“נפעל להטמעת מנגנוני אכיפת החוק על כל חברות התעופה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בתגובה לפרסומים כי בית הדין בגרמניה קבע כי אל על תפצה נוסעים על איחור בן 3 שעות לפי חוקת האיחוד האירופי, אומרת מנכ"לית ההתאחדות: "ההחלטה מדגישה את המצב הא-סימטרי לעומת ישראל, בה לא מתקיימת אכיפת החוק הישראלי על כל חברות התעופה הזרות"

בית דין בגרמניה קבע לאחרונה כי על ‘אל על’ לשלם לנוסעים ישראלים פיצוי בגין איחור בן 3 שעות בטיסה. זאת, בהתאם לחקיקה הרלוונטית הקיימת באיחוד האירופי. בדין הישראלי לעומת זאת, קובעות הוראות חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה, התשע”ב-2012), כי פיצוי דוגמת זה שהעניק ביה”ד הגרמני לתובעים, יוענק רק לאחר איחור של 8 שעות, שדינו כביטול.

חני סובול, מנכ”לית התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל אמרה בתגובה לפסק הדין: “החלטת בית הדין האירופי מדגישה את המצב הא-סימטרי לעומת ישראל, בה לא מתקיימת אכיפת החוק הישראלי על כל חברות התעופה הזרות”.

סובול טוענת, כי חברות תעופה רבות מתחמקות מחובתן לאפשר לנוסעים לבטל עסקה בהתאם לחוק הגנת הצרכן, סוגרות את מרכזי שירות הלקוחות שלהן בישראל ועוד. “רבים הם הנוסעים הישראלים אשר טסים עם חברות לואו קוסט, ומוצאים עצמם עם הפסדים כספיים, לאחר שחברות התעופה מתנערות מחובתן לפעול לפי החוק הישראלי. במקרים אלה אין לצרכן הישראלי אל מי לפנות כאן כדי למצות את זכאותו עפ”י חוק, והוא נשלח ב”לך ושוב” להתכתב עם מרכזי שירות מעבר לים, וברוב המקרים אינו מצליח לקבל את כספו.”

סובול מוסיפה כי ההתאחדות תפעל להעלות מחדש לסדר היום של הרשויות את חובתן לייצר מנגנוני אכיפה אשר יאפשרו לצרכן הישראלי לעמוד על זכויותיו מול כל חברת תעופה הטסה לישראל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה