מתגברים סימני השאלה סביב התרסקות המטוס האוקראיני

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המטוס החדש שהיה במצב מכני מעולה ולאחר בדיקה מקיפה, שעבר רק לפני יומיים, התרסק דקות ספורות לאחר ההמראה בהמשך ללילה מתוח, בו נורו טילים איראניים לעבר בסיסי הצבא האמריקני בעירק, וההודעה האירנית על תקלה טכנית הייתה מוקדמת ו"לא סבירה", עפ"י מקורות שונים. ממשלת אוקראינה ביטלה את כל הטיסות במרחב האווירי של איראן

 

חברת התעופה האוקראינית UIA פרסמה לפנות ערב רשימה מלאה של כל 167 הנוסעים, שניספו בהתרסקות המטוס לפנות בוקר כ- 8 דקות בלבד לאחר ההמראה מנמל התעופה בטהרן.

במטוס היו 9 אנשי צוות אוקראינים ו-11 אזרחי אוקראינה, ומרבית הנוסעים היו איראנים, 63 מהם בעלי אזרחות קנדית.

עפ”י ‘קייב פוסט’, נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, הורה לתובע הכללי להקים משלחת מומחים, שתצא לטהרן לחקור את הגורמים להתרסקות המטוס. עפ”י מקורות בחברת התעופה האוקראינית, המטוס שהתרסק היה מטוס חדש במצב מכני מעולה, לאחר בדיקה מקיפה שעבר בימים האחרונים.

בענף התעופה הבינלאומי החברה האוקראינית UIA נחשבת לחברת תעופה בטוחה, ללא היסטוריה של תאונות קשות או התרסקויות, ואף זכתה לאישור בטיחות של יאט”א, אירגון התעופה הבינלאומי.

שמועות שונות על הגורמים להתרסקות נפוצו בקרב גורמי תעופה שונים ברחבי העולם, במיוחד נוכח העיתוי של התאונה הקטלנית, שהתרחשה בהמשך ללילה סוער ומתוח, בו האירנים ירו מטחים של טילים לעבר בסיסי הצבא האמריקני בעירק בתגובה על חיסולו של קאסם סולימני.

אמצעי תקשורת שונים ברחבי העולם התייחסו להודעה האיראנית המוקדמת על תקלה טכנית שגרמה לתאונה הקטלנית, הודעה שהתפרסמה מיד לאחר התרסקות המטוס, וציינו כי הייתה מוקדמת ו”לא סבירה”.

שגרירות אוקראינה בטהרן פרסמה הודעה רשמית: “משלחת המומחים תבהיר את הגורמים לאסון. כל ההערכות על הסיבות להתרסקות, לפני מסקנות התחקיר, אינן רשמיות”.

במקביל ממשלת אוקראינה ביטלה את כל הטיסות במרחב האווירי של איראן.

עפ”י דיווח אחרון של אתר התעופה הבינלאומי, AeroTime, האיראנים מסרבים למסור לחברת בואינג את ‘הקופסה השחורה’ של המטוס, עובדה המגבירה את סימני השאלה סביב התרסקות המטוס.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה