שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, הודיע על פרישה אחרי 8 שנים בתפקיד

הלוי: "תכננתי לפרוש לאחר 7 שנות כהונה מוצלחות ועם שיאי תיירות מוכחים, אך עם תחילת משבר הקורונה, תעשיית התיירות ידעה את אחד המשברים הקשים בתולדותיה. האחריות האישית והציבורית חייבה אותי להישאר ולא לפרוש"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי פורש
אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות. צילום מסך

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, הודיע היום (ג') על פרישה.

הלוי מסיים את תפקידו לאחר כהונה בת 8 שנים אותה החל בשנת 2013 ובמהלכה עבד תחת 5 שרי תיירות שונים.

"הובלת משרד התיירות במשך כמעט 9 שנים הייתה אתגר מקצועי מרתק", אמר היום הלוי. עוד אמר, "הובלנו מהפכה כלכלית, שיווקית וארגונית מהגדולות שנעשו אי פעם בישראל. שילשנו את תקציב השיווק של המשרד לכחצי מיליארד ₪, פתחנו קווי תעופה מיעדים חדשים רבים ברחבי העולם ועשינו מהפכה בתחום תשתיות התיירות. עם פתיחת השמיים, העברת התקציב לכניסת תיירים והעברת החלטת הממשלה לפיתוח הנגב כמותג תיירותי בין לאומי מוביל, החלטתי כי הגיע הזמן להעביר את מקל ניהול המשרד הלאה ולצאת לדרך חדשה".

עוד אמר הלוי, "כדי להוציא לפועל את החזון למהפך בתעשיית התיירות בישראל, יש צורך בניווט בין אילוצים בירוקרטיים גדולים מאוד, רתימת אנשי מקצוע מובילים, גיוס תקציבים ועוד. תכננתי לפרוש לאחר 7 שנות כהונה מוצלחות ועם שיאי תיירות מוכחים, אך עם תחילת משבר הקורונה, תעשיית התיירות ידעה את אחד המשברים הקשים בתולדותיה. זאת, במקביל למציאות פוליטית מורכבת בה פעל המשרד ללא תקציב מדינה במשך תקופה ארוכה, דבר שהקשה רבות על התעשייה. האחריות האישית והציבורית חייבה אותי להישאר ולא לפרוש בשיא המשבר הקשה בתולדות התיירות העולמית ובמיוחד לאחר שהיינו בשיא של כל הזמנים בתיירות הנכנסת לישראל. בחרתי להמשיך בכל כוחי עד שנתקרב לחוף מבטחים ורק אז להעביר את מקל ניהול המשרד לבא אחרי. בחצי השנה האחרונה זכיתי לעבוד לצד השר יואל רזבוזוב. גיבשנו יחד מתווים לסיוע לתעשייה, בנינו את מדיניות המשרד לתקופה הקרובה וכן הרכבנו יחד את הדרישות והמאפיינים למחליפי בתפקיד שכולי תקווה שיביא את המשרד לשיאים חדשים".

הלוי סיכם, "אני רוצה להודות לשר לשעבר ד"ר עוזי לנדאו שמינה אותי לתפקיד בתחילת הדרך ונתן בי אמון וגיבוי מלא לכלל השינויים המורכבים שהובלנו יחד הן מבחינת המבנה הארגוני של המשרד והן מבחינה אסטרטגית. לשר יריב לוין על דרך משותפת ומרתקת במשך חמש שנים בה חתמנו על הסכמים היסטוריים ושברנו שיאי תיירות בניגוד לכל התחזיות. לשרים הנוספים עמם עבדתי אסף זמיר ואורית פרקש-הכהן אשר עבדו במציאות מאתגרת וללא יציבות שלטונית וכמובן ליואל רזבוזוב שהבין את גודל האחריות לתעשייה ולמשרד דווקא בעת הזאת ואני בטוח שיזכה להוביל את תעשיית התיירות בחזרה להיות כוח כלכלי משמעותי. ברצוני גם להודות לעובדי המשרד המסורים, ליועציי שליוו אותי ולכל הגורמים ואנשי המקצוע שסייעו לנו לאורך השנים. אני מאחל הצלחה רבה לכל מי שיבוא אחרי והלוואי שנגיע בהקדם לשיאים חדשים".

שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אני מודה לאמיר על השנים בהן הצעיד את משרד התיירות ואת כל התיירות לישראל לשיאים אדירים. בתקופתו מדינת ישראל הצליחה לארח כ-4.5 מיליון תיירים בשנה שהכניסו כ-40 מיליארד שקלים למשק הישראלי. העובדה שאמיר נענה לבקשתי להישאר בתפקידו ובמשרד עד שנסיים את גלי הקורונה ונחזיר את התיירים לישראל, זוכה להערכה. זו הייתה עבורי העברת מקל מקצועית ונכונה לתעשיית התיירות בישראל, לכל עובדיה שסבלו כמעט שנתיים ממשבר הקורונה ולעובדי המשרד הנפלאים. מדינת ישראל מוקירה לך את שעשית עבורה".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

5 תגובות

 1. עוד אחד שנכשל בשנתיים האחרונות
  טוב עשית – קח אחריות ולך הביתה
  ואם אתה יכול קח איתך גם את השר הכושל.
  תודה

 2. תודה על פרישתך
  הבנות שהיית כמו הסרט: אפס ביחסי אנוש
  אני ואפסי!

 3. ללא ספק – הגיע הזמן, באיחור של 7 שנים, אחרי בזבוז של מיליארדים על שטויות, והתחבאות וכשל מתמשך בניהול משבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.