60f אלי גונן: "עברתי בחיי לא מעט משברים. כזה עוד לא חוויתי" - Passportnews

אלי גונן: "עברתי בחיי לא מעט משברים. כזה עוד לא חוויתי"

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רגע לפני שנשיא התאחדות המלונות לשעבר ניגש למכרז של משרד הביטחון שיהפוך (אם יזכה) את מלון "שבע הקשתות" הירושלמי שבניהולו ל"מלונית קורונה", אלי גונן מתוודה: "עברתי בחיים שלי לא מעט משברים אבל זה באמת סיפור שאני לא מכיר כמוהו". ראיון
|
אלי גונן עם שר התיירות, יריב לוין. צילום: יח"צ

שיחת הטלפון שלנו תפסה את אלי גונן, אחד מוותיקי ענף המלונאות בארץ, שוקד על הכנת הצעה למשרד הביטחון להפיכת מלון "שבע הקשתות" הירושלמי שבניהולו למלונית בידוד. "התלבטנו, אני ושותפי, קלמן הובר, בחברת הניהול 'טארה', האם לגשת למכרז ולהפוך את בית המלון בירושלים למלון בידוד בגלל פגיעה אפשרית בתדמית המלון בעתיד", הוא אומר לנו ומוסיף, "אני מאמין בדבר אחד, וזה מה שאני גם מקווה שיקרה, כשהעולם יצא לחלוטין ממשבר הקורונה, אני לא חושב שתהיה בעיה למלונות שהיו מלונות בידוד, שהרי אחרי חיטוי יסודי הכל עובר. אני לא רואה בעיה".

במידה ומלון "שבע הקשתות" בבירה יהפוך על 196 חדריו למלונית בידוד, הוא יצטרף למלון "דן ירושלים" שכבר הפך למלונית בידוד, וזאת לאחר שרשת מלונות דן זכתה במכרז של משרד הביטחון לאכסן חולי קורונה במלונות ובכך להקל על בתי החולים.

כמו במרבית המלונות, גם גונן&הובר נאלצו לשלוח לחל"ת את מרבית עובדיהם כתוצאה מעצירת הפעילות. "השתדלנו לא לפטר עובדים אלא ללכת רק על חל"ת. יש לנו 60 עובדים במלון 'שבע הקשתות' בירושלים ו-35 עובדים במלון 'אירוס המדבר' בירוחם. אי אפשר לשלוח ככה סתם אנשים הביתה בלי כלום. גם לא מפטרים מתוך מחשבה להחזיר את העובדים בהמשך. הבעיה", אומר גונן, "שאף אחד לא ידוע מה הולך להיות בהמשך וזה פשוט נורא".

נכון להיום, מעדכן גונן, רק חלק קטן מאוד של עובדי מלון "אירוס המדבר" ממשיכים לתת שירות במלון הדרומי לעובדי מדינה שעדיין ממשיכים לעבוד בסביבה. "'אירוס המדבר' בירוחם פועל חלקית, מיום ראשון עד חמישי לטובת עובדים שעובדים באזור. אנחנו מגישים אוכל לחדרים. חדר האוכל סגור. זה הזוי לגמרי. זה לא תענוג".

 

||
מלון אירוס המדבר בירוחם. צילום: אסף פינצ'וק

 

"אני מאוד מקווה שבסופו של דבר אנשים כן ירצו לחזור לראות את המקומות הקדושים". ירושלים. צילום 123rf

 

"זה מסוג הדברים שוואלה, צריך לחכות ולראות מה יקרה ואיך ייגמר"

 

לאלי גונן קילומטרז' ניהולי מפואר. ברזומה שלו תפקידים כמו מנכ"ל האוניברסיטה העברית ונשיא התאחדות בתי המלון בישראל. "עברתי בחיים שלי לא מעט משברים: סקאדים, שלום הגליל, צוק איתן, אינתיפאדות וכיו"ב. אבל זה, לא אותו דבר. זה משבר מסוג אחר. במלחמות ובמבצעים צבאיים אתה יודע שבנקודה כזו או אחרת זה עובר. נגמר. היום, לא יודעים לאן זה בא ולאן זה הולך. אף אחד לא יכול להעריך איך זה יגמר. זה באמת סיפור שאני לא מכיר כמוהו".

עוד אומר גונן, "גם אחרי שראינו והבנו את הקורונה, עדיין נשאלת השאלה האם העולם יחזור לנסוע ולנפוש כרגיל אחרי שהכל יגמר? האם החזרה תהיה מהירה? באמת שאף אחד לא יודע לאן הולכים. לא נותר אלא לחכות ולראות מה ילד יום ואיך יוליד יום. זה מסוג הדברים שוואלה, צריך לחיות ולראות מה יקרה ואיך זה ייגמר".

גונן משתף גם את החשש שלו מפני שינוי בסדרי עולם בכל הקשור ביציאה לחופשה. "האם אחרי שינקו את העולם מקורונה, האם אנשים יחזרו לנפוש כרגיל או שבגלל שהנגיף הוא אויב בלתי נראה, גם אחרי שיכריזו עליו ניצחון, אנשים עדיין יחששו? אף אחד לא יודע לאיזה כיוון זה ילך גם אחרי שיגידו שהכל על הכיפאק. אני מאוד מקווה שבסופו של דבר אנשים כן ירצו לחזור לראות את המקומות הקדושים כאן וכן ירצו לחזור לשגרת פנאי".

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.