מנכ"ל רשת מלונות דן: "בואו תרגיעו במקום להפחיד"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רונן ניסנבאום בראיון לפספורטניוז על משבר הקורונה: "לא מבינים את המשמעות של הנזק לטווח הקצר והארוך שנגרם לתדמית ישראל - ייקח שנים להחזיר את התיירים לישראל"

 

רשת מלונות דן אף היא בין הנפגעות ממשבר הקורונה, לאור העובדה שהרשת מתבססת על תיירים. ברוב מלונותיה, כלל הבסיס הוא על פי רוב: 65% תיירים ו-35% ישראלים. לפיכך, רשת דן רושמת ירידה גדולה פרט לאילת, שם היחס הוא הפוך: 75% ישראלים ו-25% זרים. הפגיעה באילת, מבחינת דן, היא פחות קשה. כפי שפורסם כאן אתמול, גם אילת סופגת ירידות ותנועת הטסים אליה (לשדה התעופה רמון) צנחה בפברואר בכ-22.5%.

 

הכי פחות נפגע. מלון דן אילת. צילום: סיון פרג'

 

רונן ניסנבאום, מנכ"ל הרשת, נאלץ להתמודד בימים אלה עם הסיטואציה המורכבת ולקבל החלטות לא פשוטות של הוצאת עובדים לחל"ת. לדבריו, כיום אין ברשת הזמנות חדשות של תיירים, ואם תהיה הרחבה לחובת הבידוד, רשת דן תצטרך לנקוט בצעדים נוספים. "ברשת יש כל השנה לא מעט תיירים מארה"ב, והכנסת ארה"ב למי שמגיע ממנה גם לחובת הבידוד צפוי לגרום לרשת דן עוד פגיעה קשה בצפי ההכנסות".

עוד לדברי ניסנבאום, "אני מבין שהפוקוס הוא לשמור על ישראל ועל הבריאות של המדינה, אבל רק צריך איזון, להבין משמעות האמירות והכרזות שהתוצאות לכך לא רק כספיות, יש לכך השלכות לטווח קצר וארוך עם נזק גדול גם מבחינת התדמית שלנו. כל התיירים שהפנו להם את הגב שהיו בארץ, והיו בדרך, דרום קוריאנים, איטלקים. זה נזק שייקח שנים לשקם אותו".

ניסנבאום צופה כי "נצטרך להשקיע מיליארדים לשקם תדמית. משרד הבריאות עובדה נהדרת, השאלה איזה מחיר נצטרך לשלם על כך. יהיו 10,000 מובטלים מענף המלונאות, מתוך 40,000 עובדים כיום".

עוד הוא אומר לפספורטניוז, "צריך להרגיע את השטח, כי פשוט יפחדו ויחששו לבוא לישראל. ייקח אחרי זה שנים לחזור למצב של כיום. בואו נקוט בפעולה הפוכה, כי המצב מצוין פה, ובואו תרגיעו במקום להפחיד. תעשו הכול באחריות, וקחו בחשבון מה ההשפעות והתופעות שיהיו כתוצאה מכך, ואיזה מחיר נצטרך לשלם".

 

dan tel aviv
65% תיירים ו-35% ישראלים. הסוויטה המלכותית במלון דן תל אביב. צילום: אורי אקרמן
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.