60 נוסעים ניצלו בהתרסקות המטוס בקזחסטן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מטוס פוקר-100 של בק-אייר הקזחית ועליו 98 נוסעים, התרסק זמן קצר לאחר ההמראה ופגע בבניין בעיר אלמטי. בעיר שרר ערפל. הסיבה להתרסקות אינה ברורה בשלב זה. עד לשעה זו משוער שלפחות 12 מהנוסעים נהרגו בניהם קפטן המטוס

 

מטוס נוסעים של חברת התעופה בק-אייר (Bek Air) התרסק (27.12.19) בשעות הבוקר המוקדמות (07:22) בעיר אלמטי (Almaty) שבקזחסטן. עד לשעה זו משוער שלפחות 12 מהנוסעים נהרגו בניהם קפטן המטוס. מבין 98 נוסעי המטוס וצוותו, בהם 5 ילדים ו-3 תינוקות. המטוס היה בדרכו לבירת המדינה נור-סולטן. בקזחסטן.

מטוס פוקר-100 של החברה הקזחית אשר נכנס לשירות ב-1996, איבד גובה לאחר ההמראה ופגע במחסום בטון ולאחר מכן פגע בבניין בן 2 קומות, לא הרחק ממסלול ההמראה. בהתרסקות לא החלה שריפה. לפחות 60 פצועים חולצו מבין הריסות המטוס והועברו לבתי חולים. כלי התקשורת המקומיים דווחו שערפל כבד שרר מעל לעיר, שהיא הגדולה בקזחסטן, ואשר היתה מכוסה בשלג.

אחד הניצולים סיפר ל-BBC: “המטוס החל לרעוד לאחר ההמראה והמטוס פגע בקרקע.” הוא ציין כי החלק הקדמי של המטוס נמחץ כמו “פחית אלומיניום” והנוסעים בקדמת המטוס נפגעו קשה מאוד כתוצאה מכך. הוא ושאר הניצולים עזרו לפצועים.

עד עתה לא נמסרה הסיבה להתרסקות, ועדה מיוחדת הוקמה למציאת סיבת ההתרסקות.

נשיא קזחסטן קסים-ג’ומרט טוקייב הביע “תנחומים עמוקים” לקרובי משפחתם של הקורבנות. עוד אמר כי “כל האחראים ייענשו בחומרה בהתאם לחוק”.

 

אלמטי, קזחסטן. צילום: 123rf

 

ה-BBC מצטט את אחת הניצולות שדיברה עם אתר חדשות קזחי, שאמרה כי המטוס רעד במהלך ההמראה, בהוסיפה שבתחילה חשבה שהמטוס נחת, אבל למעשה “פגענו במשהו”. “לא היה הרבה כאוס, לא צעקו”, תיארה את שהתרחש במטוס בציינה שהצוות פתח את דלתות המטוס כדי לאפשר לנוסעים לצאת ממנו. הגארדיין ציטט מקור חדשות קזחי אחר ובו תיאור של נוסע שסיפר ששמע קול חזק לאחר ההמראה והמטוס החל לרעוד. לגירסתו נשמעו במטוס צעקות פחד ובכי.

בק-אייר נוסדה ב-1999 והיא מגדירה עצמה כיום כחברת לאו-קוסט. ברשותה 7 מטוסי פוקר-100, רשות התעופה ביטלה את כל הטיסות של מטוסי החברה זמן קצר לאחר ההתרסקות. שדה התעופה של אלמטי ממשיך לפעול כרגיל.  .

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה