מנכ”ל יאט”א ישראל: “הסיכוי להידבק בקורונה באוטובוס גבוה מבטיסה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נכון שפה ושם ממריאות טיסות ונכון שבמטוסים יש מערכות סינון כמעט כמו בחדר ניתוח, אך חברות התעופה בהישרדות קורונה. "ישראל נדרשת לתמוך אקטיבית בתעופה כחלק משיקום הכלכלה". קובי זוסמן, מנכ"ל יאט"א ישראל / טור דעה
סגירת נתב
צילום: 123rf

תעשיית התעופה בישראל ובעולם נמצאת כבר למעלה מחצי שנה בטלטלה עצומה. מיליוני טיסות בוטלו, עשרות חברות תעופה נמצאות בקיפאון ומקור פרנסתם של מאות אלפי עובדים – בתעשייה עצמה ובתעשיות הסובבות את התעופה – בסכנה. שוק התעופה הישראלי ברובו אינו שונה מהמצב המאפיין את התעשייה הגלובלית.

על אף הנתונים הקשים, מאות אלפי טיסות כן התקיימו בחודשים האחרונים ברחבי העולם מאז פרצה מגפת הקורונה לחיי האנושות כולה. בטיסות הללו דווחו מקרים בודדים של חשש הדבקה בנגיף במהלך הטיסה עצמה. נתון חשוב זה מלמד כי סכנת הדבקה בנגיף במהלך טיסה הוא נמוך משמעותית בהשוואה לסביבות המאופיינות בקהל נוכחים כגון אוטובוסים, מסעדות ומקומות עבודה. מדי יום אנו עדים לדיווחים על מקרים המלמדים על הסכנה הרבה של הידבקות במקומות הללו.

קובי זוסמן, מנכ”ל יאט”א ישראל

המטוסים היום, המוכרים לכולנו, מצוידים במערכות סינון מתקדמות ביותר (פילטרים מסוג HEPA) אשר מייצרות סירקולציה תמידית ומסננות למעלה מ-99.9% מכלל החלקיקים כולל וירוסים, למעשה ברמה הדומה לחדרי ניתוח.

כולנו התחלנו בחודשים האחרונים ללמוד לחיות בשגרת הקורונה והדבר נכון גם בעוצמה גבוהה מאוד גם בשדות התעופה ובחברות התעופה הפועלות תחת שגרה זו. הנהלים הקפדניים והמחמירים המיושמים בשדות התעופה, כולל גם בישראל, החל מכניסת הנוסע לשדה התעופה, עבור לתהליכי העלייה למטוס והנהלים בזמן הטיסה עצמה – הקטינו אף יותר את החשש מהידבקות. גם הנוסעים עצמם החלו ליישם צעדים נוספים בשמירה על היגיינה בנוסף לפעולות החיטוי היסודיות והייחודיות שכבר מבוצעות על ידי חברות התעופה לפני ואחרי כל טיסה.

חברות תעופה רבות נלחמות על שרידותן וכעת תפקידם של הממשלות, וכמובן גם זאת של ממשלת ישראל, לפתוח בבטחה את נתיבי האוויר ולהסיר את מגבלות הבידוד. תעשיית התעופה היא מרכיב חשוב וחיוני לכל כלכלה ולכל חברה. אנו נמצאים בשלב קריטי בו ממשלת ישראל נדרשת לתמוך בצורה אקטיבית בסקטור התעופה כחלק מרכזי וחיוני בשיקומה וחיזוקה של הכלכלה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “מנכ”ל יאט”א ישראל: “הסיכוי להידבק בקורונה באוטובוס גבוה מבטיסה””

  1. דיילת

    ברור. הנוסעים אחרי בדיקת קורונה. דמוניזציה כמו שעשו לחדרי כושר וברכות השחיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה