מתקפת סייבר: פרטים של מאות אלפי לקוחות חברות Star Alliance נגנבו

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מפעילת מערכת טכנולוגיית המידע, SITA, מדווחת כי פרטים אישיים של נוסעי קבוצת לופטהנזה, יונייטד איירליינס, סינגפור איירליינס וחברות נוספות בברית Star Alliance, נחשפו בפריצה למסד הנתונים של החברה
Cyber security
צילום: 123rf

SITA, חברת טכנולוגיית המידע הבינלאומית המספקת שירותים לתעשיית התעופה העולמית, וכמעט כל טיסות הנוסעים ברחבי העולם מסתמכות על הטכנולוגיה שלה, מדווחת על מתקפת סייבר למסד הנתונים שלה, באמצעותה נגנבו מהמערכת פרטיהם האישיים של מאות אלפי לקוחות של חברות התעופה בברית Star Alliance.
בברית התעופה הבינלאומית Star Alliance חברות תעופה מובילות, וביניהן: קבוצת לופטהנזה, יונייטד איירליינס, סינגפור איירליינס, אייר אינדיה, טורקיש איירליינס, אייר קנדה, אול ניפון איירווייס, אג’יאן איירליינס ועוד, ובעיקר פרטי הלקוחות של חברות אלה נחשפו.
SITA פרסמה את ההצהרה הבאה:
“SITA מאשרת כי הייתה קורבן של מתקפת סייבר, שהוביל לחשיפת נתונים שכללה נתוני נוסעים מסוימים, שנשמרו בשרתי SITA Passenger Service System.
לאחר האישור על חומרת האירוע לאבטחת נתונים ב-24 בפברואר 2021, SITA נקטה פעולה מיידית בכדי ליצור קשר עם לקוחות SITA המושפעים וכל הארגונים הקשורים לכך.
SITA מכירה בכך שמגפת הקורונה עוררה חשש לאיומי ביטחון, ובמקביל, פושעי סייבר הפכו מתוחכמים ופעילים יותר. זו הייתה מתקפה מתוחכמת ביותר.
SITA פעלה במהירות ויזמה אמצעי בלימה ממוקדים. הנושא מצוי בהמשך חקירה על ידי צוות תגובת אירועי הביטחון של SITA בתמיכת מומחים חיצוניים מובילים בתחום אבטחת הסייבר.
אם אתם לקוחות של חברת תעופה, ורוצים לבדוק את הטיפול בנתונים האישיים שלכם, יש להגיש בקשה ישירות לחברת תעופה בהתאם לחוק הגנת הנתונים”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה