מנכ”ל אל על: “החלק הקשה ביותר בהסכם נוגע לחובה שלנו להיפרד מחלק מאנשינו”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
גונן אוסישקין באיגרת לעובדים לאחר החתימה הבוקר על הסכמי התייעלות בחברה. "אני קורא לוועד טייסי אל על לגלות אחריות, להצטרף לכל יתר עובדי החברה ולהגיע במהירות לסיכום על מתווה התייעלות"
מנכ
גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על. צילום: סיון פרג'

מנכ”ל אל על, גונן אוסישקין, הוציא איגרת לעובדים לאחר החתימה על הסכמי התייעלות במגזרים תחזוקה והנדסה והמגזר המנהלי והאקדמאים.

אוסישקין כותב לעובדים: “הבוקר חתמנו על הסכמי התייעלות במגזרים תחזוקה והנדסה והמגזר המנהלי והאקדמאים, במעמד יושב ראש ההסתדרות ארנון בר דויד ויו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי. בשם חברת אל-על, אני מבקש להודות להם על המאמץ הרב והמתמשך שהושקע על מנת להגיע להסכמות הנחוצות להעלאתה של אל-על על מסלול ההמראה.
החלק הקשה ביותר בהסכם נוגע לחובה שלנו להיפרד מחלק מאנשינו. מדובר בהיקף של כ-1,750 אנשים משלושת המגזרים שסוכמו עד עתה, ובהתייעלות בסעיפי רווחה ונהלי עבודה.
הסכמים אלו הם צעד חשוב ומשמעותי לקראת קבלת הסיוע הנדרש מהמדינה, מאחר והם מהווים תנאי בסיסי לקבלת ההלוואה והנפקת המניות לציבור.”

אוסישקין הוסיף: “אני רוצה לברך את שרון בן יצחק יו”ר ועד תחזוקה והנדסה ואת ירון רז יו”ר ועד מנהלי ואקדמאים ביחד עם כל חבריהם לוועד, על האחריות הרבה שהפגינו למען הבטחת עתידה של אל על. כמו כן ברצוני להודות לסמנכ”לית משאבי אנוש יהודית גריסרו וצוותה על לילות רבים ללא שינה ומסירות רבה. ביחד עם נציגי העובדים הוכחתם כי אל על איננה רק מקום עבודה, כי אם בית ומשפחה לאלפי אנשים שקשרו בה את גורלם.
השיח היה כואב ומורכב, מאחר ומעולם לא חווינו משבר בעוצמה המתקרבת לזו של הקורונה. טבע ההסכם שנחתם אינו דומה להסכמי עבודה שנערכו בעבר, מאחר ואין מדובר כאן על הסכם עבודה חדש, אלא מימוש של תוכנית עסקית שנבנתה למטרה אחת- לאפשר לאל על לשרוד בענף בו תנועת הנוסעים נעצרה לחלוטין ולהתמודד מול תחרות קשה ביום שאחרי, מול ‘אריות התעופה’ העולמית.

אוסישקין סיכם: “הבוקר נפגשתי עם צמרת משרד האוצר והתחבורה, ניכר כי המדינה מחויבת לעזור לאל על בתנאי שאל על תתגייס לעזור לעצמה. הכוונה כי ניישם את התוכנית שהוצגה לאוצר באופן הדוק ובהתאם לשלבים שנקבעו. אני נחוש לעשות זאת על מנת להבטיח את המשך קיומה של אל על.
יחד עם זאת הדרך שלפנינו ארוכה והיא מחייבת התגברות של המדינות על הנגיף והסכמים למעבר של אזרחים בין המדינות, תחת כללים ורגולציה כפי שייקבעו על ידי הגורמים המוסמכים. גם אז, החזרה שלנו תהייה באופן הדרגתי ומותאם לפעילות והיא תלויה בחתימה על הסכם עם מגזר הטייסים והגעה להסכמות עם המדינה והבנקים על ההלוואה.
אני קורא לוועד טייסי אל על לגלות אחריות, להצטרף לכל יתר עובדי החברה ולהגיע במהירות לסיכום על מתווה התייעלות.”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “מנכ”ל אל על: “החלק הקשה ביותר בהסכם נוגע לחובה שלנו להיפרד מחלק מאנשינו””

  1. החלק היותר קשה יהיה להחזיר ללקוחות את כספם עד השקל האחרון. אם לא תעשה את זה באופן מיידי לא תהיה אל על, אנשים שנכוו יצביעו ברגליים ולא יישכחו לכם, יש היום מספיק חברות מתחרות מעולות.

  2. דייל בעברו

    תפסיקו עם מוסד הקביעות המטופש הזה!! למה להעיף דייל מוכשר אחרי 5 שנים? שיעבוד כמה שירצה ויעזוב בכבוד..

  3. אם להנהלת אל על היה קצת שכל, היו מפטרים את כל הטייסים ושוכרים טייסים טובים מכל העולם, בהסכמים אישיים בחצי השכר שמקבלים היום ללא התערבות ההסתדרות!
    ואז גם לא היה צורך לפטר את העובדים הזמניים, שגם ככה מקבלים שכר נמוך.

  4. עלויות שכר הנהלה וטייסי ניתן היה להתייעל ולא לפטר או פיטורים מינימליים ולהחזיר כסף ללקוחות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה