שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

בדרך לבג"ץ: "החלטת המדינה שרירותית הלוקה בחוסר סבירות קיצוני"

התאחדות סוכני הנסיעות במכתב התראה לפני עתירה לבג"ץ לרה"מ ולשרי הבריאות והתיירות: "אתם נדרשים לפעול בהתאם לסמכויותיכם כדין ולהורות לאלתר על ביטול התיקון לצו הבידוד המטיל חובת בידוד על מחוסנים ל-3 ימים ולהימנע מהארכת תוקפו ולהורות על ביטול האיסור הגורף על כניסת זרים לארץ"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
דיון חירום באיגוד הטייסים
צילום: shutterstock

התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות שיגרה מכתב התראה לפני הגשת עתירה לבג"ץ לראש הממשלה, היועמ״ש, שר התיירות ושר הבריאות, בקריאה לביטול ההגבלות הקשות החדשות על הכניסה והיציאה מישראל. את ההתאחדות מייצגים עוה״ד יובל בשן ואסף פריאל ממשרד תדמור, לוי ושות׳.

וכך מציינת ההתאחדות במכתב ההתראה ששלחה כאמור, "ביום 27.11.2021 כונסה ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה ("קבינט הקורונה"), לדון בהצעות ראש הממשלה ושר הבריאות להתמודדות עם הזן החדש שהתגלה לנגיף הקורונה – זן האומיקרון. במסגרת הדיון, החליט קבינט הקורונה על שורה של מגבלות חדשות, ובהן איסור גורף על כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו על ידי ועדת חריגים וקביעת חובת בידוד ביתי בת שלושה ימים לשבים לארץ שהם מחוסנים או מחלימים ("חובת הבידוד למחוסנים"). האיסור הגורף על כניסת תיירים לישראל, לרבות מחוסנים או מחלימים (בכפוף לחריגים) לא עוגן בחקיקה, אך הוא נוהג בפועל וחל בשלב זה החל מיום 27.11.2021 לתקופה של 14 יום. בד בבד בוטלה אפשרות כניסתם של קבוצת תיירים שאינם מחוסנים במתווה קפדני של בדיקות ופיקוח הדוק, החל מיום 29.11.2021. ביום 1.12.2021 אשררה ועדת הבריאות של הכנסת תיקון זה. בו ביום אשררה ועדת הבריאות של הכנסת את חובת הבידוד למחוסנים, אשר עוגנה בצו, במסגרתו מוטלת על השבים המחוסנים/המחלימים מכל מדינות העולם חובת בידוד לשלושה ימים, בשלב זה ל-14 יום".

ההתאחדות מציינת כי "צעדים אלה פוגעים פגיעה קשה ובלתי מידתית נוספת במשרדי הנסיעות, במארגני התיירות היוצאת והנכנסת, בסוכני הנסיעות בישראל ובכל העסקים שפרנסתם קשורה או תלויה בתיירות הנכנסת והיוצאת, אשר מטה לחמם נשחק ממילא עד דק בשנתיים האחרונות. צעדים אלו ננקטו מבלי שהונחה תשתית עובדתית מבוררת היטב, על יסוד נתונים בדוקים, בדבר האפקטיביות שלהם במאבק בזן האומיקרון".

לטענת ההתאחדות, "הטלת ההגבלות החדשות גם על מחוסנים עומדת בניגוד מוחלטת להערכות העדכניות של מרכז השליטה הלאומי למאבק בקורונה של משרד הבריאות, לפיהן להתפרצות הנוכחית בישראל אין קשר להתפשטות זן האומיקרון וכן, כי לחיסונים ישנה חשיבות מכרעת במאבק בווריאנט החדש. בנסיבות אלה, ההחלטה לקבוע חובת בידוד על מחוסנים השבים מכלל מדינות העולם, וההחלטה לסגור את גבולות המדינה גם לתיירים מחוסנים (זאת לאחר שרק לפני שבועות ספורים נפתחו שוב גבולות המדינה לתיירות הנכנסת לאחר שיתוק של כשנתיים!), לוקות, בכל הכבוד, בשרירותיות ובחוסר סבירות קיצוני. התערבותכם הדחופה נדרשת על מנת להבטיח שמגבלות הכניסה והיציאה מישראל יהלמו את הוראות הדין וכדי להביא להקטנת נזקיהם הכבדים מנשוא של משרדי הנסיעות, מארגני התיירות וסוכני הנסיעות בישראל".

לאור כל האמור, ההתאחדות דורשת מהנמענים כאמור לפעול בהתאם לסמכויותיכם כדין כדלקמן:
א. להורות לאלתר על ביטול התיקון לצו הבידוד, המטיל חובת בידוד על מחוסנים לשלושה ימים.
ב. להימנע מהארכת תוקפו של התיקון לצו הבידוד.
ג. להורות לאלתר על ביטול האיסור הגורף על כניסת זרים לארץ, לרבות מחוסנים ומחלימים שעברו בדיקות.
ד. להימנע מלהאריך את תוקפו של האיסור הגורף על כניסת זרים.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

5 תגובות

 1. מכתב התראה??? חחח
  לא אתם לא אמיתיים, אתם מנותקים לגמרי אה??
  חנוכה עבר, הצו הזה גם ככה יבוטל ביום ראשון
  ועכשיו אתם מתעוררים ב"מכתב התראה"?
  כמו ביולי שלקח לכם חודשיים להגיב, עכשיו הגבתם בשבועיים איחור.
  אני תוהה אם זה כדי להראות שאתם כאילו עושים משהו או שאתם פשוט כישלון אחד חרוץ??
  פראיירים לא מתים.. הם רק מתחלפים, ואנחנו העובדים הפשוטים משלמים את המחיר.. לא יאומן

 2. כל הכבוד! אולי זה יחזיר את בנט לשפיות, לאחר שלקה בחרדה קלינית בעקבות האומיקרון.
  זה הזוי אין כמעט מדינה מתוקנת אחת שישנם כאלו הגבלות, שלא לדבר על איסור גורף לכניסת תיירים. זה מרגיש מדינת פח! אנשים חסרי אחריות שמשחקים עם השאלטר של המדינה. זו לא ממשלת "שינוי" ולא כלום, זו אותה גברת בשינוי אדרת.

 3. המדינה לא תאריך את צו השעה שמסתיים בתחילת שבוע הבא
  הבגצ לא יהיה רלוונטי
  ועוד הצגה של הסוכנויות תסתיים ב"ניצחנו"
  פתטים

 4. הם מצפצפים עליכם המשכורות שלהם זורמים באין מפריע ואנחנו נשלם יותר על כל דבר לממן להם ולכנופיית האש את המשכורות שלהם בושה וחרפה

 5. אתם לא מבינים מה קורה פה . זו דיקטטורה . מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שסגרה גבולות באופן טוטאלי . תשכחו מהעולם הישן הוא לא יחזור . בקרוב גל חמישי ושישי ושביעי וחיסון 4 ו 5 ו 6 … עד שאנשים יתאבדו מדיכאון או ימותו מדום לב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.