מי יסייע לוירג'ין אטלנטיק: ממשלת בריטניה או קרנות הון פרטיות?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שי וייס, מנכ"ל החברה, בטוח ב-100% שהחברה "יכולה לשרוד" והיא מצפה להלוואה ממשלתית. עם זאת ובמקביל, קרנות הון מובילות מקיימות מו"מ להשקעה בחברת התעופה
וירג'ין אטלנטיק
צילום: 123rf

שי וייס, המנכ"ל של חברת התעופה, וירג'ין אטלנטיק, המצויה בקשיים כספיים, אמר בריאיון לעיתון 'סאנדיי טיימס', כי החברה "יכולה לשרוד" והוא בטוח בכך ב-100%, וזאת לאחר הדיווחים אתמול ב'סקיי ניוז', כי החברה כבר יצרה קשר עם Alvarez & Marsal, המומחים לניהול תהליך חדלות פירעון אפשרי.
שי וייס גם אמר בריאיון ב'סאנדיי טיימס', כי השיחות עם משרד האוצר הבריטי על הלוואה היו קונסטרוקטיביות. כשנשאל אם וירג'ין אטלנטיק אי פעם תוכל להחזיר הלוואה כלשהי מהממשלה, וייס ציין, כי הקיצוץ בעלויות והליך ההתייעלות של החברה יאפשרו לה להחזיר את ההלוואה במלואה כולל ריבית תוך חמש שנים, בשיעור של עד 100 מיליון ליש"ט בשנה.
"אני יכול להבטיח כי וירג'ין אטלנטיק יכולה להיות רווחית כדי להחזיר את החוב", אמר וייס והוסיף כי ההודעה האחרונה על קיצוץ במספר העובדים היא "שוברת לב", והבטיח שייעשה כל מאמץ כדי לשמור על כמה שיותר מקומות עבודה.
במקביל, דובר וירג'ין אטלנטיק אמר: "בגלל עלויות משמעותיות, שנגרמו לנו כתוצאה מתנאי שוק חסרי תקדים, שמשבר נגיף הקורונה הביא עימו, אנו בודקים את כל האפשרויות הזמינות להשיג מימון חיצוני נוסף", וציין כי החברה גייסה את Houlihan Lokey, חברת שירותים פיננסיים, כדי לסייע ולייעץ לה בתהליך תוך התמקדות במימון של המגזר הפרטי.
ואכן, עפ"י ה'סאנדיי טלגרף', שתי קרנות ההון הגדולות ובעלות המוניטין, Greybull וApollo-, אמורות לפתוח במו"מ עם וירג'ין אטלנטיק ויועציה.
העדפתו של ריצ'רד ברנסון, מייסד החברה ובעל המניות העיקרי, היא סיוע של קרנות הון פרטיות, לאחר שעם תחילת המשבר ביקש סיוע ממשלתי, אך נתקל בהתנגדות ציבורית רבה.
כזכור, המתנגד העיקרי לבקשת הסיוע הממשלתי של ברנסון היה מייקל או'לירי, מנכ"ל קבוצת ריינאייר, שאמר כי ברנסון – ששווי נכסיו מוערך ביותר מ-3 מיליארד ליש"ט – "צריך להכניס יד לכיס ולחלץ את עצמו".
ב'טלגרף' דווח, כי כבר בשבוע שעבר הוצגו מצגות בפני המשקיעים הפוטנציאליים של וירג'ין אטלנטיק, אך המו"מ התעכב עקב הודעתו של שי וייס, מנכ"ל החברה, על מצב החברה ועל הפיטורים הצפויים.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “מי יסייע לוירג'ין אטלנטיק: ממשלת בריטניה או קרנות הון פרטיות?”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.