מנכ”ל ישראייר לאוצר: אפחית 90% משכרי אם נקבל הלוואה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אורי סירקיס מוכן לשמש דוגמא אישית אם חברת התעופה תקבל הלוואה בערבות מדינה לפחות בגובה של 20 מיליון דולר. שר התחבורה מבקש סיוע דחוף לישראייר וארקיע, מבקר את התנהלות אל על, וחושף כי יש סיכוי שישראייר או ארקיע יצליחו לגייס משקיע פרטי
צילום: 123rf
צילום: 123rf

 

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ’ פנה היום (ב’), לשר האוצר, משה כחלון, וביקש ממנו סיוע דחוף לחברות התעופה הישראליות, כאשר הוא מכוון לישראייר וארקיע ומבקש להפריד בין שתי החברות לחברת אל על.

שר התחבורה כותב בין השאר בפנייתו כי: “יש להפריד בין חברת אל על לבין חברות התעופה הקטנות, ישראייר וארקיע. חברת אל על מגיעה למשבר במצב מורכב, ללא נכסים הניתנים למימוש מהיר ועם חוב חיצוני גבוה מאוד. עובדות אלו מעמידות אתגר גדול מאוד בפני המדינה בבואה  לבחון את האפשרות לסייע לה ברמה התזרימית. זאת הן משום היקף הכספים הנדרש לה עומד על מאות רבות של מילוני דולרים, רק על מנת להביא את החברה למצב שהיא אינה עומדת בפני סכנה מידית של חדלות פירעון, והן בשל הצעדים הדרסטיים שהחברה נדרשת לנקוט בהם בכדי לשכנע את המדינה ששילוב צעדים אלו עם תמיכתה של המדינה יאפשרו לחברה לעמוד על הרגליים ביום שאחרי המשבר”.

לגבי ישראייר וארקיע כותב השר: “לעומת זאת, הסיוע הנדרש לחברות הקטנות הוא בסדר גודל שונים לחלוטין. על רקע עבודה שבוצעה מולן בשבועות האחרונים, הן על ידי רת”א והן על ידי משרד האוצר. להערכתנו ערבות מדינה בהיקף של כ-75-80% על הלוואה של כ-25 מיליון דולר לכל אחת מהן תספיק על מנת לסייע להן תזרימית לצלוח את המשבר הזה בהצלחה ולהיות מוכנות לזינוק ביום שאחרי המשבר.

שתי החברות ביצעו צעדי התייעלות וחיסכון מרחיקי לכת הנדרשים מהן בטרם באו אל המדינה לבקש סיוע. שימור התשתיות והיכולת חשובים על רקע הסיכון וחוסר הוודאות של הצלחת המהלך מול אל על”.

שר התחבורה אף מבקר את פקידי האוצר במכתבו ומוסיף כי: “בדיונים המתקיימים מול אנשי אגף התקציבים והחשב הכללי עולה כי מבחינתם של האחרונים  שתי החברות הקטנות כלל אינן באינטרס של המדינה והן אינן שונות מכל חברה אחרת במשק שנקלעת לקושי בשל משבר הקורונה”.

סמוטריץ אף חושף במכתבו דבר מעניין לגבי ישראייר וארקיע: “אפשר שאחת מהן גם תצליח לגייס משקיע פרטי שיזרים הון נוסף לחברה שיסייע לה לצלוח את המשבר”.

בתוך כך, בעקבו מכתבו של שר התחבורה, ל’פספורטניוז’ נודע כי אורי סירקיס, מנכ”ל ישראייר, אמר לאוצר: “אפחית 90% משכרי במידה ונקבל הלוואה בערבות מדינה של לפחות 20 מיליון דולר”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “מנכ”ל ישראייר לאוצר: אפחית 90% משכרי אם נקבל הלוואה”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.