“משוגעים רדו מהעץ. אתם תקריסו את המשק הישראלי כולו”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
"ההודעה של משרד הבריאות לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, היא חסרת אחריות, שיצאה מכל פרופורציה. הודעה שהיא בבחינת לשפוך את התינוק עם המים'. אין מדובר כאן רק על פגיעה בתעשיית התיירות כשלעצמה אלא מדובר בפגיעה בכל המשק הישראלי" אומר קרסו.

 

“משוגעים רדו מהעץ. אתם תקריסו את המשק הישראלי כולו” מכריז רונן קרסו מנכ”ל איסתא הולידייס הבוקר (רביעי).

רגע לפני שמכנס משרד הבריאות מסיבת עיתונאים, בה יבשר על ההתפתחויות האחרונות בהתפשטות הנגיף, וכפי שצפוי גם החמרה בהיערכות ובהגבלות יוצא רונן קרסו מנכ”ל איסתא הולידייס במסר נוקב “ההודעה של משרד הבריאות לפני כשבוע ‘לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, היא חסרת אחריות, שיצאה מכל פרופורציה. הודעה שהיא בבחינת לשפוך את התינוק עם המים’. אין מדובר כאן רק על פגיעה בתעשיית התיירות כשלעצמה אלא מדובר בפגיעה בכל המשק הישראלי” אומר קרסו.

“לא צריך להתעלם, ואנו לא מתעלמים, מהסיכון של נגיף הקורונה, ומדינת ישראל צריכה, ככל מדינה מפותחת בעולם, לנקוט בכל הצעדים הסבירים כדי למנוע את התפשטותו, לבודד מדינות מסיימות אבל לא להחליט החלטות גורפות שיעלו למשק הישראלי מיליארדי שקלים. אנו עלולים לעמוד בפני מצב שבו הנזקים הכלכליים של הנגיף יהיו קשים פי כמה וכמה מן הנזקים הבריאותיים שלו. הרבה אחרי שהמחלה תחלוף, ומרבית הנשאים והחולים יבריאו ויחזרו לחיי שיגרה, עדיין המשק הישראלי יסבול את נזקי המיתון שנגרם על ידי הבהלה מהנגיף”

עוד מוסיף קרסו “ההודעה של משרד הבריאות היא הרבה מעבר לתחום הסביר, והנזק שלה עלול להיות גדול הרבה יותר מתועלתה. נסיעות לחו”ל הן לא רק נופש ובילוי. הן גם האמצעי ליצור ולתחזק קשרים עסקיים, לקשור עסקאות עתידיות, ליזום ולבצע פרויקטים, לתחזק קשרים עם לקוחות קיימים ולתת שירותי תמיכה. עצירת נסיעות משמעותה לכן, לא רק נזק לתיירות, אלא לכלכלה כולה”

באשר לחשש כי הגבלות נוספות יוטלו על אזרחי ישראל אומר קרסו כי “ההכרזה החריגה של משרד הבריאות וכל ההתנהלות שלו במשבר מכניסה את הציבור הישראלי כולו לתחושה של מועקה וחרדה. החשש מפני הנגיף כבר גורם ללא מעט ישראלים להימנע מלהגיע לאירועי תרבות וספורט, לחשוש להיכנס לקניונים ומרכזי קניות, לדחות אירועים חברתיים ומפגשים, להימנע מלצאת לנופש גם במלונות בישראל, ובאווירה שכזו גם היקף הקניות הכללי יורד, כי בתקופות של מצב רוח שלילי הצריכה הפרטית יורדת”

עוד מוסיף קרסו “בעידן של אין ממשלה צריך מישהו להבין את המשמעויות הכלכליות האדירות של האירוע, הפיצוי הכספי בו תישא המדינה, המיתון שהיא עשויה להביא במו ידיה והכל בשם בריאות האזרחים”.

צילום: shutterstock

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה