שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מענקים עד 300 מיליון שקל ב3 פעימות: מתווה הסיוע של משרד התיירות למלונות

במסגרת המתווה, יחולקו מענקים גם למלונות קטנים עם 11 חדרים ומעלה. שרת התיירות: ״אני מזמינה את המלונאים, קטנים כגדולים להגיש בקשה ולקבל את התמיכה לה הם זקוקים״
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
משרד התיירות מסכם את 2020
אורית כהן פרקש. צילום: כנסת ישראל

משרד התיירות, בראשות השרה אורית פרקש-הכהן, פרסם הערב (ראשון) את הנוהל שגיבש לתשלום מענקים למלונות, אשר הכנסתם נפגעה כתוצאה מהעדרה של תיירות נכנסת ומההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה.

כזכור, הממשלה אישרה בחודש אוגוסט סיוע של 300 מיליון שקל למלונאים במטרה לשמר את התשתית המלונאית בישראל בעת תקופת משבר הקורונה ולהבטיח את המשך קיומה לאחר חלוף המשבר. למרות שההחלטה התקבלה באוגוסט, המענק טרם חולק בשל מחלוקת אודות התנאים לקבלת הפיצויים.

עם כניסתה של השרה פרקש-הכהן לתפקיד, פנו אליה נציגי התאחדות המלונות בבקשה לתקן את כללי החלוקה שמתנה את המענק באי קבלת פיצוי או הנחה על ארנונה. זאת במטרה לכסות על הפגיעה הרחבה ולחלק את המענקים באופן ראוי לאותם בעלי עסקים, קטנים וגדולים, שנפגעו.

בחודש שעבר, אושר בישיבת הממשלה תיקון, שלפיו התנאים לקבלת המימון מאפשרים לכל בתי המלון בישראל זכאות ליהנות מהסיוע הייעודי. זאת מאחר שכל הענף נפגע כלכלית באופן אנוש במשבר הקורונה. ההחלטה מתחשבת במגמת העלייה בתיירות הנכנסת לישראל בשנים האחרונות ולוקחת בחשבון את ההשקעות הרבות שנעשו בעקבות כך.

לפי הנוהל, שנקבע בשיתוף פעולה בין משרד התיירות וראשי התאחדות המלונות ופורסם כעת, מתקן מלונאי יחשב ככזה הכולל 11 חדרים או יותר, המספק בתמורה שירותי לינה לאורחים עוברים ושבים ולפרקי זמן קצובים, וכן שירותים נלווים ובכלל זה שירותי הסעדה, בילוי ופנאי. הנוהל כולל, בין היתר, תנאי סף, קריטריונים לקבלת המענקים וחלופות.

הנוהל מחולק ל-3 פעימות:
פעימה ראשונה- סיוע בגין החודשים יוני – יולי 2020.
פעימה שניה- סיוע בגין החודשים אוגוסט – דצמבר 2020.
פעימה שלישית – סיוע בגין החודשים ינואר – מאי 2021.

שרת התיירות, אורית פרקש-הכהן, סיכמה: "ענף התיירות אשר ספג מכה קשה, זקוק למענק על ההפסדים שספג בגלל סגירת התיירות. עם כניסתי לתפקיד, יזמתי תיקון של כללי הסיוע לענף המלונאות של 300 מיליון שקלים אשר אושרו כבר בגל הראשון – כך שגם מלונות קטנים יותר – וגם אם קיבלו סיוע בארנונה – עדיין יוכלו ליהנות מכספי הסיוע. כעת אנחנו מפרסמים את מתווה החלוקה, אני מזמינה את המלונאים, קטנים כגדולים להגיש בקשה ולקבל את התמיכה לה הם זקוקים".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, הוסיף: "אני מודה לצוות המקצועי של בכירי המשרד אשר עמלו על פרטי הנוהל בחודשים האחרונים על מנת שיוכל לצאת אל הפועל ולתת מענה לתעשייה שנפגעה".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.