שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת: "לא ברור אם אנחנו מדליקים השבוע נרות חנוכה או נרות זיכרון?"

בעקבות איסור כניסת תיירים לישראל, יוסי פתאל, מנכ"ל הלשכה: "צריך לראות איך משרדי האוצר והתיירות הופכים מילים למעשים. המצב כיום יותר קשה מזה שבחודש מארס 2020"
יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת. צילום: יחצ

"אנחנו מברכים ומודאגים מהחלטת הממשלה לפעול לפיצוי מארגני התיירות הנכנסת לישראל", כך אומר היום (א') מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, יוסי פתאל. 

ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה החליטה אמש (מוצ"ש) על הידברות בין משרדי האוצר והתיירות במסגרתה יגובשו דרכים לסייע לענף התיירות בהתאם בעקבות סגירת השמיים לכניסת תיירים זרים נוכח וריאנט אומיקרון. הכוונה היא למארגני תיירות, מורי דרך ובתי מלון המבוססים על תיירות נכנסת.

בצל החלטת הממשלה שלא לאשר לתיירים כניסה בשלב זה לארץ, מארגני התיירות חוששים מאוד. "מבחינה עסקית, אם הממשלה לא תפעל מיד, לא במילים אלא במעשים, תהיה בעיה גדולה. אין זמן להבטיח ואחר כך להתחיל דיונים ותהליכים שאינם נושאים תוצאות".

עוד לדברי פתאל, "בפועל יש החלטה מחודש יולי לפצות את מארגני התיירות, אבל עד היום לא מצאו את הדרך לשלם ואת התקציב לכך. החלטות כבר היו וזה מאוד מדאיג אותנו. המצב כיום יותר קשה, כי החזרנו אנשים לעבודה ופתחנו משרדים. המצב היום לא דומה למארס 2020".

עוד אומר מנכ"ל הלשכה, "כ-20 אלף תיירים שכבר קנו ושילמו על כרטיסי טיסה לישראל, סוכנים בחו"ל שהשקיעו עבודה ושיווק וכל הכסף שהושקע עלול לרדת לטמיון. פניתי לשר התיירות. אני חושב שהממשלה צריכה להודיע לחברות תעופה שהיא מצפה מהן לא לגבות דמי ביטול מתיירים שנמנע מהם להגיע כתוצאה מהחלטת ממשלה ויתנו להם זיכוי לניצול עתידי. אותו הדבר לגבי נותני שירותים בארץ, בתי מלון וכו'".

לדברי פתאל, "חברות תעופה, בגלל המצוקה בה הן נתונות, מתנהלות בצורה קשוחה על גבול הנבזית בכל הקשור לדמי ביטול. אסור לשכוח כי הם טסים לפה בזיכיון של מדינת ישראל, לאור זאת הן לא צריכות לנצל לרעה או לקבל כסף שהוא לא הוגן".

פתאל מסכם, "צריכים לראות איך משרדי אוצר ותיירות הופכים מילים למעשים ומעבירים תקציבים מהירים, אחרת אין משמעות לכל ההבטחות. עדיין לא ברור אם השבוע נדליק נרות חנוכה או נרות זיכרון?".

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

  1. תמשיכו ללקק לשמנמוך עם הכיפה ולממשלה הבזויה שלו במקום לתבוע להם את האמא, בדגש על האמא ואז תמשיכו להדליק נרות זיכרון. נראה מתי תתעוררו משנת החורף שלכם

  2. עתירה לבגץ אולי תעזור ואולי לא אבל צריך לזכור מי שאחראי למצב זה אנחנו אם כל יום עשרות אלפי אנשים דוחפים מקלות לאף ושמים חיתולי פנים וכששרון האסון ושאר הכנופייה בגיבוי של ממשלת הבובות חושבים בלילה איך להרוס לאנשים את החיים גם לנו יש אחריות הגיע הזמן להבין שלא כולם צריכים למות בגלל מיעוט קטן מאוד מהאוכלוסיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.