שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לאחר כ-10 שנים: מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות הודיע על סיום תפקידו

גנות המסיים עשר שנים בתפקיד מנכ"ל רש״ת מסר את הודעתו לשרת התחבורה ובימים הקרובים תוקם וועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש. שרת התחבורה: ״הצליח להביא את הרשות לשגשוג ולפיתוח והתמודד בהצלחה עם משבר הקורונה. החותם שלו על עולם התעופה כולו הוא משמעותי במיוחד״
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נתב"ג
צילום: 123rf

מנכ"ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות מסיים את תפקידו כמנכ"ל רשות שדות התעופה בישראל.
את ההחלטה לסיים את תפקידו, מסר גנות לשרת התחבורה ובימים הקרובים תוקם על ידי שרת התחבורה וועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש.
גנות שימש כמנכ"ל רשות שדות התעופה ב-10 השנים האחרונות, בתקופה המשמעותית ביותר לעולם התעופה בישראל: מהפכת השמיים הפתוחים אשר הובילה את נמל התעופה בן גוריון לשדות בין הגדולים והיעילים בעולם טרם פרוץ מגפת הקורונה, שיפור הבטיחות והעלאת ישראל חזרה לדרוג בטיחות מתקדם, שדרוג מערך המסלולים בנתב"ג והעלאת קיבולת המטוסים בנתב"ג, הקמת מגדל פיקוח חדש, בניית זרוע רביעית בטרמינל 3 , פתיחתו המחודשת של טרמינל 1, הכנסת מערכות ביטחוניות מהמתקדמות בעולם HBS ושיפור תהליכי נוסע יוצא ונכנס ובניית נמל התעופה רמון אילת, נמל התעופה הבינלאומי השני של ישראל.
במהלך העשור האחרון תחת ניהולו של יעקב גנות שופצו ונבנו מחדש כל מעברי הגבול היבשתיים למצרים וירדן והוכפלו התשתיות המאפשרות הכנסת והוצאת סחורות, הושקעו משאבים בשדות התעופה הפנים ארציים ראש פינה, חיפה והרצליה, וקודמה התעופה פנים ארצית בנושאים סטטוטוריים, הוסדר המרחב האווירי עם חייל האוויר והחלו ההכנות להקמת שדה תעופה חדש בחדרה מזרח.
משבר הקורונה העולמי בשלהי כהונתו הציב אתגר מהקשים שידעה התעופה בארץ ובעולם ולמרות המכה הקשה שחטפה התעופה בעולם ובישראל והכנסות הרשות צנחו ב-75% הצליחה רשות שדות התעופה לקבל דירוג ברמה הגבוהה ביותר (AAA) מחברת מידרוג.

במהלך העשור האחרון עסק גנות ביציבותה הכלכלית של רשות שדות התעופה שהניבה רווחים של מיליארדי שקלים אשר הועברו חזרה לציבור ולקופת המדינה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירב מיכאלי: ״יעקב גנות הוא משרת ציבור נאמן שפורש לאחר קריירה שמעטים זוכים לה. עשור שלם הקדיש מחייו לניהול רשות שדות התעופה והחותם שלו על עולם התעופה כולו הוא משמעותי במיוחד.
אני זוכה כעת לברך בשם שרות ושרים רבים לאורך השנים שגנות עבד תחתם ואני בטוחה שכולם שותפים ושותפות להערכתי הרבה אליו. גנות הצליח להביא את הרשות לשגשוג ולפיתוח והתמודד בהצלחה עם משבר הקורונה שפגע קשות בתעופה העולמית והישראלית. אני בטוחה שהוא ימשיך לתרום בדרכו המיוחדת למדינת ישראל ולחברה הישראלית ומאחלת לו הצלחה בדרכו .״

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: ״זכיתי לעבוד לצד יעקב במגוון מתפקידיו הציבוריים, האחרון שבהם כמנכ"ל רש״ת. יעקב הוא דוגמה למשרת ציבור, שיודע לנהל מערכות מורכבות ולהובילן לתוצאות. לא בכדי רבים שמו בו את מבטחם מתפקיד בכיר אחד למשנהו. אני מודה לו בשם משרד התחבורה על שנות עשיה מסורות כמנכ״ל המשרד ומנכ״ל רש״ת.Ä

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.