שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

"ממשלות הכירו בתרומות הקריטיות של ענף התעופה וסיפקו לו אמצעים פיננסיים וצורות תמיכה אחרות"

ווילי וולש, מנכ"לIATA, מסכם את שנת 2020, השנה הגרועה בתעשיית התעופה העולמית, "שנה שכולנו היינו רוצים לשכוח", בה חלה ירידה של 69% בהכנסות מטיסות נוסעים
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ווילי וולש
ווילי וולש. צילום: IATA

ארגון התעופה הבינלאומית (IATA) מסכם את 2020 כ"שנה הגרועה ביותר אי פעם בתעשיית התעופה ברחבי העולם", כאשר ההכנסות ירדו ב-69% לסך של 189 מיליארד דולר מטיסות נוסעים.

"1.8 מיליארד נוסעים טסו בשנת 2020, ירידה של 60.2% לעומת 4.5 מיליארד, שטסו בשנת 2019", נכתב בסיכום של IATA.
"הביקוש לתעופה בכל רחבי התעשייה ירד ב-65.9% בשנה שעברה. סך הכנסות הנוסעים בתעשייה ירדו ב-69%, וההפסדים נטו הסתכמו ב-126.4 מיליארד דולר בסך הכל.
הירידה בהכנסות מנוסעים בשנת 2020 הייתה הגדולה ביותר, שנרשמה מאז החלו לעקוב אחר הכנסות ממגזר הנוסעים העולמי בסביבות 1950".

ווילי וולש, מנכ"ל IATA, סיכם את 2020: "זו הייתה שנה שכולנו היינו רוצים לשכוח", ומדגיש את הסיוע לו זכה ענף התעופה: "ממשלות הכירו בתרומות הקריטיות של ענף התעופה וסיפקו להן אמצעים פיננסיים וצורות תמיכה אחרות".

הסיכום של IATA מציין גם את פעילות הקרגו, "נקודת האור בתעופה בשנת 2020", בזכות הובלת חיסונים, ציוד מגן אישי וציוד רפואי חיוני.
עם זאת, IATA צופה כי "חברות תעופה עדיין יהיו שבירות כלכלית בשנת 2021. הכנסות הנוסעים יהיו קטנות ביותר משליש מאשר בשנת 2019, וחברות תעופה צפויות להפסיד כ-5 דולר על כל נוסע. למרות שההפסדים יפחתו באופן משמעותי בשנת 2021 לעומת 2020, ההתאוששות של התעשייה צפויה להיות ארוכה ומאתגרת".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

4 תגובות

  1. הירידה בהכנסות מנוסעים בשנת 2020 הייתה הגדולה ביותר, שנרשמה מאז החלו לעקוב אחר הכנסות ממגזר הנוסעים העולמי בסביבות 1950”.
    ווילי וולש, מנכ”ל IATA, סיכם את 2020: “זו הייתה שנה שכולנו היינו רוצים לשכוח”, ומדגיש את הסיוע לו זכה ענף התעופה: “ממשלות הכירו בתרומות הקריטיות של ענף התעופה וסיפקו להן אמצעים פיננסיים וצורות תמיכה אחרות”. רק בישראל  האוצר  מנסה להפיל את ענף התעופה בשביל  להעביר אותו למקורבים

  2. חיסול ענפי התעופה והתיירות יהיה חתום על שמו של ראש הממשלה והממשלה הנוראית הזאת שעשתה הכל כדי לוודא הריגה של הענף

  3. לדעתי אם מיכאלי תצליח לעזור לענף התעופה  זה יכול למנף את מפלגת העבודה לחזור להיות מפלגת  שלטון  כי התעופה  זה הלב של המדינה .

    1. הגברת מיכאלי לא מופיעה אפילו לישיבות
      היא עסוקה, מטפלת במזגנים של הרכבת !!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.