יו”ר ההסתדרות: “המשק צריך חמצן, לא דיבורים על חמצן”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רה"מ, בנימין נתניהו, הכריז על סיוע חירום למשק בגובה 10 מיליארד ש' וסיוע בנפרד לענף התעופה. יו"ר ההסתדרות: "ברכות על כניסתו של רה"מ לעובי הקורה, אך אין בהצעתו בשורה שתעזור להצלת המשק". פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת: "טעות לתעדף את התעופה". עדכון
נתניהו למארגני התיירות הנכנסת
רה"מ, בנימין נתניהו. צילום: 123rf

רה”מ, בנימין נתניהו, הצהיר על מתן סיוע חירום בגובה של 10 מיליארד שקל למשק המצוי בעיצומו של משבר הקורונה. לענף התעופה, כך הבטיח נתניהו, “יהיה טיפול פרטני ונפרד מעבר ל-10 מיליארד”.

יוסי פתאל, מנכ”ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, בתגובה להצהרת ראש הממשלה: “זו טעות לתעדף את ענף התעופה. בלעדינו לא יהיו תיירים בישראל והמטוסים יישארו ריקים”.

לדברי פתאל, “זו טעות לתעדף את ענף התעופה מבלי להתחשב במארגני התיירות הנכנסת שאחראים להביא את התיירים למטוסים. בלעדינו התכנית להצלת התעופה לא תהיה שלמה. אנחנו צריכים להיות בין הראשונים בסדר העדיפויות כי בלעדינו לא יהיו תיירים למטוסים ולבתי המלון”, אומר יוסי פתאל, בתגובה להצהרת ראש הממשלה, שר האוצר, שר הכלכלה, נגיד בנק ישראל ומנכ”ל משרד האוצר על ההיערכות הכלכלית להשלכות נגיף הקורונה. ענף התיירות הנכנסת הוא ה-6 בגודלו בין ענפי הייצוא ומהווה 4% מהתל”ג. מדובר בתשתית חיונית המייצרת עבודה לעשרות אלפי אנשים ומקומות עבודה בעיקר בפריפריה. זה כולל את נהגי האוטובוס, מדריכי הדרך, בעלי מסעדות, מקומות בילוי וכדומה”.

עוד לדברי פתאל, “אנו דורשים מרה”מ להקצות תקציב מיוחד לטיפול בענף זה הצפוי לאבד כ-3.5 מיליון תיירים בישראל בשנה הנוכחית, כתוצאה ממשבר הקורונה. אנחנו מצפים שרה”מ יורה למשרד האוצר לשלב את הצלת מארגני התיירות בכל תכנית הצלה. חשוב להבין כי מארגני התיירות הנכנסת הם אלו הפועלים להבאת התיירים מחו”ל לישראל ובכך משפיעים על תעסוקתם של 150,000 עובדים במשק. הם החיבור החיוני בין פוטנציאל שיווק תיירים לישראל לבין כלכלת התיירות”.

 

“אנחנו צריכים להיות בין הראשונים בסדר העדיפויות כי בלעדינו לא יהיו תיירים למטוסים ולבתי המלון”. יוסי פתאל. צילום: UFTAA

 

יו”ר ההסתדרות: “ברכות על כניסתו של ראש הממשלה לעובי הקורה אך אין בהצעתו שום בשורה שתעזור להציל את המשק”

יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, ויו”ר נשיאות המגזר העסקי בפועל, דובי אמיתי, התייחסו להצהרתו של ראש הממשלה נתניהו בנוגע לסיוע הדרוש למשק כדי להתמודד עם משבר הקורונה. השניים מסרו, “ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי מברכות על כניסתו של ראש הממשלה לעובי הקורה, אך אין בהצעתו שום בשורה שתעזור להציל את המשק. העמדת הלוואות לא נותנת פתרון אמיתי לעסקים שנמצאים כעת בקריסה. המשק צריך חמצן, לא דיבורים על חמצן. מה שנדרש מהמדינה זה להזרים כסף חי לחברות ולענפים במצוקה ולא להשחית זמן יקר על התאוריה. העובדים והעסקים הם מנוע הצמיחה של הכלכלה המקומית ואסור להמר על גורלם. אנו קוראים לראש הממשלה להקים באופן מיידי שולחן עגול ששותפים בו כל הצדדים: הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים. הפתרון נמצא על השולחן הזה וכל ניסיון להתחמק מההסכמות, עלול להביא את המשק הישראלי לנקודה שיהיה קשה לחזור ממנה”.

 

arnon bar david
“המשק צריך חמצן, לא דיבורים על חמצן”. ארנון בר דוד, יו”ר ההסתדרות. צילום: אגף דוברות בהסתדרות

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “יו”ר ההסתדרות: “המשק צריך חמצן, לא דיבורים על חמצן””

  1. אבל חברים אנחנו לא מעניינים את יושבי בלפור מה שמעניין אותם זה רק טובות הנאה ולא לשלם שקל וכל השאר שילכו לאבדון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה