שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

"קרוב לוודאי שיתפתח שוק משני בלתי מפוקח ופרוע של מכירת כרטיס טיסה וספסרות"

כך מנכ"ל יאט"א ישראל, קובי זוסמן, לשר המשפטים, גדעון סער, לקראת דיון שתקיים ועדת שרים לענייני חקיקה בהצעת חוק לפיה תתאפשר הסבת כרטיס טיסה שנרכש מנוסע אחד לנוסע אחר בכל מועד, ללא כל הגבלה ובחינם. "מדובר בהצעה שאינה ישימה מבחינה תפעולית"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ועדת הכלכלה אישרה ביטול חובת בדיקות קורונה בנתב"ג
הכנסת. צילום: 123rf

ועדת שרים לענייני חקיקה צפויה לדון היום (ראשון) בהצעת חוק לפיה תתאפשר, בחקיקה ראשית, הסבת כרטיס טיסה שנרכש מנוסע אחד לנוסע אחר בכל מועד, ללא כל הגבלה ובחינם.

לקראת הדיון היום מזהיר מנכ"ל יאט"א ישראל, קובי זוסמן, את שר המשפטים, גדעון סער, מפני אישור הצעת החוק. "על פי המידע המצוי בידי יאט"א, אין ולא קיימת כל הוראת דין גורפת שכזו (או אף דומה לה) במדינה אחרת כלשהי. היא אינה חוקית, ככל שמדובר בסוגיית הביטחון ואף תיצור קרקע פורייה להתפתחותו של שוק משני, בלתי מפוקח ופרוע של מכירת כרטיסי טיסה ועיסוק בספסרות. בפרט ככל שהדבר נוגע ליעדים מבוקשים או עונות עמוסות במיוחד אשר לכשעצמה, ואפילו שהדברים נוגעים לסוגיות אחרות בהם זהות מקבלי השירות כלל אינה רלבנטית כמו בכניסה למופעי תרבות או ספורט, מוגדרת בחוק העונשין כעבירה פלילית שדינה מאסר ו/או קנס".

קובי זוסמן, מנכ"ל יאט"א. צילום: תמר מצפי

עוד כותב זוסמן במכתב ששלח לסער על ההשלכות שיכולות להיות, "הצעת החוק אינה מביאה בחשבון סוגיות תפעוליות, ענייני ביטחון ונהלי עבודה של חברות תעופה גלובליות ו/או נמלי תעופה בארץ ובחו"ל ו/את דרישותיהן המחייבות של רשויות מדינה בארץ ובחו"ל. לעניות דעתנו, מדובר בהצעה שאינה ישימה מבחינה תפעולית (בוודאי ככל שמדובר בנוסעים בעלי דרישות מיוחדות) וקרוב לוודאי שגם אינה אפשרית מבחינה חוקית בוודאי ככל שמדובר בסוגיות הנוגעות לביטחון הנוסעים ודרישות רשויות מדינה במסגרת ההתמודדות המתמדת מול איומי טרור כאלה ואחרים (אשר מן הסתם אינם זרים למדינת ישראל)".

זוסמן מבקש משר המשפטים, "שלא לאשר את הצעת החוק במתכונתה הנוכחית ובטרם יובאו בחשבון גם הסוגיות המהותיות הנ"ל וייערך דיון מעמיק עם כל הנוגעים בדבר".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. בלה בלה בלה
    אין שום הגיון שזה לא קורה כבר עד היום
    אני מצדיע לסער

  2. אני לא מאלה שחושב שצריך להציל או לחלץ את אלעל אבל הפעם הגזמתם.. ממש כמיהה להשמדה עצמית של חברות התעופה הישראליות בעבור פופוליזם זול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.