60f מלון דניאל מארח את האולימפיאדה הראשונה בישראל - Passportnews

מלון דניאל מארח את האולימפיאדה הראשונה בישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
באולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה משתתפים 364 תלמידים מ-78 משלחות וכן 250 מלווים ואורחים. את המשלחת הישראלית מייצגים חמישה תלמידים שנבחרו במערכת סינון קפדנית ולאחר שעברו אימונים רבים לאורך השנתיים האחרונות

טקס הפתיחה הרשמי והחגיגי של האולימפיאדה התקיים ביום ראשון (7.7) באוניברסיטת תל אביב. והתחרות תסתיים בסוף השבוע. צוות בראשותו של פרופ' אלכנסדר פלבסקי, המשמש כיו"ר הוועדה האקדמית, עמל במשך כשנתיים, על פיתוח התכנים לתחרות, כולל: חיבור השאלות, הכנת הניסויים המעשיים וכן טיפול בכל הלוגיסטיקה הקשורה לחלק האקדמי. בצוות האקדמי נמנים גם ישראלים שזכו במדליות באולימפיאדות קודמות וסייעו עתה בהכנת החומר האקדמי לתחרות.

מצטייני התחרות. במהלך שהותם בישראל יטיילו התלמידים ומלוויהם באתרים שונים בארץ במטרה להכיר את נופי הארץ והתרבות. את האירוע הבינלאומי מובילים במשרד החינוך, המנהל לתקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע.

מלון דניאל הרצליה מרשת טמרס נבחר לארח את משתתפי משלחות אולימפיאדת הפיסיקאים, לאורך כל שהותם פה בישראל. במהלך סוף השבוע שקדם לתחרות נהנו המשתתפים הצעירים ממגוון אירועים ופעילויות במלון.

ענת סטריק-דהאן, מנכ"לית משותפת של רשת מלונות טמרס: "אנו גאים לארח את מיטב הנוער מכל רחבי תבל, ומאחלים בהצלחה לכל אחד מהמשתתפים"

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "מדינת ישראל רושמת הישג נוסף בתחום המצוינות המדעית. אירוח האולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה בישראל מצטרפת לעוד שורה של אירועים בהם ישראל מארחת מדינות מכל רחבי העולם. אני מברך את 78 המשלחות מכל רחבי העולם שתתארחנה בישראל לאורך כל התחרות. אני רוצה לברך ולאחל למשלחת הישראלית שלנו, שעמלה ללא לאות לאורך חודשים הצלחה רבה. התמדה, מוטיבציה וחתירה למצוינות אלו הערכים שהנחו והובילו את חברי המשלחת שלנו, ואני בטוח שהם יהוו בעבורם תשתית טובה בקידום הצלחתם".

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "מערכת החינוך גאה לארח כאן, בישראל, את אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית ה-50. באולימפיאדה ישתתפו הטובים ביותר בארצותיהם, באירוע שיא בינלאומי שייערך תשעה ימים. פיזיקה היא מדע של חיבורים, ומלבד התחרות והמדליות, אנו מאמינים בחיבורים. בחיבורים שבין התלמידים, מכל רחבי העולם, שחולקים את אותו תחום העניין; חיבורים שיובילו בעתיד להישגים בתחומי הפיזיקה והמדע, הישגים במחקר ובפיתוח, ובתחומי האקדמיה, היזמות והתעשייה. בהצלחה לכל המשתתפים".

באולימפיאדה משתתפים 364 תלמידים מ- 78 משלחות וכן 250 מלווים ואורחים. את המשלחת הישראלית מייצגים חמישה תלמידים שנבחרו במערכת סינון קפדנית ולאחר שעברו אימונים רבים לאורך השנתיים האחרונות. את נבחרת ישראל הכשיר המשרד במשותף עם מרכז מדעני העתיד, כאשר התהליך החל כבר בשלב האיתור והמיון.  בראש הוועדה המארגנת של האולימפיאדה עומד ד"ר אלי רז

חברי הנבחרת הישראלית:

אביב טילינגר, תלמיד כיתה י"א, מבית הספר הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן בכפר סבא

אייל וולך, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר ע"ש מוסינזון בהוד השרון

יהונתן חסון, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר הכפר הירוק ברמת השרון

עמרי רבד, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר צפית בכפר מנחם

ערן מן, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר צפית בכפר מנחם

פרופ' אריאל פורת, נשיא אוניברסיטת תל אביב: "אני רוצה לברך את כל משתתפי האולימפיאדה ואת מארגניה ומאחל לכולם הצלחה רבה. אוניברסיטת תל אביב גאה לעמוד בראש הוועדה האקדמית של התחרות. אני מקווה שהאולימפיאדה המתקיימת לראשונה בישראל, תעודד נערות ונערים ללמוד פיזיקה ומדעים ולהגיע להישגים בינלאומיים".

ד"ר שמשון שושני, יו"ר מרכז מדעני העתיד, בירך את נבחרת ישראל בפיזיקה: "תלמידי נבחרת ישראל בפיזיקה הם מקור לגאווה עבור מדינת ישראל. אני מאמין שבזכות הכישרון יוצא הדופן שלהם, ההשקעה, ההתמדה והמאמץ הבלתי רגילים לצד ההכשרה המקצועית ברמה הגבוהה ביותר לה הם זוכים, הם יגיעו להישגים אישיים ולאומיים משמעותיים".

ד"ר עופר רימון, סמנכ"ל ומנהל המנהל: "מיזם האולימפיאדה מקדם את עידוד לימודי הפיסיקה  המדעים והטכנולוגיה בארץ. תוצאות לימודים אלו, מביאות את מדינת ישראל לקחת חלק משמעותי בפיתוח ההייטק העולמי. כמו כן, האולימפיאדה מהווה פלטפורמה להיכרות של תלמידים מצטיינים מהמדינות השונות ולשיתופי פעולה ביניהם".

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.