שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת התעופה הרוסית הצעירה, שהמטה הראשי שלה בעיר רוסטוב-על-הדון בדרום רוסיה, השיקה קו טיסות סדיר לנתב"ג במטוס סוחוי סופרג'ט 100 ומתכננת להרחיב את פעילותה בארץ

 

חברת התעופה הרוסית, Azimuth, נוסדה בפברואר 2017 בעיר רוסטוב-על-הדון (להבדיל מעיר נוספת בשם רוסטוב) שבדרום רוסיה. ביולי קיבלה מחברת סוחוי את מטוסי הסופרג’ט הראשונים, ובחודש אוגוסט 2017 קיבלה רישיון הפעלה מרשות התעופה של רוסיה.

החברה החלה בהפעלה סדירה של טיסות פנים למגוון יעדים ברוסיה, וביניהם: קלינינגראד, צ’לייבינסק, וולגוגראד ועוד. בדצמבר 2017 החלה בהפעלת קו בינלאומי לבישקק בקירגיזסטן, ובאוקטובר 2018 החלה להפעיל גם קו לירוואן בארמניה.

עפ”י החוק הרוסי, רק לאחר שנתיים של פעילות פנים מוצלחת, חברת תעופה רשאית להפעיל קווי טיסה בינלאומיים, להוציא את מדינות חבר העמים, כמו קירגיסטאן וארמניה, אליהן הפעילה ‘אזימוט’ טיסות כבר בתחילת פעילותה.

כיום לאחר שעברו יותר משנתיים להפעלה מוצלחת של קווי פנים (23 קווים), יכולה ‘אזימוט’ להתחיל לפתוח קווים בינלאומיים גם למדינות, שאינן שייכות לחבר העמים, והקו לישראל הוא הקו הבינלאומי הראשון. בהמשך מתכוונת החברה להשיק בשנה הקרובה קווים לפראג, פרנקפורט ואיסטנבול.

‘אזימוט’ פועלת היום משני בסיסי פעילות מרכזיים, נמל התעופה הבינלאומי פלאטו ברוסטוב-על-הדון, בה ממוקם גם המטה הראשי של החברה, ובנמל התעופה הבינלאומי של קרסנודאר.

בצי של החברה 11 מטוסי סוחוי סופרג’ט 100 עם 103 מושבים, והיא מתכננת רכישת 5 מטוסים נוספים מדגם איירבוס 220-300 עם 149 מושבים.

חברת לאופר-GHI מקבוצת ממן, שנבחרה לספק שירותי קרקע ל’אזימוט’ בישראל, מציינת כי חברת התעופה מתכננת להרחיב את פעילותה ולהפעיל גם קווים סדירים בין קרסנודאר ומינראל-וודי לישראל.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.