נתניה על המפה: אליפות העולם בלקרוס תיפתח הערב

כ-8000 תיירים לצד 2000 ספורטאים וחברי משלחות מרחבי העולם פוקדים החל מהיום את נתניה לרגל אחד מאירועי הספורט הגדולים שהתקיימו בישראל בשנים האחרונות. בתי המלון בעיר מדווחים על עלייה ניכרת בתפוסות

אחרי הג'ירו דה איטליה ואליפות אירופה בג'ודו, מדינת ישראל ממשיכה לארח השנה אירועי ספורט בסדר גודל בינלאומי להם השלכות משמעותיות על התיירות הנכנסת.

הערב (חמישי) יתקיים באצטדיון נתניה משחק הפתיחה החגיגי של אליפות העולם בלקרוס, אירוע חסר תקדים בקנה מידה תיירותי אשר מהווה את יריעת הפתיחה לאליפות שתתפרס על פני 9 ימים (12-21/7) במתחם מכון וינגייט והאצטדיון העירוני.

מדובר למעשה על אירוע חסר תקדים בקנה מידה בתיירותי אשר הביא לעיר ולסביבתה סדר גודל של כ-8000 תיירים מכל רחבי תבל, לרבות 2000 ספורטאים וחברי משלחות. תוסיפו לכך את העובדה שהמשחקים ישודרו ב-ESPN ובעשרות ערוצים בינלאומיים נוספים ליותר מ-250 מיליון צופים והרי לכם אירוע מכונן אשר מסב גאווה לא רק לקברניטי הספורט במדינה, אלא גם לתעשיית התיירות והמלונאות בפרט.

מנכ"לית האגודה לעידוד התיירות לנתניה, אולגה לוריא, סיפרה ל-"פספורטניוז" כי: "אנחנו גאים ומאושרים לארח בתחומי העיר נתניה את אחד מאירועי הספורט הגדולים שהגיעו לישראל בשנים האחרונות. אלפי תיירים ומבקרים מרחבי העולם ייהנו במהלך עשרת הימים הקרובים מנפלאותיה של נתניה, לרבות 14 קילומטרים של חופים מרהיבים ביופיים, בתי המלון המפוארים, אטרקציות מגוונות וכמובן מקבלת פנים חמה ולבבית מצדם של תושבי העיר".

כאמור, המרוויחים הגדולים מהאליפות הם בתי המלון בעיר נתניה שמדווחים על עלייה ניכרת בתפוסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ווסט לגון ריזורט נתניה, צילום: לאון שושן

אחד מהם הוא מלון ווסט לגון ריזורט של רשת מלונות טמרס אשר נפתח בקיץ 2017 עם 272 סוויטות המארח משלחות שחקנים רבות, מעריצים, אורחי VIP וכן את מטה התחרות.סמנכ"ל השיווק והסחר של רשת מלונות טמרס, ענת סטריק-דהאן, סיפרה כי "אנו גאים לקחת חלק באליפות העולם בלקרוס ונרגשים לארח משלחות מעשרות מדינות ולחשוף בפניהם את ישראל. אנו נערכים לענות כל דרישות הספורטאים ואורחי התחרות. הספורטאים, המאמנים ומנהלי התחרות יזכו ליהנות ממלון מפנק במיוחד ולהתרגע לאחר תחרות מאתגרת". 

מלון נוסף המדווח על תפוסות גבוהות של 75% במהלך ימי המשחקים מלון דיוויד טאוור גאלרי בי סופיטל. "אנו מארחים במלון בני משפחה של שחקנים לצד אוכלוסייה של תיירים הפוקדת אותנו במהלך הקיץ", אומר מנכ"ל המלון, דני רונן. "אין ספק שהאליפות הגדילה את העבודה עבור כלל המלונות. אומרים שכאשר הגשם יורד הוא יורד על כולנו, ואני בהחלט מסכים עם המשפט זה. היצע החדרים קטן בעקבות האליפות, מה שהעלה את המחירים והעניק לכל בתי המלון בעיר וכן מחוצה לה תנופה תיירותית בתקופה זו של השנה".

גם מלון הסוויטות איילנד רושם עלייה מרשימה בתפוסות. "אליפות העולם בלקרוס מצילה אותנו", מכריזה מנכ"לית המלון, שרון סיידא. "הנבחרות והאוהדים שהגיעו לקחו כ-80 חדרים במלון. אנחנו מארחים כאן את נבחרות ברזיל, קנדה, הפיליפינים ועוד. בנוסף נקיים ביום הנעילה של האליפות ארוחת צהריים חגיגית בהשתתפות 2000 משתתפים – כלל הנבחרות ואנשי המטה. אין ספק שמדובר באירוע חסר תקדים שמעניק תנופה תיירותית חסרת תקדים לעיר".

מנכ"ל מלון העונות בעיר, נאור חן, מוסיף כי: "תמיד כיף שאירועים בינלאומיים מגיעים לעיר ומעלים את מספר התיירים והמבקרים בתחומה. אנחנו באופן אישי נערכנו עם תפריטים מיוחדים עבור הספורטאים, עמדות איסוף יחד עם שירות מוקפד עבור האורחים".

מלון מדיטרה, צילום: יח"צ

מלון חדש נוסף שנפתח בנתניה בחודשים האחרונים הוא מלון מדיטרה. מנכ"לית המלון, יוליה פרידמן, מספרת שכלל המלון מאויש בימים אלו על ידי נבחרות ומשלחות בינלאומיות שהגיעו ארצה לקחת חלק באליפות. "מדובר על פסטיבל ספורטיבי ותיירותי שאנחנו בישראל צמאים לו. תענוג לראות ערב רב של אנשים מכל העולם, מתרבויות שונות וממקומות שונים מתקבצים כאן אצלנו ונהנים פרט מאליפות ספורטיבית גם מכל הטוב שיש לנתניה להציע. נאחל לעוד אירועים בסדר הגודל הזה בעתיד".

יוליה פרידמן, מנכ"ל מלון מדיטרה: "100% תפוסה בתקופת המשחקים. מתארחת אצלנו במלון הנבחרת האמריקאית שלקחה את כל החדרים. נערכנו עם כל הדרישות המיוחדות – מזון מיוחד לספורטאים, תחנת איסוף לאימונים ולאצטדיון ושירות מוקפד של הצוות. האירוע הזה הוא סיפור הצלחה מסחרר לעיר. יש המון תיירים, מעודדים, קבוצות, אווירה של ספורט. קיץ במיטבו ששם את העיר נתניה על המפה".

נאור חן, מנכ"ל מלון העונות: "90% תפוסה בימים הללו – 100 סוויטות במלון, מתוכם כחצי מגיעים נבחרות פורטו ריקו, שוויץ וטיוואן. עסקנים, ראשי הקבוצות. נערכנו עם תפריט מיוחד לספורטאים ואזורי אירוח, שעות הגשה שונות לפי הצרכים של השחקנים. האירוע הזה נותן רוח גבית יוצאת דופן לתיירות בעיר, פסטיבל ספורטיבי שיש לו השלכות חיוביות מאוד עבור התיירות. בשעות הפנויות של הספורטאים הם יורדים לים ונהנים מחוף הים המדהים".