ממתינים לאישור משרד הבריאות להתחלת הטיסות ופתיחת השמים לקפריסין

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כדי להכריז על התחלת הטיסות לקפריסין, משרד הבריאות צריך לחתום על הסכם עם הרשויות הקפריסאים כדי לקדם את הפיילוט הנכסף. לאחר שיגיעו להבנות ויסיימו את הדו שיח בנושא בין המדינות, משרד המשפטים יצטרך לעדכן בתקנות והממשלה לשעת חירום ולאשר. הדרך הלא פשוטה לפתיחת השמים
סיור בנתב
בכירי משרד הבריאות השבוע בנתב"ג. צילום: ספיר פרץ

הישראלים כבר חולמים על חידוש הטיסות לקפריסין, יוון ומונטנגרו, המדינות “הירוקות,” כדי שיוכלו לצאת לחופשה בחו”ל, אולם מסתבר כי הדרך לפתיחת השמים גם ליעדים אלו עדיין לא קצרה ובעיקר תלויה כעת במקבלי ההחלטות ממשרד הבריאות.

כזכור, השבוע נערך סיור בנתב”ג בהשתפפות המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו, פרופסור סיגל סדצקי ובכירי ענף התיירות והתעופה בישראל.
בזמן שרבים בקרב מקבלי ההחלטות בישראל מנסים לקדם את הפיילוט עם קפריסין, יוון מונטנגרו, ואוליי גם יעדים נוספים שעומדים בקריטריונים, עדיין מתקיים שיח בין משרד הבריאות בישראל לבין משרדי הבריאות של המדינות הירוקות על מנת להגיע להסכמות לאישור אותן טיסות.
לאחר שיגיעו לכלל הסיכומים, יצטרכו לחתום על הסכמים עם כל מדינה, כאשר קפריסין שכבר אישרה בעצם הליך טיסות נכנסות למדינה עליו נכתב כבר בפספורטניוז, היא המטרה הראשונה ותהיה היעד הראשון אליו יוכלו הישראלים לטוס ללא צורך להיכנס לבידוד.

לאחר שתתבצע חתימה רשמית, משרד המשפטים צריך לעדכן את המתווה של הטיסות לשעת חירום. השינוי העיקרי יהיה כאמור, שנוסעים הטסים לאותם יעדים “ירוקים”, לא יצטרכו כאשר להיכנס בחזרתם לארץ לבידוד של 14 יום. לאחר שמשרד המשפטים יסיים את החלק שלו, גם ממשלת ישראל תצטרך לאשר את התקנות החדשות.
שורה תחתונה, מדובר בהליך מורכב הכולל 3 שלבים, כאשר החלק החשוב הוא הסכם בין המדינות.

ענף התיירות והתעופה אשר ממתין בכיליון עיניים מחכה לאור הירוק כדי לחזור לסוג של פעילות גם אם הינו חלקי, וגם נופשים רבים שצמאים לחופשה בחו”ל ובשלב ראשון רוצים לעשות זאת באי השכן עם טיסה קצרה אל החופש.

קפריסין. צילום: פספורטניוז
פרוטארס, קפריסין. צילום: פספורטניוז

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.