הפיליפינים: שדה”ת של מנילה נסגר עקב התפרצות הר געש

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הר הגעש Taal התפרץ וכיסה אזור נרחב בעשן ואפר וולקני, אלפי תושבים פונו וכל הטיסות היוצאות והנכנסות בשדה המרוחק כ-60 ק"מ מההר, בוטלו. מרבית הטיסות הבינל' הועברו לשדה"ת קלארק. יריב פישר מנכ"ל פלייאיסט: "אין חשש מהותי להתפרצות מסיבית שתשפיע על האזורים המאוכלסים"

שדה התעופה הבינלאומי הראשי שבמנילה בירת הפיליפנים נסגר היום (ראשון) עקב פעילות וולקנית.

הר הגעש Taal הוא בין הרי הגעש הפעילים ביותר בפיליפינים, למרות שלא הייתה בו התפרצות גדולה מאז 1977. בשנת 1911 התרחשה התפרצות עצומה של ההר, שגרמה למותם של למעלה מ-1,300 איש. ההר, שהוא למעשה אי, נחשב לאזור סכנה קבוע.

היום התפרץ ההר שוב, כיסה אזור נרחב בעשן ואפר וולקני, ועקב התנאים הגיאוגרפיים ההתפרצות נחשבת מסוכנת במיוחד, כיוון שהיא יכולה לגרום גם לצונאמי כתוצאה מגלי הלם ופיצוצים מתחת למים, הנגרמים עקב הפעילות הוולקנית של האי הגעשי.

שלטונות הפיליפינים הכריזו על כוננות ברמה גבוהה, כש-10 ק”מ סביב המכתש הפעיל של ההר מצויים בסכנה מיידית. כ-8,000 תושבים, המתגוררים ביישובים הסמוכים, פונו מבתיהם.

במקביל רשות התעופה הממלכתית החליטה לנקוט צעדי ביטחון מתחייבים והורתה על פינוי מוחלט של נמל התעופה הבינלאומי של מנילה, נינו אקווינו, המצוי במרחק של כ-60 ק”מ מההתפרצות הגעשית, וביטול כל הטיסות היוצאות והנכנסות עד להודעה חדשה. חלק מהטיסות היוצאות והנכנסות הועברו לשדה התעופה המשני שבפיליפינים – קלארק (Clark).

בשל ההשבתה המוחלטת של הטיסות עקב התפרצות הר געש, כל הנוסעים נדרשים להתעדכן בחברות התעופה על מצב הטיסה, ובכל מקרה אין להגיע לנמל התעופה.

יריב פישר מנכ”ל חברת פלייאיסט (Flyeast), המפעילה סניף במנילה סיפר לפספורטניוז: “הר הגעש טאאל נמצא סביב אגם, כך שאין חשש מהותי להתפרצות מסיבית שתשפיע על האזורים המאוכלסים. מרבית הטיסות הבינל’ מועברות בשל האפר לשדה התעופה קלארק שבמנילה, אולם טיסות הפנים עדיין לא חזרו לפעול. טיולי היום באזור בוטלו, אך חשוב לציין שכל שאר הפעילות בפיליפינים ממשיכה.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה