שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

כאוס התעופה באירופה – גם נמלי תעופה כופים על החברות צמצום טיסות

סכיפהול אמסטרדם וגטוויק לונדון מגבילים את מספר הנוסעים ומספר הטיסות בחודשי הקיץ, וממשלת בריטניה דורשת מחברות התעופה לתכנן ולהודיע לנוסעים מוקדם ככל האפשר על ביטול טיסות
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מטוסי KLM בנמל סכיפהול
מטוסי KLM בנמל סכיפהול. צילום: Shutterstock

העומס העצום בנמלי התעופה והמחסור בעובדים, הן בשירותי הקרקע והן בצוותי האוויר, מאלצים זה מכבר את חברות התעופה לבטל אלפי טיסות ברחבי אירופה. גם נמלי התעופה המרכזיים אינם עומדים עוד בלחץ ובעומס, וגם הם חושבים על דרכים ואמצעים להקל על הנוסעים, שהם הסובלים העיקריים.
בסוף השבוע האחרון שני נמלי תעופה מרכזיים באירופה, סכיפהול אמסטרדם וגטוויק לונדון, החליטו להגביל את מספר הנוסעים ומספר הטיסות כדי להקל מעט על העומס הצפוי בחודשי הקיץ.

המחסור המתמשך בכוח העבודה אילץ את נמל התעופה סכיפהול להגביל את מספר הנוסעים ליום כדי להבטיח פעילות חלקה במהלך עונת הנסיעות העמוסה בקיץ. נמל התעופה אמר שהוא יאפשר כ-70,000 נוסעים מדי יום, כ-16% פחות ממה שתכננו חברות התעופה.
מנכ"ל שדה התעופה, דיק בנשוב, נאם במסיבת עיתונאים ואמר כי אין זה אחראי להתקדם אל עונת הקיץ הקרובה מבלי ליישם צעדים להתמודדות עם המוני הנוסעים ובעיות כוח אדם, והוסיף, "לכן החלטנו להתערב עכשיו כדי שאנשים יידעו בזמן מה הולך לקרות".
להגבלת כמות הנוסעים בנמל התעופה, אחד העמוסים באירופה, יש השלכות על חברות התעופה. חברת הדגל ההולנדית, KLM, אינה מרוצה מההודעה של מנכ"ל נמל התעופה ומציינת כי יש להטיל על סכיפהול אחריות כספית למהלך, הפוגע בחברות התעופה.
בהתחשב בתורים הארוכים, נמל התעופה גם המליץ לנוסעים להגיע לשדה התעופה בזמן, אך לא מוקדם מדי. כמו כן, הם התבקשו לבצע צ'ק אין שעתיים לפני טיסה בתוך אירופה ושלוש שעות לפני טיסה בין יבשתית.

גם נמל התעופה גטוויק לונדון החליט להגביל באופן קיצוני את הטיסות בקיץ הקרוב בגלל המחסור החריף בצוות העובדים.
המשמעות היא ש-4,000 טיסות יקוצצו עד ספטמבר. נמל התעופה יגביל את מספר הטיסות ל-825 ביולי ו-850 באוגוסט, בעוד כ-900 טיסות יומיות פועלות בדרך כלל במהלך שיא הקיץ. ההגבלה תשפיע על כ-800,000 נוסעים במהלך החודשיים הקרובים
המטרה היא "סטנדרט שירות אמין יותר וטוב יותר", אומרים בהנהלת נמל התעופה. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם חברות התעופה כדי למנוע הפרעות לנוסעים בקיץ הזה, וגם עם הצוותים החדשים שגויסו ויתחילו לעבוד בשבועות הקרובים אנחנו יודעים שזה יהיה קיץ עמוס".

בבריטניה הממשלה גם דורשת מחברות התעופה לתכנן בעוד מועד את פעילותן ולהחליט מוקדם ככל האפשר אילו טיסות תתבטלנה כדי להודיע לנוסעים מראש, ולא להגיע למצבים שקרו לאחרונה, שנוסעים התבשרו על ביטול טיסתם בדרך לנמל התעופה.
במכתב משותף כתב משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית: "להודיע על ביטולים בהזדמנות המוקדמת ביותר ולספק לוח זמנים חזק ומעודכן יותר לצרכנים… חשוב שכל חברת תעופה תבדוק את התוכניות שלה לשארית עונת הקיץ עד סוף ספטמבר כדי לפתח לוח זמנים שניתן לספק".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. רגע, שם הביטולים הם לא בגלל טייסי אלעל?
    מוזר

  2. פספורט"ניוז" שכחתם לציין בכתבה שזה בגלל טייסי אלעל
    או שעל זה ההסתדרות לא שילמה לכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.