מצרים: ההתאוששות בתיירות הבינלאומית נמשכת

לאחר השיא של 2017, בה היקף התיירות הבינלאומית למצרים זינק בכ-55%, מגמת ההתאוששות נמשכה גם ב-2018. גרמניה, רוסיה, בריטניה, ערב הסעודית ואיטליה הן מדינות המקור המרכזיות לתיירות הבינלאומית הנכנסת

הפירמידות בגיזה. צילום: Shutterstock

תעשיית התיירות במצרים ממשיכה להתאושש הודות לשיפורים משמעותיים בסידורי הביטחון, עפ"י הנתונים המעודכנים של מועצת הנסיעות והתיירות העולמית, WTTC.

התיירות הבינלאומית במצרים גדלה ב-16.5% בשנה האחרונה, הצמיחה המהירה ביותר בצפון אפריקה, והשנייה אחרי אתיופיה בכלל יבשת אפריקה.

הנהלת WTTC מציינת את תשתית הביטחון המשופרת, המסייעת למשוך תיירים מכל רחבי העולם לאטרקציות התיירותיות המפורסמות ומאפשרת לחברות תיירות בינלאומיות מובילות לחדש את הפעילות שלהן ואת ההיצע המגוון ביעדי הנופש, כמו שארם-א-שייח.

הגידול בהיקף התיירות הבינלאומית בשנה שעברה ממשיך את שנת השיא של 2017, שרשמה זינוק יוצא דופן של 54.8% לעומת השנה הקודמת, ובכל זאת היקף התיירות הבינלאומית לארץ הספינקס והפירמידות עדיין לא מגיע לרמות שלפני המשבר.

מדינות המקור המובילות בתיירות הבינלאומית הנכנסת למצרים הן: גרמניה – 13%, רוסיה – 12%, בריטניה – 7%, ערב הסעודית – 6% ואיטליה – 3%.

גלוריה גואוורה, נשיאה ומנכ"לית WTTC, אמרה: "אנחנו שמחים לראות את ההתאוששות החזקה של ענף התיירות במצרים, ענף משמעותי במיוחד לצמיחה הכלכלית של המדינה המהווה מפתח חשוב ליצירת מקומות עבודה".

נושאים שמוזכרים בידיעה