד

צילום: יח"צ

מטוסיה של חברת ריינאייר המריאו היום (22.8) משדות התעופה ברחבי בריטניה למרות השביתה שהוכרזה בידי טייסי החברה. כך על פי ה-BBC מסרה חברת הלאו-קוסט. ריינאייר גייסה טייסים מבסיסיה ברחבי אירופה כדי למלא את מקומם של הטייסים השובתים.

אתמול (21.8) הודיעו נציגי ארגון העובדים BALPA המייצג את מרבית טייסי ריינאייר בבריטניה, כי הוא נכון למנוע את השבתת הטיסות המתוכננות להיום ולמחר אם הצדדים יסכימו על מסגרת מחייבת למשא ומתן. הדברים נאמרו בידי נציג הארגון לאחר שבית המשפט דחה בקשה של ריינאייר למנוע את השביתה. ריינאייר דחתה את ההצעה.

כאמור, חלק הארי של טיסות החברה המריאו היום כמתוכנן. חברת התעופה עסוקה מאד בעונה זאת והיא אמורה לפי העיתון אייריש-טיימס להטיס במהלך 48 שעות השביתה שהחלה בחצות כ-260,000 נוסעים ב-1,700 טיסות. סוף השבוע הקרוב הוא "בנק-הולידיי" המעניק יום חופשה גם ביום שני.

במקביל, בית משפט באירלנד קיבל בקשה דומה של החברה והוציא צו נגד השבתה של הטיסות שתוכננה להיום (22.19) ולמחר מבסיסי החברה באירלנד. טייסי ריינאייר בבריטניה מתכננים לשבות פעם נוספת בין 2 ל-4 בספטמבר.

איגודי העובדים המייצגים את הטייסים בספרד מאיימים להשבית את טיסות ריינאייר למשך עשרה ימים במהלך חודש ספטמבר. הודעה זאת מצטרפת לאיומי השביתה של ארגוני הטייסים באנגליה ובאירלנד המייצגים את טייסי ריינאייר.

הסיבה לאיומי השביתה בספרד נעוצה בהודעה של הנהלת החברה על פיטורים צפויים של צוותי אוויר וסגירתם של בסיסים אחדים בשל העיכוב בכניסתם לשרות של מטוסי בואינג 737-מקס. ישיבה בת 7 שעות שהתקיימה שלשום לא הניבה תוצאות.

בעקבות הכישלון במו"מ הכריזו נציגי הטייסים כי 13 בסיסיה של ריינאייר בספרד יושבתו בידיהם. לריינאייר קווי טיסה פופולריים לאיים הקנריים (טנריף וגרנד-קנריה) וכן לג'ירונה שבצפון מזרח ספרד.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה