מלון פאבליקה: איסתא מוכרת החזקתה לישראל-קנדה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
142 מיליון שקל. זה הסכום שתקבל איסתא מישראל-קנדה בגין מכירת חלקה במלון פאבליקה בהרצליה פיתוח. שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא: "תחום הנדל"ן שלנו, ובעיקר הפעילות המלונאית בארץ ובחו"ל, מהווים עבורנו מנוע צמיחה מרכזי". מהי הסיבה למכירת המלון?

איסתא מוכרת לישראל-קנדה את החזקתה (66.67%) במלון העסקים פאבליקה, שנפתח לפני כשנתיים בהרצליה ומנוהל על ידי רשת ישרוטל, תמורת 142 מיליון שקל (בתוספת מע”מ) המשקף למלון שווי של כ-213 מיליון שקל. התשלום יועבר ב-2 תשלומים. עם השלמת המכירה, מדווחת איסתא כי תרשום רווח לפני מס של כ-38 מיליון שקל. כמו כן, סוכם כי איסתא תשאיר בידה שליש מזכויות הבניה העתידיות על המקרקעין. עוד ציינה כי תכניות לקבלת זכויות בניה נוספות נמצאות כבר היום בשלבי בחינה.

“תחום הנדל”ן שלנו, ובעיקר הפעילות המלונאית בארץ ובחו”ל, וכן המרכזים הלוגיסטיים בישראל, מהווים עבורנו מנוע צמיחה מרכזי”, אמר הבוקר (א’) שמעון סיבוני, מנכ”ל איסתא נכסים. עוד לדבריו, “אנו משוכנעים כי חברת ישראל-קנדה, המובילה את שוק המגורים והמשרדים באזור הרצליה, תביא למיצוי פוטנציאל ההשבחה של המקרקעין על ידי קידום תכנית שתביא לתוספת זכויות בניה וליצירת ערך נוסף”.

מה מציע מלון פאבליקה? צפו בסרט

 

 

sold. מלון publica. צילום: יחצ איסתא

 

אוסף אומנות ישראלית בלובי של publica. צילום: גיא יחיאלי

 

חדר ב-publica. צילום אסף פינצ’וק

 

מכירת פאבליקה מהווה המשך ישיר של אסטרטגיית הקבוצה למימוש מלונות שאינם מייצרים סינרגיה לפעילות התיירותית

מאיסתא נמסר כי מכירת מלון פאבליקה מהווה המשך ישיר של אסטרטגיית הקבוצה למימוש מלונות שאינם מייצרים סינרגיה לפעילות התיירותית לטובת רכישת מלונות ביעדים אסטרטגיים בחו”ל, המייצרים יתרון ובידול בעולם הקמעונאות התיירותי המסורתי. בשבוע שעבר דיווחה איסתא על כניסתה לתחום המלונות בעיר ניו יורק, היעד התיירותי המוביל של הקבוצה, עם רכישת 2 בתי מלון יחד עם השותף המקומי, גל סלע.

הפעילות המלונאית של איסתא, בשיתוף עם קבוצת פתאל, כוללת 9 בתי מלון ביוון, קפריסין ופורטוגל (חלקם פעילים וחלקם בשלבי הקמה שונים). בנוסף כוללת הפעילות המלונאית 2 בתי מלון בניו יורק בשיתוף גל סלע. הפעילות המלונאית בישראל, כוללת את מלון “כרמים”, מלון “נפטון” אילת, מלון “פאבליקה” בהרצליה (שכאמור איסתא דיווחה על מכירת החזקותיה בו) וכן בתי מלון שהחברה בונה בתל אביב ובאילת.

לצד הפעילות המלונאית, איסתא בונה ומשכירה מרכזים לוגיסטיים בישראל והקימה בשנים האחרונות פלטפורמה יזמית לניהול שלבי התכנון, השיווק והביצוע בפרויקטים בתחום התעשייה והלוגיסטיקה ובמיזמים משותפים עם מושבים וקיבוצים. פעילות זו מבוצעת יחד עם היזם, נדב בלילה. לחברה מרכז לוגיסטי בבית חלקיה הכולל שטח של 20,000 מ”ר שישמש את חברת אוריין ושטח של 13,000 מ”ר שישמש את חברת “לוגיסטיקר”. בנוסף, לחברה מתחם בשטח של 102 דונם במושב מגן שאול והיא מקדמת שיתופי פעולה עם מושבים וקיבוצים נוספים.

בתחום הנדל”ן למגורים, בונה איסתא כ-1,500 יח”ד בפרויקטים של “מחיר למשתכן” בגליל ים-הרצליה, ראשון לציון, רמת אפעל וירושלים וכ-10,000 מ”ר מסחר. סך הרווח לפני מס הצפוי מפעילות “מחיר למשתכן” יעמוד על כ-183 מיליון שקל.

בתחום ההתחדשות העירונית לחברה 18 פרויקטים, בהם כ-500 יח”ד בפרויקטים של התחדשות עירונית בגוש דן וירושלים. פעילות זו מבוצעת יחד עם חברת אוחנה גרופ. כמו כן, לאיסתא פורטפוליו נדל”ני מניב. בשנת 2018 תחום הנדל”ן הניב NOI בסך 53 מיליון שקל, והחברה ציינה כי ה-NOI בשנת 2023 צפוי להגיע ל-88 מיליון שקל, זאת ללא הפעילות היזמית והלוגיסטיקה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.