מליאת הכנסת אישרה את תקנות הארכת הסגר עד ליום ראשון בחצות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
תקנות הארכת הסגר הכללי הנוכחי עד ליום ראשון כוללות: צמצום ההתקהלויות לעד 5 אנשים בשטח סגור ועד 10 אנשים בשטח פתוח, הגבלות על יציאה ממקום המגורים מעבר ל 1,000 מטר, למעט חריגים, ועוד
ועדת חריגים נתנה 8,000 אישורי כניסה מחו
כנסת ישראל. צילום: 123rf

מליאת הכנסת אישרה את תקנות הארכת הסגר הכללי הנוכחי עד ליום ראשון, ה-31.1.21 בחצות, כולל שתי הקלות בתקופת ההארכה. 34 תמכו באישור התקנות, 7 התנגדו ואחד נמנע.

תקנות הסגר שאושרו להגבלת הפעילות:
צמצום ההתקהלויות לעד 5 אנשים בשטח סגור ועד 10 אנשים בשטח פתוח (תוך החרגה של חתונה, ברית והלוויה, שישארו לפי הקיים היום – 10 בשטח סגור ו-20 בשטח פתוח).
הגבלות על יציאה ממקום המגורים מעבר ל 1,000 מטר, למעט חריגים כמו: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית (בכפוף למגבלת ההתקהלות).
איסור יציאה ממקום המגורים לצורך שהייה במקום מגורים של אדם אחר.
צמצום פעילות ספורט מקצועי, כך שלא ניתן יהיה להפעיל מקום אימון לצורך קיום משחקים של הליגות העליונות בענפי הכדור, אלא לצורך אימון בלבד.
ביטול ההיתר ליציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים ותיקים (שאינה טיפול סוציאלי חיוני).

ההקלות:
סטודנטים שאין להם גישה ללמידה מרחוק יוכלו לקיים בחינות בשטח האוניברסיטה, ובלבד שמספרם לא יעלה על 5%.
תלמידי כיתות י״א-י״ב יוכלו להיבחן לבגרויות בבתי הספר, בהתאם לכללים שנקבעו.

לפי חוק הקורונה הגדול, בכל הנוגע לסעיפי הגבלת הפעילות במרחב הציבורי והפרטי ניתנות לוועדות הכנסת הרלוונטיות 24 שעות מראש לאשר את התקנות כולן או חלקן או לבטל או לשנות את תוקף התקנות. בתום 24 שעות התקנות נכנסות לתוקף גם ללא אישור הוועדה. אם הוועדה הרלוונטית לא הכריעה בתקנות במהלך שבעה ימים מיום שהממשלה העבירה את התקנות לוועדה, ניתנים 3 ימים נוספים למליאת הכנסת לדון ולהכריע בתקנות באותו אופן. אם המליאה לא מאשרת או לא מכריעה – בתום שלושה ימים (בשישי בחצות) יפקעו תקנות הסגר ובמקרה כזה יבוטלו כל ההגבלות על יציאה מהבית ולא תתקיים כל הגבלת התקהלות והקנסות שניתנו בגין הפרות של הגבלות אלו בשבוע האחרון של הארכת תקנות הסגר יבוטלו.

סגן שר הבריאות ח”כ יואב קיש הציג את התקנות ואמר: “מדובר באירוע מכוון של מפלגה שהיא שותפה פריטטית בממשלה, שמונעת מהממשלה שהיא החליטה על דעתה, הסגר הזה לא נולד באוויר. ואותה הממשלה שתמכה בסגר מונעת מהוועדה של הכנסת להתכנס ולקבל את ההחלטה. זה מצב הזוי אנחנו באירוע בעיניי של מורכבות ומשילות שחסר תקדים. אני נותן פה אולי איזה פרומו באזהרה ואני אומר את זה בעיקר ל בר הכנסת בני גנץ, יש לך אחריות ושוטפות בממשלה ויש לך סמכות פריטטית בממשלה, ולא יכול להיות שבאירוע הזה אתה מונע מהממשלה לממש מדיניות כלפי נגיף הקורונה. זה פשוט אירוע לא נתפס.”

ח”כ איתן גינזבורג מכחול לבן התייחס לטענות ואמר: ” מה שקורה כאן הוא לא פחות ממדהים. אין לי הסבר איך הליכוד והסיעות החרדיות נעמדות על הרגליים האחוריות בגלל מה שהן מתארות כקומץ אנרכיסטי, למען פורעי חוק שמסכנים את הבריאות של עצמם ושל הציבור. בזמן שמיליוני ילדים נשארים בבית, עסקים נסגרים ואתם חברי הליכוד ש”ס ויהדות התורה מאפשרים לאותם מוסדות חינוך להמשיך לשים קצוץ על כולם. איך אפשר להוריד תחלואה אם הסגר לא נאכף ואם לא מאפשרים להעניק סמכויות?

ח”כ מיקי זוהר הגיב ואמר: תפסיק לשקר לציבור, אנחנו תומכים בעמדה של כחול לבן, אנחנו מנסים למצוא פשרה בין כחול לבן לחרדים, אם לא נצליח נתמוך בחוק המקורי”. ח”כ קטי שטרית אמרה: “אנחנו יודעים להיות נאמנים לשותפים”.

ח”כ משה גפני אמר: “יש לנו החרדים שתי בעיות, הראשונה היא שאנחנו נראים אותו דבר, אז אם רואים מישהו משתולל אז הוא אני כי הוא נראה כמוני. והבעיה השנייה שלנו היא שאנחנו הולכים עם נתניהו. כל הניזקוז של רק לא ביבי עכשיו התלבש עלינו. אם אנחנו היינו הולכים עם בני גנץ שלדעתי הוא לא מתאים להיות ראש ממשלה וגם לא חבר כנסת, אם היינו הולכים איתו לא היו התקפות נגדנו. מילה אחת לא שמעתי על זה שחופי הים מלאים, על המועדונים שפועלים מתחת לאדמה. בושה וחרפה, פגיעה באינטליגנציה הכי חמורה שיכולה להיות. למזלנו הרב הקדוש ברוך הוא ריחם עלינו וגנץ לא יהיה ראש ממשלה, זו הייתה סכנת נפשות אם הוא היה ראש הממשלה, מה שמעניין אותו זה רק הוא עצמו, רק המפלגה שלו.”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה