שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

המדינה הפתיעה: "אין שום החלטת ממשלה להעניק סיוע לתיירות הנכנסת"

כך אמר בא כוח המדינה, עו"ד קובי עבדי, בדיון שנערך היום (ב') בבג"צ בעתירה שהגישה התאחדות סוכני הנסיעות על קיפוח מצד המדינה ובדרישתה לקבל סיוע מהמדינה בדומה לזה שניתן לתיירות הנכנסת. מנכ"לית ההתאחדות: "יש כאן היתממות"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בחירות לנשיאות התאחדות המלונות
צילום: shutterstock

שופטי בית המשפט העליון – ענת ברון, יוסף אלרון, ג'ורג' קרא – דנו היום (שני) בעתירה שהגישה התאחדות סוכני הנסיעות נגד המדינה על קיפוח ובדרישתה לקבל סיוע מדינה בדומה לזה שניתן למארגני התיירות הנכנסת.

בא כוח המדינה, עו"ד קובי עבדי, הפתיע את הנוכחים כשהודיע לבית משפט שלאחר בדיקה עמוקה, הם לא מכירים שום החלטה או הסכם על סיוע כזה למארגני התיירות הנכנסת. "לגבי הדבר הזה, יש בלבול. עשינו חיפושים בהמשך לתשובה שהגישה העותרת, אמרנו אולי לא מכירים, אנו לא מכירים שום החלטה נלווית, שום החלטת ממשלה שמעניקה סיוע לתיירות נכנסת. חברי מוזמן להפנות אותי, אנו לא מכירים פעולה שגרתית שכזו, לפחות בדברים שגרתיים. בית משפט זה ואני עוסק בעולם המעשה, עולם המעשה זה המצב. אנו לא מכירים החלטה כזו. העותרת מסתמכת על הצהרות אבל בעולם המעשה אנו לא יודעים להצביע על שום משהו קונקרטי שיצא אל הפועל".

עו"ד אסף פריאל, המייצג את ההתאחדות אמר בדיון, "אנו די בהלם ממה שנאמר כאן. חברי הפנה להצהרה מפורשת של שר האוצר שציטטה בפני הפורומים שמרשתי נמצאת בהם. אנו בוודאי מוכנים לקבל החלטה שתשווה את מצבנו למצב התיירות".

טלי לאופר, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות תקפה בדיון, "יש היתממות, נציגי המדינה יודעים שלא מדובר בהצהרות כלליות. ישבתי בוועדת הכספים ונציג משרד האוצר אמר: 'אני שמח לבשר במילים האלה שהגענו לסיכום עם מארגני התיירות הנכנסת על תקציב של 45 מיליון שקלים'. אני יודעת איזה סכום, אני אומרת עובר דרך משרד התיירות והיתר היה אמור לעבור, בצורה של תמיכה במסגרות עסקיות זה לא אמירות כלליות זו תכנית שסוכמה ולאחר מכן חזרו עליה עוד פעמים".

בית המשפט ציין כי מאחר והמדינה מצהירה שאין הסכם כזה, לא ניתן לדון קונקרטית בטענת אפליה. בנסיבות אלו ולאור הצהרת המדינה, ההתאחדות משכה את העתירה ללא צו להוצאות תוך שבית המשפט אמר שאם/כש המצב ישתנה ההתאחדות מוזמנת לחזור לתבוע.

טלי לאופר
"יש היתממות, נציגי המדינה יודעים שלא מדובר בהצהרות כלליות". טלי לאופר, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות. צילום: סיון פרג׳

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. חובבנות של ההתאחדות. להגיש בגץ בלי לבדוק לעומק. בלי להמציא אסמכתאות לטענת היסוד. לא פלא שהענף חבוט וחבול מרוסק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.