סין חוזרת לשגרה: ‘חג העבודה’ מתחיל בסוף השבוע

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המדינה חוזרת בהדרגה לשגרה, ובחג הקרוב, 'אחד במאי' מורחב, צפויים עשרות מיליוני סינים לטייל ברחבי המדינה. גם התעופה, הן הפנימית והן הבינלאומית, בהתאוששות מדורגת, ואט אט מוסרות גם חלק מהמגבלות על כניסת זרים
סין
בייג'ינג. צילום: 123rf

סין מדווחת היום על 6 מקרים חדשים בלבד של חולי קורונה, מתוכם 3 מיובאים, ואף לא מקרה מוות אחד ביממה האחרונה.
סין חוזרת בהדרגה לשגרה, גם כשהיא מתכוננת לאפשרות לגל שני של התפרצות הקורונה. הממשל הודיע על תקנות חדשות, שכוללות דרישה מהתושבים להתנהג בצורה טובה, כגון: כיסוי פה ואף כאשר משתעלים או מתעטשים, לא לאכול בתחבורה ציבורית, לחבוש מסכה בציבור אם חולים. המסעדות גם יידרשו לספק כלי הגשה חד פעמיים ולהימנע ממנות משותפות. התקנות המקלות החדשות ייכנסו לתוקף ב-1 ביוני.
ביום שישי הקרוב, ה-1 במאי, מתחילה החופשה השנתית של ‘חג העבודה’, הנמשכת 5 ימים. זו למעשה הארכה של ‘יום העבודה’ הבינלאומי, ‘האחד במאי’, חופשה של נסיעות וקניות, הראשונה בלוח השנה לאחר ‘ראש השנה’ הסיני, שהשתבש השנה עקב התפרצות הקורונה. אם כן, עשרות מיליוני סינים, עפ”י הערכה, כ-80 מיליון, צפויים לטייל ברחבי המדינה ולאושש את ענף התיירות החבול.
כבר בשבועיים האחרונים חלה התאוששות משמעותית של ענף התעופה בסין, וצפויה אף להתגבר במהלך ‘חג העבודה’ בימים הקרובים. בשבוע שעבר הפכה סין למעצמת תעופת הפנים המובילה בעולם, כשחברות התעופה הסיניות הציעו כמעט 9 מיליון מושבים בשבוע, יותר מאשר תעופת הפנים בארצות הברית.
גם התעופה הבינלאומית של החברות הסיניות החלה בצעדי חזרה לשגרה והן החלו להפעיל מגוון טיסות מהערים השונות בסין לרחבי העולם, לכל היעדים המרכזיים באירופה, באמריקה הצפונית, באסיה ובאוסטרליה. עם זאת, רשות התעופה הסינית מגבילה כל חברה לטוס רק ליעד אחד בכל מדינה ובתדירות של טיסה שבועית אחת. מגבלה נוספת: כל טיסה, האמורה להגיע לבייג’ינג, חייבת לבצע עצירת ביניים ביעד אחר בסין, כדי לבדוק את הנוסעים ולהכניס אותם לבידוד במידת הצורך.
עפ”י התקנות של רשויות הבריאות בסין, המחייבות את רשויות התעופה וההגירה, כל הנוסעים החוזרים לסין, שבידיהם כרטיסי טיסה חוזרים מ-26 מדינות שונות, וביניהן ישראל, חייבים להיות מצוידים בהצהרת בריאות באמצעות טופס אלקטרוני.
ההצהרה כוללת מצב רפואי והיסטוריית נסיעות. מי שיגיע ללא טופס ממולא כהלכה, שיענה על כל הדרישות, לא יורשה להיכנס, ומי שידווח דיווח כוזב, צפוי לעמוד למשפט.
בעיקרון, מאז ה-28 במרץ השעתה סין את כניסתם של מרבית הזרים, כולל אלה המחזיקים בוויזה תקפה, להוציא דיפלומטים או בעלי ויזות חדשות, שאושרו בקונסוליות סיניות אחרי ה-28 במרץ. בימים האחרונים הלו הרשויות הסיניות להקל על כניסת נוסעים למטרות חיוניות ודחופות מאזור אסיה-פסיפיק, ונראה כי בקרוב תבטל סין בהדרגה את איסור הכניסה לנוסעים ממדינות שונות, עפ”י התפשטות מגפת הקורונה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה