ממריא מחדש: לאחר כשנה ו-4 חודשים מתחיל הליך האישור לבואינג -737 MAX

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נציגי מינהל התעופה האמריקני (FAA), מומחי טכנולוגיה וצוות של בואינג, יחלו בהליך אינטנסיבי של בדיקות לקראת אישור הסמכה מחודש למטוס, המקורקע מאז מרץ 2019
בואינג 737 MAX
בואינג 737 MAX. צילום: בואינג

מומחי טכנולוגיה וצוות בדיקה ממינהל התעופה הפדרלי האמריקני (FAA), יחד עם נציגי חברת בואינג, אמורים להתחיל ביום שני, ה-29 ביוני, במבצע בדיקות הסמכה של 737 MAX, עפ”י סוכנויות הידיעות בארה”ב.
ההליך יחל בתדריך מקדים, ולאחריו הצוות יעלה על 737MAX עם ציוד בדיקה, בשדה של בואינג ליד סיאטל. הצוות יבחן את ביצועי המטוס, כולל תמרונים קיצוניים, פניות תלולות, טיסות בגבהים שונים ומגוון פעילויות חירום ונחיתות, במשך שלושה ימים.
הטייסים יפעילו בכוונה גם את תוכנת ההזדקרות, MCAS, שתוכנתה מחדש לאחר שכשלה בשתי הקריסות הטרגיות. הבדיקות נועדו להבטיח הגנות חדשות, שהוסיפה בואינג למערכת ה-MCAS, כדי למנוע את התרחישים, בהם נתקלו הטייסים לפני שתי ההתרסקויות, כאשר לא הצליחו לשלוט על מערכת ה-MCAS.
ההכנה של בואינג כללה מאות שעות בסימולטור טיסה של 737 MAX בעיר רנטון, וושינגטון, ומאות שעות באוויר באותו מטוס מבחן ללא נציגי FAA.
לאחר טיסות הליך ההסמכה, אנשי FAA ינתחו את נתוני בדיקות הטיסה, ומספר שבועות לאחר מכן, לאחר ניתוח הנתונים, מנהל FAA, סטיב דיקסון, טייס קרב F-15 לשעבר, שהבטיח כי ה-737 MAX לא יאושר, עד שהוא יבחן אותו באופן אישי, יעלה לאותו מטוס כדי לבצע את הערכותיו.
אם הכל יתנהל כשורה, ה-FAA יצטרך לאשר נהלי אימון חדשים לטייסים, ונראה שיאשר את המטוס לא לפני חודש ספטמבר. המשמעות היא שהמטוס יחזור לשירות מסחרי בארצות הברית לפני סוף השנה.
הרגולטורים באירופה ובקנדה, המשתפים פעולה עם ה-FAA, יבצעו גם הם הערכות משלהם, והם עשויים לדרוש שינויים נוספים לאחר החזרת 737 MAX לשירות בארצות הברית.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “ממריא מחדש: לאחר כשנה ו-4 חודשים מתחיל הליך האישור לבואינג -737 MAX”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה