שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

ממשלת הולנד מקפיאה סיוע של 3.4 מיליארד אירו ל-KLM

ההחלטה על ההקפאה נובעת מסירוב האיגודים המקצועיים של עובדי החברה לחתום על הסכם מחייב ל-5 שנים עפ"י הדרישה הממשלתית
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מטוס KLM ומטוס אייר פראנס
צילום: 123rf

ממשלת הולנד, בראשותו של שר האוצר, ווקה הוקסטרה, החליטה להקפיא את הענקת הסיוע הממלכתי בסך 3.4 מיליארד אירו, שנועד לסייע לחברת התעופה KLM נוכח משבר הקורונה, לאחר שהאיגודים המקצועיים של עובדי החברה סירבו לחתום על הסכם לחמש שנים, כנדרש עפ"י תנאי הסיוע לחברה.
שר האוצר נתן להנהלה ולאיגודי KLM ארכה עד אתמול בשעה 11:00 לחתום על הסכם זה, האמור לשחרר את הסיוע לחברת התעופה, אך האיגודים המקצועיים סירבו לחתום על ההסכם ודרשו שינויים של הרגע האחרון בנושא השכר הנמוך, שהעובדים אמורים לקבל במשך חמש שנים.
"הסיוע המתוכנן לא עובר. זה מאכזב אבל זו עובדה", אמר שר האוצר ההולנדי, ואילו הנהלת KLM הביעה את תסכולה בהצהרה ארוכה.
בין השאר הצהירה החברה:
"KLM נמצאת במשבר החמור ביותר של 101 שנות קיומה. משבר הקורונה ערער את התוצאות הטובות של השנים האחרונות. על מנת להבטיח את עתיד החברה והרשת שלה להולנד, ההלוואה והערבות הממשלתית על הלוואות בנקאיות בהיקף כולל של 3.4 מיליארד אירו הן מכריעות. KLM מודה מאוד לממשלת הולנד על תמיכתה ויכולתה לספק מימון בשלב זה.
הממשלה הציבה דרישות למתן חבילת ההלוואה הנ"ל. דרישה חשובה מבחינה זו היא שכל עובדי KLM חייבים לתרום במהלך תקופת ההלוואה (צפויה עד 2025). בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן אינטנסיבי עם האיגודים המקצועיים…
באוקטובר עבדו KLM והאיגודים המקצועיים על הקווים העיקריים בהסכמים מפורטים… באופן ספציפי בתחום תנאי ההעסקה, הדגיש השר בפני KLM כי יש להסכים באופן מפורש ולקבוע כי תרומתם של כל עובדי KLM תחול לכל אורך ההלוואות.
הנהלת KLM הגישה אתמול פנייה דחופה לאיגודים להסכים לכך. חמישה איגודים מקצועיים חתמו על סעיף זה, אך איגודי הדיילים והטייסים לא חתמו על סעיף זה. המשמעות היא ש-KLM אינה עומדת בדרישות שקבע השר".
פיטר אלברס, מנכ"ל KLM, הוסיף: "מצער שלא היה ניתן היום לגרום לכל האיגודים לחתום על 'סעיף ההתחייבות'. זה היה השלב האחרון שנדרש לאישור הקבינט. ללא הלוואה זו KLM לא תעבור את התקופה הקשה הזו. זה הופך את המבוי הסתום הזה למדאיג ביותר".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.