מכה נוספת לבואינג: איירופלוט ביטלה הזמנת 22 מטוסי דרימליינר

ביטול ההזמנה גורם לבואינג הפסד של 5.5 מיליארד דולר, עפ"י סוכנות הידיעות, etn, ונוסף למלאי הגדול של מטוסי MAX לא מכורים, עתיד להצטבר גם ייצור של מטוסי דרימליינר לא מכורים

דרימליינר 787-10. צילום: בואינג

איירופלוט, חברת התעופה הרוסית, ביטלה באופן רשמי הזמנה של 22 מטוסי דרימליינר מבואינג בערך כספי של 5.5 מיליארד דולר. עפ"י סוכנות הידיעות etn, e turbo news, ביטול העסקה התברר מתוך הדיווח החודשי של בואינג.

כמו כן, עפ"י סוכנות הידיעות, בואינג תיאלץ בשנים הקרובות לצמצם את ייצור המטוסים, בראש וראשונה את המלאי הגדול של מטוסי ה-737 MAX, שרבים מהם מאוחסנים ולא מכורים, וכן את קו הייצור של מטוסי הדרימליינר, החל בשנת 2022.

הסטטיסטיקה העולמית מעידה כי הדרישה למטוסים צרי הגוף הולכת וגוברת, ואילו הדרישה למטוסים הרחבים לטיסות ארוכות טווח, הדרימליינר 787 של בואינג ומטוסי האיירבוס A330 ו-A350, הולכת ונחלשת.

גם מנכ"ל בואינג, דניס מוילנברג, העיד על היחלשות הדרישה וציין כי קווי הייצור של ה-777 וה-787 סובלים מעצירה של הזמנות סיניות עקב מלחמת הסחר בין המדינות.

עם זאת, בחודש האחרון קיבלה בואינג הזמנה משמעותית מאייר ניו זילנד, של 8 מטוסי 787-10, הדגם הגדול ביותר של מטוסי הדרימליינר.

נושאים שמוזכרים בידיעה