שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

בדרך לסגירת המסעדות? במילאנו ובפריס דווקא חשבו על פיתרון יצירתי. מדוע לא גם אצלנו?

במקום ללכת על הפתרון הקל של סגירה, כדאי ללמוד מהצרפתים והאיטלקים ויעדי תיירות רבים באירופה, שהוציאו את המסעדות ובתי הקפה למדרכות ולרחובות
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קפה פריס
על מדרכות פריס. צילום: 123rf

ממשלת ישראל החליטה לסגור את המסעדות כדי למנוע סיכוני הידבקות במקום סגור.

קל מאד להחליט על סגירה, אבל מדוע לא לחשוב בדרך יצירתית כדי להגן על פרנסתם של מאות אלפי עובדים מחד, ומאידך על הצורך באוורור של המונים הנחנקים תחת המגבלות ורוצים גם לצאת מדי פעם לבלות?
במדינות מוכות קורונה, ואף בממדים קשים וחמורים מאשר אצלנו, כמו איטליה וצרפת, מצאו פתרון יצירתי פשוט למסעדות, בתי קפה וברים: יוצאים למדרכה, לאוויר הפתוח, כמובן, תוך שמירה על כללים מתבקשים.
עיריית פריס, למשל, כבר לפני חודש, כפי שפרסמנו, התירה למסעדות ובתי קפה לצאת אל המדרכות ואף נתנה להם הרשאה להקים מתחמים חיצוניים. אומנם מספרי הסועדים והמבלים הצטמצמו ונדרש ריחוק בין השולחנות, אבל אפשר לאכול, לשתות ולנשום באוויר הפתוח.
גם עיריית מילאנו, שהייתה מוקד עולמי לתחלואת הקורונה, פתחה לא מכבר את העיר לבילוי ברחובות. רחובות רבים נסגרו לתנועה והפכו למדרחובים לטובת הולכי הרגל.
מסעדות, בתי קפה וברים יצאו מהחדרים הסגורים למדרכות, שהתרחבו באמצעות הצרת הכבישים וביטולי החניות, ועיריית מילאנו מעודדת את המסעדות ובתי הקפה להציב שולחנות במרחבים הפתוחים.
'המהפכה הירוקה' של מילאנו, כפי שפרסמנו לאחרונה, זוכה לשבחים ברחבי אירופה כולה ואף לחיקויים רבים במדינות האיחוד האירופי, שמתחילות בימים אלה לחוות גל גואה של תיירות קיץ בינלאומית.
ומה אצלנו?
קל מאד לסגור, אך ראוי ורצוי לשקול וללמוד מאחרים. ובעצם, למה לסגור, אם אפשר לצאת למרחבים הפתוחים וכולם ייצאו נשכרים?

פריס
פריס. צילום: 123rf

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. ראוי לבדיקה מהירה ראיון בריא ובצידו קנס גבוהה במיוחד על הבעלים במידה של התקהלות צפיפות ושליטה על הקהל

  2. תגיד זה בדיחה או מה? רוב בתי הקפה והמסעדות מקבלות אנשים בשוטף בחוץ! מקומות לדוגמא שאני יושב בהם בנדיקט מודיעין גירף אבן גבירול ועוד. כולם שומרים על כל הכללים והרבה יותר בטוח לשבת בהם ממקומות אחרים שנשארים פתוחים. פשוט מחפשים את המפתח תחת הפנס!!! ככלל כל העצמאים פריירים. צריכים לקחת עו"ד חזק ולהגיש תביעת נזיקין ענקית נגד משרד הבריאות וממשלת ישראל שהריי אם מש הבריאות היה מתפקד בצורה נורמלית לא היינו מגיעים למצב כזה לא בבריאות ולא בכלכלה!!! מעליהם צריך להגיד שלום מהר ויפה שעה אחת קדם לרוהמ שכן גם הוא שימש מס לא מבוטל של שנים כשר הבריאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.