נושי אי.די.בי נגד בעלי דור אלון: "פגע במכירת ישראייר. גרם נזק של מיליוני שקלים"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מחזיקי האג"ח מתכוונים לפנות לביהמ"ש העליון בבקשה לקצר את ההליכים ולטעון שבעלי דור אלון, מוטי בן משה, המבקש מביהמ"ש לעכב את מכירת ישראייר לרמי לוי - כבר גרם נזק גדול בעצם הגשת הבקשה
ישראייר
ישראייר. צילום: עידו וכטל

מחזיקי אג"ח סדרה ט' של אי.די.בי פיתוח זועמים על מוטי בן משה, בעלי דור אלון, בגין בקשה שהגיש לבית המשפט העליון להורות על עיכוב מכירת החברה לרמי לוי וחברת בי.ג'י.איי השקעות. כזכור, בית המשפט העליון ביקש מהצדדים להשיב לבקשה עד 14 בינואר.

מחזיקי האג"ח מתכוונים לפנות לבית המשפט בבקשה לקצר את ההליכים ולטעון שבן משה גרם נזק גדול בעצם הגשת הבקשה. מחזיקי האג"ח טוענים לנזק שנגרם להם ולחברה עצמה שגם כך לא נמצאת במצב רגיל. בנוסף, בעלי האג"ח צפויים לטעון כי בן משה כבר גרם להם נזק במכרז עצמו כשאיים להגיש את הבקשה לבית המשפט העליון בגינה מחיר המכירה ע"י המתמודדים לא עלה. "הוא פגע במכירה במיליוני שקלים", טוענים בעלי האג"ח.

מנגד, בבקשה הדחופה לעיכוב ביצוע שהוגשה לבית המשפט העליון ע"י דור אלון ובן משה, באמצעות עורכי הדין רונן מטרי ויוסי בן נפתלי, נאמר בין השאר כי, "הן מאזן הנוחות והן סיכויי הערעור מחייבים עיכוב ביצוע פסק הדין, שכן אם יבוצע פסק הדין למבקשת יגרם נזק משמעותי, בדמות אבדן הזדמנות עסקית ופגיעה באינטרס המוגן שלה כי הליכי המכר שנקבע מפורשות כי יהיו סופיים יתנהלו באופן ראוי והוגן, ומנגד לאף אחד מהגורמים המעורבים לא צפוי להיגרם נזק של ממש בעיכוב הביצוע".

בערעור לעליון טוענת דור אלון בין השאר כי, "ניתן לראות בנקל, כי הצעת המערערת עולה באופן משמעותי, מכל בחינה שהיא, על הצעות המשיבות בי.ג'י איי, והצעת י.ח. דמרי, וזאת גם על פי תיאורן, המחמיא משום מה, בדו"ח הנאמן. ערך הצעת המערערת, 168.4 מיליון שקל, ערך הצעת בי.ג'י.איי – 151.2 מיליון שקל, אשר רק 101.2 מיליון מהם במזומן, ערך הצעת י.ח. דמרי -143.1 מיליון שקל במזומן. ברור אם כן, כי לו היו המחזיקים והנאמן שוקלים שיקולים כלכליים ועניינים בלבד כפי שמצופה מהם לעשות, היה עליהם לקבל במסגרת הליך הצעות הסופיות את הצעת המערערת שהייתה במובהק טובה מההצעות האחרות".

עוד בערעור דור אלון ובן משה תוקפים את החלטת בית המשפט המחוזי וסגן הנשיא חגי ברנר על הליך המכירה, שכזכור נתן בזמנו אפשרות לסיבוב נוסף של שיפור ההצעות, "בכך אפשר בית המשפט הנכבד קמא דה פקטו, לדמרי כמו גם לנאמן האג"ח ולמחזיקים, ליהנות מהפרת כללי המכר על ידם ומהתנהלותם חסרת תום הלב וקיפח קשות את המערערת שהצעתה במועד הגשת ההצעות הסופיות הייתה במובהק גבוהה וטובה מאלו של המציעים האחרים".

עוד תוקפים עורכי הדין מטרי את בן נפתלי, "החלטת בית המשפט הנכבד קמא מעבירה מסר לנושים לפיו עליהם להתערב בהליכי המכר ולעשות כל שביכולתם, שוב ושוב, לשם קבלת הצעות גבוהות יותר, גם תוך הפרה של כללי המכר והתעלמות מהוראות הנאמן, שכן בכל מקרה הם יכולים רק להרוויח מהתנהלות זו. ההחלטה מעבירה גם מסר למציעים מאוחרים, לפיו הם לא יינזקו משיתוף פעולה תחבולני עם התנהלות מעין זו, ואף תינתן להם הזדמנות נוספת לתקן את הצעתם כשהם יודעים מה הציעו האחרים. לא ניתן להותיר על כנו מסר מעין זה, שעשוי לסכל את הליכי המכר שמקיימים בעלי תפקיד".

 

 

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.