שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מנכ"ל התאחדות המלונות באילת: "המצב קשה, אם אילת תתמוטט יעלה הרבה יותר לממשלה לשקם אותה"

שבי שי, מוותיקי ענף התיירות בראיון לפספורטניוז מזהיר: "מספר המובטלים בעיר כבר למעלה מ-80%. הנזק הכספי לאילת בחודש אפריל מגיע לכ-550 מיליון שקל.... תעשיית התיירות, מלונאות, מסחר ותעופה ספגה באילת פגיעה אנושה"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מחירי הארחה, נופש וטיולים עלו בחודש מאי ב-8.5%
אילת. צילום 123rf

שבי שי, מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, נחשב לאחד מוותיקי ענף הנסיעות, אעש תיירות מוערך ובעל ניסיון רב.

שי, מי שחיי ונושם את העיר אילת 24/7, סיפר  ל'פספורטניוז' על המצב הקשה השורר בעיר כיום. אילת המבוססת ובנויה במשך כל השנה על תיירות בתקופה קשה מאוד אומר שי :" המצב לא טוב, העיר בנויה על תיירות. זה מתחיל עם המלונות, דרך ספקים, אטרקציות, מסחר ומועדונים, בתקי קפה, הכול סביב זה. גם עורכי דין, בתי חולים, פעילותם מסביב לענף התיירות".
בשבוע שעבר פורסם כי האבטלה באילת כבר המריאה עד ל-70%, לפי שי המספר אפילו גבוה ממה שכבר פורסם: "עם כל העצמאים שבעיר, המספר מגיע למעלה מ-80%. רק מוסדות הציבור, פקידי ממשלה וכו' ממשיכים לתפקד".
שי מספר כי העיר אילת עוד לפני מכת האבטלה שנחתה עליה, מתמודדת עדיין העיר עם נזקי הסופה הגדולה שהכתה בה בחודש שעבר: "ישנם נזקים של כ-100 מיליון שקל, רק למרינה ולחופים יש נזקים של 40-50 מיליון שקל. אני הבנתי שעוזרים בשלב ראשון לעיר בכ-20 מיליון שקל לעבודת תשתית חופים, אבל אין ספק שהעיר צריכה עזרה גדולה יותר".
על מה שקורה בעיר כעת ועל העתיד הקרוב אומר שי: "הכול תלוי כמה זמן יימשך המצב. בענף המלונאות בעיר הוצאנו כ-5,000 עובדים לחל"ת, חלק קטן פוטר. יש הבטחה לחל"ת לשלושה חודשים, השאלה כמה זמן זה יימשך. במרץ שנה שעברה היו באילת 200 אלף אורחים, באפריל 300 אלף. העיר אילת נפגעה בחודש מרץ בסכום המוערך בכ-350 מיליון שקל לפי הבסיס של שנה שעברה, ובאפריל הפגיעה מוערכת בכ-550 מיליון שקל לעיר. ענפי התיירות, המלונאות, המסחר והתעופה ספגו באילת פגיעה אנושה".

||מתי כספי|
צילום: 123rf

שי מוסיף:  "העיר זקוקה לסיוע ועזרה כספית של הממשלה. אסור לשכוח שאילת היא השער הדרומי של המדינה, ויש לה חשיבות גדולה מבחינה פוליטית וביטחונית. הממשלה תצטרך להשקיע הרבה יותר להקים את אילת מחדש אם היא תתמוטט ", מזהיר שי.
שי גם צופה כי אילת תהיה האחרונה לחזור לפעילות מבחינת התיירות: "אני צופה שבהתחלה תהיה תיירות חוץ של יהודים שיש להם קרובים בארץ, לאחר מכן צליינים, האוונגליסטים ואנשי עסקים שיגיעו בעיקר לת"א, ואילת תהיה האחרונה של החזרה".
עוד מוסיף שי כי: "המדינה צריכה לעשות צעדים מיוחדים לעודד רכישת כחול לבן , צריכים לחשוב על דרכי יציאה מן המשבר והחזרת התנועה לאילת. נצטרך מאמץ מיוחד של הממשלה בעזרה להחזרת התנועה מאירופה. יש התעניינות של חברות כמו רינאייר, איזי ג'ט ששואלות האם הסבסוד הכספי ימשיך והאם הוא יגדל כעת? אם רוצים להבטיח התחלה הדרגתית של חזרה, יצטרכו להגיע להסכמים עם החברות האלו . מצד אחד יש את התחרות עם ירדן, מנגד לרינאייר יש עניין שנתב"ג יהווה בסיס שלהם. אבל אם לא יעזרו לנו, אם לא ימשכו את הסיוע הכספי לחברות, אנחנו נהיה בבעיה עם התחרות שרק הולכת וגוברת מצד השכנים".

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

55 תגובות

 1. אין מה לבכות עליכם.
  עיר של חמדנים ותאבי ממון.
  איפה בארץ יש חובת תשלום חנייה 24/7 ?
  מחירי מלונות בשמיים
  נהגי מוניות עם מחירים מופרזים
  עיר שכולה בנוייה על ריקון כיסי המגיעים אליה
  קודם תשתנו אחרי זה תבכו..

  1. לא 24/7. רק עד 21.
   למה לדעתך אתה אמור לחנות חינם? העיר זו עיר של טריק אחד, וחייבת לראות הכנסות מכל תחום. גם בחו"ל תשלם חניה. ביוקר. ברור שאינך מכיר את המצב ואת אילת אם אתה מתבטא כך. או שבאמת נפלת עם חוויה רעה. גם זה קורה. אתה ממשיך לעבוד, אגב? תחזור למקום עבודתך מיד עם סיום המשבר? לא כולם באותה הסירה.

   1. "אתה צודק".
    היינו בעקבה בטיול לפטרה, מלון חמישה כוכבים, הכל כלול, שרות מעל ומעבר, ובשליש המחיר. כל זה במרחק אוירי של שני קילומטר ממכם. תמשיכו לבכות ולילל כמו ילדות בגן ותמצאו את עצמכם עובדים וגרים בעקבה בקרוב במקום העובדים שהעסקתם ממנה.

    1. בכל שנה מזמין נופש בשארם למשפחה 5נפשות הכול כלול 7 לילות במחיר כמעט 7000 ש אם זה באילת או במקום אחר במדינה כמה יעלה לי ??
     אולי אני אמכור הבית …..תתעררו אדון מנ"כל להתאחדות המלנות

   2. הם מגסמים באילת כולל מחירי מלנות בחול שבוע עים טיסה עולה פחות מ 4 ימים באילת במלון שוןה ערך לאלית למה כול המלנות עושים כסף טוב שיתנו לרוחת התושבים למה אני צריך לספוג אף אחד לא הזמין קורנה אלנו גם אני אזרח ותיק חי מ 2300 שח ולא בןכה אז שיפסיקו לבכות

   1. אתה טועה מלונות זוועה שגובים מעל 1000 שח ללילה. אילת. הגיע הזמן שלך לקרוס. תורידו מחירים.
    גם

  2. העיר הכי נופש שיש בארץ.עיר מדהימה,יש מלונות לכל כיס,מסעדות משובחות במחירים סבירים יש בה כל מה שעיר תיירות צריכה לספק לאורח.אני באופן אישי מאוהב העיר הזו ובמה שהיא מסמלת.אני מקווה שהיא תחזור לפעילות מיד אחרי חג הפסח.אני מייחל לזה.

   1. מאוד יקר.
    רציתי להזמין לשבועות והמחירים מופקעים וחבל.
    בתקופה הזאת צריך להוריד מחירים כדי שיהואו אנשים.וחוץ מזה אילת תמיד אבל תמיד הייתה יקרה.

    1. צודק ב100% עיר הנופש הישראלית שגם תיירים באים אליה. ומי שלא טוב לו יום טוב לו

   2. נכון יש מלונות לכל כיס. אם יקר לך לך למלון פחות יקר ואז המלונות היקרים יאלצו להוריד מחירים.
    אגב בעלי המלונות אינם אילתים אז למה לתקוף את האילתים במשהו שאיננו באשמתם?

  3. אתה טועה ומטעה
   שעות חנייה בדיוק כמו בשאר הארץ בלילה עד 07:00 בבוקר אין תשלום

   1. יש להקים תשתית עיסקית באזוג אלית. שהתעסוקה לא תתבסס רק על תיירות

  4. צודק. העיר שיורקת לבאר ממנה היא שותה. אנחנו הלקוחות שבאים אליה ומבזבזים בה כסף וכל העיר הזאת עושה זה רק חושבת איך לעשוק אותנו. חנייה, מלונות ועוד

  5. שקרים פשוט שקרים. כחול לבן הוא חינם בכל העיר מהשעה 21:00 בערב עד השעה 9:00 בבוקר, ביום החנייה היא בין הזולות שראיתי בארץ 25 שקלים לכל היום, ניתן לקנות בקבלה של כל מלון כרטיס חנייה כזה (אומרת את זה בתור פקידת קבלה לשעבר).
   מלונות יקרים בכל הארץ ככה זה שהמדינה לוקחת כל כך הרבה מיסים.
   לגבי המוניות פשוט מאוד לבקש מונה. ואם המרחק קצר אז תלכו ברגל לא יקרה כלום אם תלכו את הטיילת פעם או פעמיים ביום, ראיתי המון אנשים לוקחים מונית בשיא אוגוסט מהקניון למלון מרחק של גג 15 דקות הליכה ובוכים על המחיר שיצא במונה כי יש פקקים.
   וכן כמו כל עיר תיירותית בעולם היא בנויה כך שתבזבז כסף בה ואם לא מתאים לך תשב בבית ואל תסע לנופש כי נופש עולה כסף.

   1. במחירים של אילת זאת התאבדות עדיף כבר לטוס לסין

   2. א. למה מגיע לעיר הזוועה הזאת להיות ללא מע"מ????
    ב. מלא מוניות שגוזלים מלא כסף. זה שיש לי רגליים לא אומר שבא לי לצאת למועדון מזיע

    ג כל החנויות שם שקרנים. עאלק ללא מע"מ מועלים את המחירים פי 1 וחצי בהשוואה למרכז

    ד חניה כל יקרה!!! ע

   3. את כלכך צודקת!!!!
    סליחה לא זכור לי שאני הגעתי למרכז או צפון לחופשה ולא עלה לי הון!!!!!
    חניה אני בכלל לא רוצה לדבר על המרכז להחנות רכב רק בחניונים שלוקחים מלא כסף, אין אפילו דקה ביום ללא חיוב…. אפילו בתי החולים לוקחים מלא כסף על חניה… מה נסגר אתכם אנשים???
    אילת היא חלק מהמדינה בדיוק כמו כל עיר אחרת בארץ הקטנה שלנו, למה לדבר כלכך לא יפה, זה הזמן שכולנו צריכים להיות מאוחדים ולעזור כמה שרק אפשר!!!!

  6. צודק מיליון אחוז עיר שכול כולה גזל אחד גדול .
   לא פלא שהשם יתברך פגע בא הכי קשה וזה עוד לא הסוף של העיר אילת.

   1. אילת הולכת ומשפצת את כל השטחים הציבוריים והחופים בתקופה זו בכדי להכין את הקרקע ליום שאחרי .
    תאכלס ישראלים כמוך עדיף שילכו לנפוש בטורקיה לא רוצים את הישראלי המכוער באילת יותר .

  7. יש הרבה צדק בדברייך…
   כשסגרו את השמים בתחילת המשבר כל המלונות באילת ניצלו את המצב והקפיצו את המחירים פי5 – בושה רוצים כחול לבן ומנצלים את התושבים במחירים לא הגיוניים.
   אני מאוד אוהבת את אילת וחבל שזה ככה אבל הם חזירים

  8. כמה שטויות יוצאות מעטך…לפי סגנון כתיבתך עדיף שלא תגיע בכלל לאילת!
   ולגבי אילת; בכל הארץ המצב גרוע! רק עובדי ציבור שעובדים כעת ממשיכים לקבל משכורות, ו…החרדים ממשיכים לקבל קצבאות 10,000 שקל מכספי המיסים שלנו ולנו לא עוזרים!

  9. עיר מיותרת, במקום להשקיע בה, שיעבירו אתכם לחוף ים המלח, ויבנו שם קאזינו, ריף מלאכותי, ומנהרה לירושלים.

  10. מחירי המלונות באילת כפול ממלונות וטיסות לחול ואם אני עם 3 ילדים אני בבעיה אז 2 חדרים והחניות שעולות כסף זה פרט קטן לעומת המלון שלוקחים כפול אני את אילת לא רואה

  11. הזמנתי חופשה באילת לי ולמשפחתי.. לאמצע יוני.. חשוב לכולנו.. אם נצטרך נזיז אותה ..
   אבל לא נוותר.. אנא הזמינו גם אתם.. ויחד כל מי שיכול להזמין.????????????????????

 2. עצוב, אבל אתה אומר דברים שכולם כבר יודעים. מה מטרת הראיון הזה? לזעזע?

 3. בטור אחד שמאוד אוהב את אילת עובדה שהייתי בא ב2020 אבל חניה 24/7 לא יפה הכתבה צודקת שצריך לתקן הרבה דברים בעיר אבל לא הכל עולה כסף.
  חשבתי על פסח באילת אבל 1000 שקל לילה לזוג לא יקרה.
  ועוד הרבה דברים שמורידים את החשק לבוא לעיר .
  עכשיו יש לכם זמן לעשות חשבון נפש כמו לכולם ולחשוב עלינו בתור לקוחות שלכם ולא בתור כספומט שלכם ואז היחס יהיה הרבה יותר טוב.

 4. גם אם הממשלה תשחרר את כל האיסורים רוב מוחלט של האנשים לא יגיעו למלונות לא מחו"ל ולא מהארץ כל עוד המגיפה משתוללת בחוץ גם המצב הכספי של רוב האוכלוסיה ידרדר והמקום הראשון שיקוצץ זה בפעילויות הפנאי כך שצריך לתכנן איך שורדים אם בכלל ניתן לתכנן דבר כזה
  כי העסק הזה יכול להימשך המון זמן עד שנתיים
  כל אחד שיכול צריך למצוא דרך איך לייצר משהוא שיכניס לו הכנסה שלא מבוססת על תיירות

 5. כואב לי אישית על הפגיעה בעיר הדרומית אבל .. זו ההזדמנות של פרנסי העיר לעשות הוזלות ולפתות את הישראלים לבוא לעיר . לא יתכן שסופש באילת יעלה כמו שבוע בודפשט…

 6. מי שמדבר , מעסיקים סודנים וירדנים בםרוטות ועושים מיליונים ממחירים ממופקעים ,שנים על גבי שנים ,חבוב יש למלונות שומנים ,ולעירייה יש שומנים ,נכון שמיפעל החנייה עכשיו מפסיד ,אבל לצערי מפעל ההדפסה של הכסף מהחנייה ,תם הישראלי לא פרייר עליז שכל מלון שהיה חושה מיתג את עצמו למלון 5 כוכבים והרים את המחיר בהתאם ,תעשו סיבוב על התיירים ,הם יבינו שעובדים עליהם ,גם המרכולים שודדים ללא הבחנה את כולם , וחוגגים בדרך לבנק עם חיוך כל השנה ללא מע"מ ,הבלוף

 7. אולי עכשיו תתחילו להבין שמחירי הנופשים בעירכם מוזגמים בצורה היסטרית.נוכחנו לראות אותכם כעיר נופש עם מידת חמדנות ותאווה שמרקיעה שחקים ועכשיו תלמדו קצת על מידת הענווה מהי.

 8. בתכלס אני מתה על אילת. אבל די המחירים שלהם בשמיים נהגי המוניות עושים עלינו קופה גלידה,סיגריות,וסתם חטיף לילד גובים על זה מחיר לא שפויה ונעזוב שאצלהם זה בלי "מעמ" הם גובים מעל המע"מ לא מרחמת עליהם אולי המכה הזאת תלמד אותם שבשנה הקרובה עם לא יעשו מבצעים ויכבדו אותנו כישראלים כי תיירות חוץ לא תיהיה להם בטוח. אז נחזור אליהם כולנו ונשמח אותם

 9. מגיע לכם. תיחנקו. חטפתם עונש על העושק של אזרחי המדינה והתיירים שבאים להתארח. רק בחנויות המוכרות יש מחיר ללא מעמ, כל השאר קורעים אותנו ! חייבים להחזיר את המעמ. זה הבלוף הכי גדול, ההנחה לא מגיעה לציבור. הנה דוגמה קטנה : פיצה עגבניה, רשת מוכרת, מוכרת משפחתית ב 70 שח. על מה ולמה ? בקבוק סודה קר 10 שח. ובמלונות שחיטה בסניקבר בצהריים. ריף הדולפינים – לוקחים הלוואה מהבנק ובאים לראות דולפין קופץ. תשלום חניה קבוע. חזירות, תיפלו, מגיע לכם.

  1. צודק אבל אני אוהב אותך אילת
   למרות המחירים היקרים
   זה שלנו
   והאלתיים אחיינו

 10. אתם סתם מטומטמים עם התגובות הללו.המחירים באילת הם פועל יוצא של התאווה הישראלית לדירות יקרות מכוניות חדשות ובגדים חדשים. אולי קורונה תרגיע אתכם ותראו שכל המדינה חיה על טורים גבוהים מדי. אז תורידו את רמת החיים הכללית בארץ ובסוף זה יתורגם למציאות חדשה ….

 11. אני תושב אילת חושב שכל התלונות נכונות אפילו שאני נהג מונית ואני אישית לא רימיתי אף לקוח תמיד מפעיל מונה אני גר באילת יותר מ50 שנה עם שתי הפסקות קטנות.הקורונה זה סיבה ומסיבה לראש העיר חברי המועצה והמקורבים.אילת בירידה כבר הרבה שנים .
  העיר צריכה ועדה חיצונית שתטפל בעיר האנשים שמנהלים את העיר לא מסוגלים לשקם את העיר .כל כסף שינתן במצב הזה כאילו זרקו כסף לפח אשפה הממשלה צריכה לבדוק איך אילת הגיעה למצבה .זה לא קשור לא לסופה ולא לקורונה

  1. אתה צודק מאוד גם אני תושב אילת שמתפרנס מתיירות וחושב בדיוק כמוך.

  2. עזוב אחי תבוא למרכז. סוגרים את אילת מעכשיו רק חול

 12. היום את ההזדמנות שלכם להוזיל ח זאת בפעמיים האחרונות שהגענו וזה לא מיזמן למלון דן לא היתה להם חניה וביקשו מאיתנו להחנות במיגרש העפר לייד הרודס .מחירי המרכולים גבוהים וכן שטר התלונות שאני קורא בכתבה זאת מוצדקות אז תעשו חשבון נפש. וגם אנו נחשוב בהתאם אם לחזור אליכם .אריק
  אר

  1. יש לי הזמנה לארבע לילות לתחילת מאי נראה לי שזה לא יצא לפועל בגלל המצב.
   איזה באסה.

 13. לכל האנשים עם התגובות הגועליות
  יש כאן אנשים ומשפחות שלמות שחיות פה, להגיד מגיע לכם מסיבות אלו ואחרות זה בדיוק מה שקורה לנו עכשיו עם הקורונה, אתם לא לומדים ממה שקורה בעולם, שנאה לא תוביל אתכם לשום מקום, מלאו את הלב שלכם בטוב ואחלו לאנשים ברכה והצלחה במקום הרס וחורבן, מי שיקר לו אילת שינסה להזמין צימר בצפון ואז ידבר על העיר שלי, יש בתי מלון זולים, יש אכסניות, אף אחד לא הכריח אתכם להזמין מלון 5 כוכבים.

 14. בושה וחרפה למי שכותב מילה רעה על אילת מעניין רק אילת יקרה רק אילת נותנת דוחות רק אילת אילת תירגעו תגידו לי תל אביבים מכובדים שאנחנו יורדים למרכז אתם לא עושקים אותנו כשאנחנו רוצים ללכת למלון בוטיק קטן בתל אביב או ירושלים או חיפה כמה אתם גובים את זה ביררתם 1000 שקל וזה המינימיום וכמה גובים החניות שלכם בנמל תל אביב שלא נדבר על מונית גם אצלכם עושקים ועושים סיבובים כדי שהמונה יעבוד רק בגלל שאנחנו לא מכירים את העיר וכמה עולות האטרקציות זה לא שואלים את עצמכם יאללה אז תסתמו את הפיות שלכם ותסתכלו על הכל לא רק עלינו

 15. במחירים של אילת זאת התאבדות עדיף כבר לטוס לסין

 16. גילי מסקין:
  אני מרגיש שהמטרה שלך היתה לתאר רק את המצב הקטסטרופאלי של העיר איתך,וכמה הבחינות שולטת שם.
  חבל,
  הייתי מביים את הכתבה בניסיון לבנות קצת אופק עתידי,שהרי תיירות לא תשתקם ביצי שנה הקרובה בגלל מגבלות ריחוק חברתי.
  האן המוחות התיירותיין באילת קצת חושבים מעבר לקופסא של אוי אוי אוי…
  כול עצמאי כול אזרח במדינה שנפלו עליו השמיים בתקופה זו,צריך אפילו חייב לתכנן מסלול מחדש.
  קל וחומר מערכות גדולות.
  אני מדריך תיירים בארץ,
  ודיי מהר הבנתי שהמצב הוא משהו שלא חוויתי מעולם,ואני חייב להתעשת על עצמי ולכוון למשהו חדש.
  לפנינו עידן חדש…
  הכתבהה מאוד שיטחית,כי היא לא מחדשת לנו כלום.כולנו יודעים את כבר גילי.

  רק בריאות,וחשובה עם מוח צלול ובריא.
  צםריר הר הצופים ירושלים

 17. עיר מהממת הינו בא לפני הסופה .
  ראו את ההשקעה של העירייה ממש יפה
  מקווים לחזור בקרוב ולהמשיך להנות
  מכל מה שיש בעיר הזאת .
  אנחנו מגיעים בכל ימי השנה לא רק הקייץ
  ובחגים ואני ממליצה לכולם לבוא לאילת לחזק
  אותם בקרוב שהמצב ישתפר.

 18. אנחנו כמשפחה היינו מספר פעמים בשנתיים האחרונות באילת והמחירים של בתי המלון פשוט הרקיעו שחקים זה הפך להיות מאד לא משתלם במחירים שהם דורשים כבר עדיף לטוס לחו"ל, הגיע הזמן להוריד מחירים !!!

 19. לכל אלה שכותבים הגיע זמן שבאילת יפגעו בגלל מחירי הנופשים על כל שירותיהם, זה פשוט מדהים, זה שהם נפגעים זה לא בגלל שאתם החלטתם לא להזמין שם נופש אלא בגלל שכך נכפה עליכם בגלל הקורונה, אם באמת היה מפריע לכם והייתם רוצים לשנות לא הייתם מזמינים באילת נופש, מצביעים ברגליים וכך אולי יוצרים שינוי בעצמכם, אם אילת היתה פתוחה הרבה היו מתלוננים אבל מזמינים, כי ככה זה תמיד. במקום זה אתם מעדיפים להתלונן ולשמוח לאידם, תחשבו קצת עם עצמכם, למה אתם באמת מדברים כ"כ שלילי, אולי בגלל שאתם מרגישים פריירים ? אין טעם להוציא את זה על המלונות, אם אתם מזמינים ומשלמים תהיו שלמים עם זה ואם לא בא לכם להיות פריירים תזמינו במקום אחר או אל תזמינו! הבעיה לא רק באילת אלא בכלל בחופשות בארץ.

  ולאילתים – במרחק חצי שעה מכם או פחות ניתן להשיג חופשה 5* בחצי מחיר..או לטוס לחופשה בחו"ל ולשלם על מלון 5* אותו דבר או יותר זול. אז למה להתפשר על רמה נמוכה יותר? חומר למחשבה.

  לא שמחה לאידכם ומקווה שתהיה לכל עם ישראל פרנסה בכבוד ובשפע.

 20. יש להם אחריות להרס התעופה הפנימית בזה שבחמדנותם סגרו את שדה התעופה אילת ובעקבות כך נסגר שדה דב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.