מתחילים לחזור? המכתב של שמול לעובדים: “נתחיל בצורה מדודה התנעה של חלק מהפעילות בשבועיים הקרובים”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הבעלים של חברת תלמה נסיעות לעובדי הקבוצה: "יכול להיות שהחזרה לשגרה תהיה יחסית טובה ומהירה, אך יש את אותו סיכוי ואף יותר שהחזרה תהיה איטית ומורטת עצבים. ראש מורם ועוד קצת ואנחנו שם"
תלמה נסיעות הגישה תביעה נגד אמריקן אקספרס טרוול
ארז שמול, בעלים תלמה נסיעות. צילום: רונן מחלב

לקראת סוף השבוע, ארז שמול, הבעלים של קבוצת תלמה נסיעות ותיירות, שלח לסוכני הקבוצה מסר אופטימי על עתיד ענף הנסיעות.
שמול סקר בפני אנשי הקבוצה את הפעולות בהן נוקטת הקבוצה בימים אילו, מה היא עשתה ועדיין עושה, וכתב על הצפי לחזרת הקבוצה לפעילות עסקית. לפי שמול, בכוונת החברה להתחיל לחזור לפעילות חלקית כבר בשבוע הקרוב.
שמול כתב בין השאר: “אתמול בערב ניצלתי הזדמנות ויצאתי לעשות סיבוב עם האוטו כדי להספיק לראות איך העיר נראית בלילה בתקופת הסגר שניה לפני שיתחילו לחזור לשגרה, והמראות היו פשוט הזויים. הרחובות היו ריקים מאדם ובתי המלון לאורך הירקון היו סגורים וחשוכים עם מחסומים שחוסמים את הכניסות החשוכות, וקצת לפני הכניסה לשכונה שלי, עומד לו מלון “אינטרקונטיננטל” חשוך ועזוב כשמאחוריו עומד מלון הקורונה. הגעתי לבית ופשוט לא הצלחתי להוציא מילה מהפה. הרגשתי כאילו לראשונה באמת נפל לי האסימון וגודל האירוע הזה שנקרא קורונה הוא באמת עצום.
אבל איך שקמתי הבוקר, המשכתי לקבל עוד ועוד מיילים והודעות ווטסאפ שמעידים על התחלת היציאה מהמשבר וכניסה לאותה תקופת התנעה כמו שצפיתי וכתבתי לכם כבר במיילים הקודמים.”

שמול ממשיך וכותב: “מלבד המלחמה של קואליציית חברות התיירות הגדולות שאייה המנכ”לית שלנו עומדת בראשה, שמתנהלת עם יאט”א וחברות התעופה, כל שאר הפעילות שלנו מושקעת במודלים של התנעה ומהלכים חדשים שאנחנו אוספים מהתקופה כדי להאיץ את הצמיחה ולהשתמש בכל ההזדמנויות שהמשבר הזה מייצר, ויש ברוך השם המון ומיום ליום נפתחות עוד ועוד”.

שמול שיתף את הסוכנים בפעולות שהחברה עושה בימים אילו לקראת העתיד הקרוב:

“אנחנו ממשיכים לשייט בצורה יציבה וקונסיסטנטית בתוך הסערה שעושה רושם שמתחילה לגלות סימני החלשות, הראות משתפרת מיום ליום והכיוון שהפלגנו בו עד היום רק הולך ונראה מבטיח ומבטיח מיום ליום. כל המנועים שלנו פועלים בקצב מרשים וחלק, וצריכת הדלק יציבה גם היא.
כמו שעשינו עד עכשיו, אנחנו עברנו משתי הערכות מצב ביום לחמש ושש הערכות שזה מדבר על רזולוציה של משהו כמו הערכה מידי שעתיים- שלוש. אנחנו יושבים על “לוח שעונים” שהמדדים בו מורכבים ממספר אינדיקציות..
1. מערכות דאטה מהטובות בעולם ששני סטארטפים שלנו מספקים לנו, שבהן אפשר לראות את התנועה האותנטית המדויקת ביותר של תנועת הנוסעים בכל העולם שבעצם מערכות אלה שואבות ״ביג דאטה״       מכל הGDS של כל העולם, מערכות אגריגציה של כל ה-OTA, מיאט”א ,ARC האמריקאית ועוד ועוד.
2. אותן מערכות של 1 רק שרואות את התנועה העתידית.
3. אינדקציות של מערכות הזמנות של בתי מלון.
4. אינדקציות של שיחות עם חברות תעופה.
5. שיחות עם קולגות.
6. עוד לא מעט ערוצי מודיעין אמינים שמדווחים לנו על תזוזות מתחת לפני השטח בכל התעשייה.
7. וכמובן שיחות עם עשרות לקוחות שלנו שמדווחים לנו על המהלכים אצלם.
לפי המידעים שיש בידנו, לא מעט חברות תעופה כבר עובדות על חידוש קווי הטיסות שלהן כבר ביוני ואנחנו עוקבים אחרי הדבר הזה בדריכות.

 

“לפי המידע שיש לנו לא מעט חברות התעופה עובדות כבר על חידוש הטיסות”. צילום shutterstock

לפי כל המדדים האלה אנחנו בונים את המודלים של החזרה לשגרה של כל קבוצת תלמה ולפי קצב ההתעוררות, כך נתאים את קצב ההתנעה שלנו בחזרה עד לפעילות של 100%.
אני חייב לציין שגם שלבי ההתנעה צריכים להיעשות בזהירות רבה ומקצוענות בכדי שנעשה בצורה אופטימלית את תהליך ״השיגור״ שלנו חזרה למקום שלו אנו שייכים.
ניקח מקדמי ביטחון כדי שנהיה שם בכוחות מתוגברים יחסית כדי להקל על החזרה, אך יחד עם זה, נצטרך להמשיך כולנו לנהוג בסבלנות ולדעת שכל אחד יקרא חזרה לפעילות על פי החשיבה הזאת שציינתי.

אנחנו נתחיל בצורה איטית ומדודה את ההתנעה של חלק מהפעילות בשבועיים הקרובים כמתוכנן, אך קצב הקריאה יהונדס תוך כדי תנועה. ואני חוזר ומדגיש, כולנו צריכים פה הרבה סבלנות”.

יחד עם זאת שמול מזהיר את העובדים: “יכול להיות שהחזרה לשגרה תהיה יחסית טובה ומהירה, אך יש את אותו הסיכוי ואף יותר שהחזרה תהיה איטית ומורטת עצבים. כמו שאתם מכירים את סאחבק הוא בחור אופטימי ובצדק. אך יחד עם זה חשוב שנהיה מתואמיי ציפיות” .

שמול מסיים את הפנייה שלו בנימה אופטימיות כפי שהוא רגיל אליה :”בסך הכול אני חושב שעד היום פעלנו מצוין כחברה וכחבורה, כמות האהבה ותמיכה שאני רואה בקבוצות, והשיחות הרבות שאני מנהל עם חלק גדול ממכם, אני חושב שבסופו של משבר, נקבל את הבמה הגדולה והחשובה שמגיעה לנו שבה נבוא עוד יותר לידי ביטוי כקבוצה מנצחת שתצא עם לא מעט הישגים ויתרונות מהמשבר הזה.
תיהנו מהימים האביביים האלה, תמשיכו ליהנות משעות השינה והשקט. עוד מעט חג עצמאות גם יבוא עלינו לטובה ותדעו שיש לכם את כל הסיבות שבעולם להיות גאים במשפחה שלנו משפחת תלמה.
העתיד מחכה לנו ומחכה לנו בדלתיים פתוחות לרווחה. סוף שבוע נפלא ומזכיר לכם, ראש מורם ועוד קצת ואנחנו שם”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

7 מחשבות על “מתחילים לחזור? המכתב של שמול לעובדים: “נתחיל בצורה מדודה התנעה של חלק מהפעילות בשבועיים הקרובים””

 1. seaprus.com

  קלישאות מטופשות
  תחזית שאין לה שום אחיזה במציאות
  תיירות יצאה ראשונה מהמשחק ותצא אחרונה
  שנת 2020 מבחינת הענף אבודה
  שמול כותב משאלות לב

  1. לדעתי זה יהיה מהיר מאוד הרבה אנשים יחפשו
   יעדים חדשים ששם לא הייתה התפרצות

 2. ארז שמול הוא אחד האנשים עם הראייה המרחבית הכי מדוייקת, ולא בגלל שהוא הבוס שלי, עד היום התחזיות שלו הוכיחו את עצמן. לא בכדי משפחת תלמה נסיעות חברה חזקה ויציבה כמו שהיא היום.
  בתלמה יודעים תמיד לראות קדימה, מעבר למשבר הנוכחי. למרות הקשיים חשוב לשמור על אופטימיות ולעבוד קשה שהיום שאחרי יהיה טוב יותר ולא להישאב לתחזיות פסימיות.
  לא רחוק היום שנצא מזה מאוחדים וחזקים. כי אנחנו תלמיים.
  גאה להיות חלק מהמשפחה הזו שארז עומד בראשה.

  1. איריס

   נראה לי שאתה חי ביקום אחר לגמרי …תראה רוב חברות התעופה כבר הודיעו שעד יולי אין טיסות אז מה אתה מדבר על חזרה לשיגרה ושיהיו טיסות ביוני .
   חות מזה שזה כבר לא יהיה אותו הדבר הרבה מדינות הודיעו דלא יתנו להיכנס אליהם למדינה ובצדק כי הם רוצים להבריא את האוכלוסיה .
   הסיפור הזה לא ייגמר כלכל מהר לפי דעתי זה יקח עד ספטמבר אוקטובר שנחזור לשגרה מחאה במידה ואפשר לקרוא לזה ככה..
   אנחנו סוכני הנסיעות נפגענו הכי קשה בכל המצב הזה
   הלוואי ואתה צודק בדעה שלך אבל נראה לי שאתה ממהר מידי להכריז על חזרה לשגרה …

 3. יהיה ביקוש לטיסות מצד נוסעים וישראלים בפרט אחרי הסגר החונק. השאלה מתי הרדויות וחב’ התעופה יחליטו לפתוח מחדש את השמיים..? הלוואי ובמהרה

 4. דבריו קודם כל מרגשים , זו אמונתו וראיתו העיסקית והמקצועית – ובואו ניתן קצת כבוד לאימפריה כזו ( ולא אני לא נמנה תחת קבוצת תלמה )
  מנהל טוב צריך גם לתת תקווה ולדעת להניע את עובדיו גם במצבים כאלו .לדעתי הוא קורא את השוק נכון , וכמובן שיש סטיות תקן לכאן ולכאן , מגדולי מומחים בעולם לא יודעים לנבא…
  שורה תחתונה הלוואי וכולנו נצא מהמשבר הזה מחוזקים ועם נשימה עסקית ארוכה וטובה על כל המשתמע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה