סינגפור איירליינס משיקה ‘דרכון בריאות דיגיטלי’

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עפ"י הערכות של IATA וחברות תעופה בינלאומיות, ובראשן קוונטאס האוסטרלית, 'דרכון בריאות', שיאשר גם חיסון נגד קורונה, יהיה חובה עבור כל הנוסעים הבינלאומיים
סינגפור איירליינס
צילום: 123rf

חברת התעופה הלאומית של סינגפור הפכה לחברת התעופה הגדולה הראשונה המציגה תעודה דיגיטלית, שפותחה על ידי ארגון התעופה הבינלאומי IATA ומשמשת לאימות תוצאות בדיקות וחיסונים של נוסעים.
האפליקציה, המכונה Travel Pass, נמצאת בשימוש בטיסות המופעלות על ידי סינגפור איירליינס מג’קרטה או מקואלה לומפור לסינגפור. חברת התעופה אמרה כי היא מתכוונת להרחיב את התוכנית ליעדים נוספים אם הניסוי יצליח. היא מתכננת גם לשלב את האישור באפליקציה הסלולרית שלה בתקופה הקרובה.
נוסעים בנתיבים שנבחרו יצטרכו לעבור את בדיקות הקורונה במרפאות הייעודיות בג’קרטה ובקואלה לומפור, שם יונפקו להם תעודת בריאות דיגיטלית או מסמך נייר עם קוד QR. המסמכים ייבדקו הן על ידי צוות הצ’ק-אין בשדה התעופה והן על ידי רשות ההגירה של סינגפור.
חברת התעופה אמרה כי בדיקות וחיסוני קורונה יהיו “חלק בלתי נפרד” מהטיסה בהמשך וכי האישורים הם דרך אידיאלית “לאמת את תעודות הבריאות של הנוסע”. החברה בירכה על תעודת הזהות החדשה שתהווה את הסטנדרט החדש בעולם התעופה כולו.
IATA הודיעה בחודש שעבר כי היא עובדת על Travel Pass במטרה לפתוח מחדש את הטיסות הבינלאומיות. כמה חברות תעופה כבר הביעו עניין בטכנולוגיה, כמו קואנטס האוסטרלית, המתכננת להפוך את הוכחת החיסון נגד קורונה לחובה עבור כל הנוסעים הבינלאומיים לאוסטרליה וממנה. מנכ”ל החברה, אלן ג’ויס, מעריך שדרכוני בריאות דיגיטליים יהפכו לדרישה ברחבי העולם.
עם זאת, יש הטוענים כי הוכחת חיסון חובה עלולה להיות הרת אסון עבור תחום התעופה. גלוריה גווארה, יו”ר המועצה העולמית לתיירות, טענה לאחרונה כי יש לדרוש רק תוצאת בדיקה שלילית כדי לטוס, מכיוון שעדיין אין חיסונים זמינים באופן נרחב וקבוצות בסיכון גבוה נוטות פחות לנסוע.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “סינגפור איירליינס משיקה ‘דרכון בריאות דיגיטלי’”

  1. מעולה, עכשיו גם חובת חיסון לפני נסיעה באוטובוס, כניסה לקניון לקניות ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה