“כ-20% מהעובדים במשרדי הנסיעות נמצאים כבר בתהליכי פיטורין”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
טלי לאופר אפשטיין, פנתה לשר התיירות ולשר הכלכלה: "יש צורך בהעברת החלטת ממשלה דחופה על פיצוי וסיוע למשרדי הנסיעות ומארגני התיירות", ומציינת כי ההערכה הראשונית מגלמת נזק תזרימי של כ-90 מיליון דולר לענף הנסיעות

 

טלי לאופר, מנכ”לית התאחדות סוכני הנסיעות, שלחה פנייה דחופה לשר התיירות, יריב לוין, ולשר הכלכלה, אלי כהן, בבקשה לסייע למשרדי הנסיעות בעקבות משבר נגיף הקורונה.

לאופר כותבת בפנייתה, בין השאר: “משבר הקורונה מטלטל את ענף התיירות והיקף הביטולים מתרחב. מדובר במשבר שכמותו לא היה בענף התיירות והנסיעות ושאין לדעת מתי יסתיים”.

עוד מציינת המנכ”לית: “מדובר בענף המעסיק כ-7,000 עובדים הבנוי מקמעונאים – עסקים קטנים ובינוניים בעלי רגישות מיידית להתנהלות הצרכנים, ושרבים מהם חשופים לסכנת חדלות”.

והיא מוסיפה ומדגישה: “ההערכה הראשונית מגלמת נזק תזרימי של כ-90 מיליון דולר נכון ל-1.3.2020. פגיעה זו בתזרים מתייחסת הן למשרדי הנסיעות וסוכני הנסיעות והן למארגני וסיטונאי התיירות. ברור כי הנזק הצפוי, בהנחה שהענף לא יתאושש במהירות, נאמד במאות מיליוני דולרים”.

מנכ”לית ההתאחדות מציינת עוד: “כ-40% מהעובדים המועסקים במשרדי הנסיעות נמצאים כעת בתהליכי הוצאה לחל”ת, כ-20% מהעובדים המועסקים במשרדי הנסיעות נמצאים כבר בתהליכי פיטורין. העובדים, שלא יפוטרו או יוצאו לחל”ת, יספגו הורדות שכר של כ-20%”.

לאופר מבקשת מהשרים לוין וכהן: “החלטת ממשלה דחופה על פיצוי וסיוע למשרדי וסוכני הנסיעות ומארגני התיירות על פי הפסד מחזורים והכנסות, בדומה למודל של צוק איתן”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה