'סביחה גקצ'ן' – "נמל התעופה העירוני של איסטנבול"

פתיחת נמל התעופה הבינלאומי החדש של איסטנבול תרמה גם להתפתחות נמל התעופה השני של העיר, שהיקף פעילותו גדל ב-25%, ועם הטרמינל החדש לטיסות פנים הוא מסוגל להכיל 41 מיליון נוסעים בשנה

הכניסה הראשית לנמל התעופה. צילום: Shutterstock

נמל התעופה החדש של איסטנבול שוכן במרחק של 35 ק"מ מצפון לעיר, ואילו נמל התעופה השני של העיר, 'סביחה גקצ'ן', השוכן בשולי החלק האסייתי של העיר, מתיימר מעתה להוות את "נמל התעופה העירוני של איסטנבול".

נמל התעופה ע"ש טייסת הקרב הראשונה בטורקיה ובעולם כולו, שהחל לפעול לפני 11 שנה במטרה להקל על העומס בנמל אטאטורק, הפך במשך השנים לנמל תעופה בינלאומי גדול, וכיום עם פתיחת הטרמינל החדש לטיסות פנים הוא מסוגל להכיל 41 מיליון נוסעים בשנה.

נמל 'סביחה' שירת בשנת 2018 יותר מ-34 מיליון נוסעים, הנמל ה-12 בהיקף פעילותו באירופה, ומאז פתיחתו של נמל התעופה החדש של איסטנבול, הפעילות הבינלאומית בנמל 'סביחה' גדלה ב-25% וכ-50 חברות תעופה פועלות בו.

"יש לנו מעמד חדש – נמל התעופה העירוני של איסטנבול", הכריז ארסל גוראל, מנכ"ל חברת הניהול של הנמל, ובישר כי בשנה הבאה ייפתח בנמל מסלול נוסף, וכמו כן, קו מטרו חדש יקשר בין הנמל לאזורים המרכזיים של איסטנבול.

נושאים שמוזכרים בידיעה