'סייבר' זכתה במכרז של 5 שנים לעובדי המדינה

סוכנות הנסיעות הממשלתית, 'ענבל', אשר רכשה שירותי טיסות ונסיעות לעובדי המדינה באמצעות 'אמדאוס', תרכוש שירותים ב-5 השנים הקרובות באמצעות 'סייבר'. המכרז החדש צפוי לחסוך כ-40% לעומת המצב הקיים

גיא דולב, מנכ"ל סייבר בישראלגיא דולב, מנכ"ל סייבר בישראל. צילום: פספורטניוז

'ענבל', סוכנות הנסיעות הממשלתית, הרוכשת שירותי טיסה ושירותי קרקע משלימים עבור משרדי הממשלה, עובדי המדינה והרשויות הציבוריות, היוצאים לנסיעות לחו"ל במסגרת תפקידם, פעלה במשך כ-12 שנה ללא מכרז ורכשה שירותים באמצעות מערכת ההפצה של חברת 'אמדאוס', עפ"י הסכמים מתחדשים מעת לעת.

לפני כ-3 שנים הגישה חברת 'סייבר', המתחרה עם 'אמדאוס' על אספקת שירותים למשרדי הנסיעות, בקשה לקיום מכרז, ואכן בתחילת 2018, לאחר דיונים בוועדת הכספים של הכנסת, החליט משרד האוצר לצאת במכרז ל"שירותי תעופה לרשויות".

המכרז פורסם בתחילת השנה, וב-20 במאי הסתיים המועד להגשת הצעות. בשבוע שעבר החליטה ועדת המכרזים הממשלתית לבחור בחברת 'סייבר' כספקית שירותי הנסיעות של 'ענבל' למשך 5 שנים, החל ב-1 בינואר 2020.

להלן הודעתה הרשמית של חברת ענבל:

"חברת הביטוח הממשלתית ענבל הודיעה ביום חמישי 31.10.19, לחברת Sabre ישראל טכנולוגיות נסיעות בע"מ, על זכייתה במכרז פומבי לאספקה ותחזוקה של מערכת להזמנת שירותי טיסה ושירותי קרקע שונים ברחבי העולם (GDS) עבור סוכנות הנסיעות הממשלתית. בהתאם לתנאי המכרז, בשבועות הקרובים יחל פיילוט למימוש והטמעת המערכת הזוכה. המכרז החדש צפוי לחסוך כ-40% מעלויות המערכת לעומת המצב הקיים.

חברת Sabre זכתה במכרז בתום הליך בדיקה מורכב ומקצועי, בו נבחנו פרמטרים שונים בהתאם להצעותיהן של מספר חברות שנגשו להליך. בין הפרמטרים שנבחנו, איכות המערכת המוצעת והתמורה הכספית הנובעת מהשימוש בה. הצעתה של Sabre קיבלה את הניקוד הסופי הגבוה ביותר מבין כל ההצעות, ולכן החליטה ועדת המכרזים של ענבל על זכייתה.

סוכנות הנסיעות הממשלתית מספקת שירותי נסיעות לחו"ל עבור מוסדות הממשלה. השירותים כוללים בין היתר הזמנת בתי מלון, השכרות רכב, העברות, הנפקת ויזות, כרטיסי רכבת  ועוד. השרות ניתן על ידי עובדים מיומנים, מקצועיים ובעלי ידע וניסיון בתחום, תוך שימוש בתשתיות טכנולוגיות מתקדמות".

גיא דולב, מנכ"ל סייבר ישראל, הגיב על הזכייה במכרז: "אני שמח מאד. זה מכרז חשוב, שיאפשר לנו להרחיב את הפעילות שלנו ולהתקדם למעמד מוביל במערכת הפצת הנסיעות בארץ. יחד עם זאת, אנחנו צריכים להיערך ולבצע את כל ההכנות הדרושות כדי לשרת בצורה הטובה ביותר את נציגי מדינת ישראל בנסיעותיהם ברחבי העולם".

נושאים שמוזכרים בידיעה