נציגי רש”ת בדיון בוועדת הכלכלה על הצפיפות והעומס בנתב”ג: “מדובר באירוע חד פעמי”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
"אם מראות העומס בנתב"ג יחזרו על עצמם לא יוארכו ההגבלות בתעופה פעם נוספת", אמר הבוקר (א') יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת. דובר רשות שדות תעופה: "רש"ת פועלת כדי להבטיח את זרימת הנוסעים בצורה בטוחה ובמטרה לא ליצור עומסים חריגים"
מנהל נתב
שמואל זכאי, מנהל נתב"ג. צילום: ספיר פרץ זילברמן

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח”כ יעקב מרגי, אישרה היום (ראשון) את תקנות הקורונה העוסקות בהגבלות על התחבורה והתעופה.

תקנות הגבלת הפעלת שדות תעופה וטיסות, העוסקות בהגבלות הכלליות שהוטלו על הענף בתקופת הקורונה, בהן החובה לבצע מדידת חום לפני הכניסה לשדה התעופה והאיסור לעלות למטוס ללא מסיכה ועוד, הוארכו עד 6 בינואר 2021. עם זאת, גם במקרה זה דרש היו”ר מרגי כי מראות צפיפות, כפי שנצפו בשבוע שעבר, לא יחזרו על עצמם והזהיר כי לא יאשר הארכה נוספת אם הדבר יקרה שוב.

תקנות הגבלות התחבורה, שקובעות תפוסה של 75% בכלי התחבורה הציבורית ואושרו בוועדה לפני כשבועיים, הוארכו עד ה-31 בדצמבר 2020 ולא עד ה-7 בינואר 2021 כפי שביקשה הממשלה, לנוכח בעיות בצפיפות בתחבורה הציבורית.

באשר להארכת ההגבלות בתחום התעופה דרש היו”ר מרגי הסברים על המראות של צפיפות בנתב”ג. היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו”ד רננה שחר, אמרה כי מדובר באירוע חד-פעמי שמטופל על ידי רש”ת וביקורת הגבולות, כך שהדאגה במקומה ומטופלת. נציגת רש”ת, ענת סתיו, אמרה גם היא כי מתקיימות פגישות בין נציגי משרד התחבורה, רש”ת ורשות ההגירה על מנת לדאוג שזה לא יקרה שוב.

התקנות בתחום התעופה אושר בהתאם לבקשת הממשלה, אך היו”ר מרגי הבהיר כי אם המראות האלה יחזרו על עצמן בחודש הקרוב פעם נוספת, הוועדה לא תאשר את הארכת המגבלות פעם נוספת. הוא הוסיף כי אם הכל פועל כרגיל אז נשאלת השאלה בשביל מה צריך תקנות קורונה.

בעקבות התורים הארוכים והצפיפות בנתב”ג מסר הבוקר דובר רשות שדות התעופה כי “רש”ת פועלת כדי להבטיח את זרימת הנוסעים בצורה בטוחה ובמטרה לא ליצור עומסים חריגים. על פי התו הכחול מותר שהייה של עד 8 טיסות בשלוש שעות בטרמינל. אנו מבקשים מהנוסעים לשמור על ריחוק חברתי ולעטות מסכות רשות שדות התעופה פנתה למשטרת ישראל להקצות שוטרים לשמירה על הסדר הציבורי וזאת בנוסף לעשרות עובדי רש”ת העוסקים בכך”.

באשר להארכת התקנות בתחבורה הציבורית, נציגת לובי 99, עו”ד ימית ינאי, אמרה כי הצטברו עדויות על תפוסה של מעל 100% וגם במקומות בהן התפוסה עמדה על 75%, בהתאם לתקנות, קשה לשמור על ריחוק חברתי. היא ביקשה את חוות הדעת של משרד הבריאות והמליצה להוריד את התפוסה בחזרה ל-50% מהקיבולת. היו”ר מרגי אמר כי מדובר בהארכת התקנות, שמגיעה לוועדה לאחר שעברה אישור משרד הבריאות. עם זאת, הוא ביקש את התייחסות משרד התחבורה.

נציג משרד התחבורה, עו”ד עופר לוי, אמר כי לתחבורה ציבורית הוספו 500 סדרנים, על 400 הפקחים הקיימים, אך הם לא יכולים להיות בכל אוטובוס. הוא הוסיף כי תיקון התקנות שנועד לאפשר שימוש באוטובוסים הפרטיים בתחבורה העירונית נמצא בדרך לאישור שרת התחבורה ושר האוצר. באשר להפסקת פעילות הרכבת בסופי השבוע, אמר לוי כי הדבר נועד לשיפור תשתיות ועבודה על פרויקט החשמול.

ח”כ אימאן חטיב יאסין אמרה שתתנגד להארכת הגבלות התחבורה בשל הנעשה בענף, והוסיפה כי הגיע הזמן לעשות סדר. היו”ר מרגי אמר כי אם התקנות לא יאושרו לא יהיו הגבלות בכלל, והעומס יהיה גדול אף יותר. הוא הציע לקצר את תוקף התקנות עד -31 בדצמבר 2020, כאשר עד אז משרד התחבורה יצטרך להביא לוועדה תוכנית מסודרת כן לאכיפה בתחבורה ציבורית וגם להחזרת פעילות הרכבת בסופי שבוע. ח”כ חטיב יאסין הסכימה לתמוך בהצעת היו”ר מרגי, והיא אושרה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה