משרד התיירות: בשורות אופטימיות לב”ש ומצפה רמון

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אושרה הקמת שני מתחמי תיירות בפארק נחל באר שבע ובמצפה רמון, שם יוקם מלון עירוני הכולל 70 יחידות אירוח. שרת התיירות: "במיוחד בתקופה זו יש חשיבות יתרה להמשך יזמות ופיתוח תשתיות בענף התיירות"
מצפה רמון. צילום: 123rf
מצפה רמון. צילום: 123rf

אושרו שתי תוכניות למתחמי תיירות חדשים בנגב.

התכנית אשר אושרה בועדת המשנה של הוועדה המחוזית במחוז דרום, כוללת מגרשים להקמת מתחמי תיירות חדשים בפארק נחל באר שבע ובמצפה רמון.

בפארק ניתן יהיה להקים חניון לילה (קמפינג) משולב שיכלול כ-250 מיטות וכן מתקנים ספורט ונופש נלווים. במוסף, במצפה רמון אושרה תכנית להקמת מלון עירוני שיכלול 70 יחידות אירוח. המלון ייבנה בשטח הממוקם באזור העירוני והבנוי של היישוב. ההחלטה על הקמתו של המגרש תואמת את מגמת התכנון העירוני המתבסס על עיקרון שילוב שימושי תיירות ומלונאות בתוך אזורי מגורים.

שרת התיירות, אורית פרקש-הכהן: “במיוחד בתקופה זו יש חשיבות יתרה להמשך יזמות ופיתוח תשתיות בענף התיירות. יש לשים דגש על חיזוק פרויקטי תשתיות בתחום התיירות במדינת ישראל כחלק ממנועי הצמיחה של המשק בישראל ברקע משבר הקורונה. הקמת מתחמי התיירות החדשים בנגב מהווים המשך ישיר למטרה שלנו בפיתוח הנגב והערבה. בימים אלו אנו עובדים על פיתוח ‘המוצר המדברי’, שהפוטנציאל שלו הוא גבוהה מאוד ועתיד להוביל באופן משלים להנעת הכלכלה ולהגברת ההיצע התעסוקתי באזור”.

בשנים האחרונות מפתח משרד התיירות את התיירות בנגב (‘המוצר המדברי’). כחלק מכך הוקמו שבילי אופניים, מתחמי לינה התואמים את הנוף והאווירה המדברית וביניהם מלון ‘קדמא’ בסמוך לשדה בוקר, שנבנה בסיוע מענק ממשרד התיירות.
משבר הקורונה קטע את הגידול המתמשך בתיירות נכנסת, שהגיע לשיאו ב-2019 עם למעלה מ-4 מיליון תיירים. התיירות הייתה הראשונה להיפגע מן המשבר וצפויה להתאושש אחרונה בגלל המגבלות החמורות שהוטלו בכל העולם. לאור המשבר, משרד התיירות החליט להתמקד בשימור ובטיפוח התשתיות התיירותיות ובשימור ההון האנושי של התעשייה כדי שיוכלו לחזור לצמוח ולתרום לכלכלת ישראל.

במשרד התיירות מציינים כי הם פועלים במסגרת התוכנית לפיתוח המוצר המדברי במטרה לחזק את הנגב והערבה.

ראש תחום תכנון ונציגת שרת התיירות, סיגל גבאי: “מרחב הנגב משופע באתרים אשר הופכים אותו לאטרקטיבי כמוקד ביקור לתיירות פנים וחוץ. תוכניות לשימוש מלונאי ואתרי אכסון הם חלק חשוב ומרכזי בהגדרת המוצר התיירותי המתפתח של הנגב. הוועדה המחוזית דרום, מקדמת תוכניות תיירותיות תוך שימת לב למאפיינים הייחודיים של האזור ולמגמות המתהוות בתחום התיירות”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “משרד התיירות: בשורות אופטימיות לב”ש ומצפה רמון”

 1. יוזמה מבורכת … שהמחירים יהיו שפויים / פעילויות במלון / סיורים בתשלום מוזל בסביבה – מלון נקי ואוכל טעים
  ברכה והצלחה כי כולנו צריכים פרנסה טובה ויציבה !

 2. גיל שלם

  ממש חלם
  במקום לדאוג לנו שנוכל לחזור לעבוד בטיולי משפחות ולתת אישור למורי דרך להדריך בשכר על השירות בהדרכה בשטח הפתוח לפי ההגבלות .
  משרד התיירות מתכנן תוכניות לפתוח אתרים שאין להם כרגע לקוחות ולא יכולים כלל לעבוד בגלל המשבר .
  אולי ששרת משרד התיירות תדאג לנו .
  חברות תיירות וטיולים שרוצים לחזור למעגל העבודה לפי ההנחיות .

  1. אהר'לה הנדלסמן סדן

   אפשר ורצוי גם וגם . כתבתי תגובה דומה לשלך תוך ברכה על היוזמה .

 3. Arik Hendelsman Sadan

  נהדר . מבורך . מה דעתך לפעול למען תיירות ה”אשכול” ו”המדברי” של מורי הדרך המורשים בלבד ושל וותיקי הענף עם רכבי שטח עם הילוך כח בלבד ?! זה ממש מימוש נפש בריאה בגוף בריא המרחבי ישראל ללא סכנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה